Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

10.12.2017 - II NIEDZIELA ADWENTU
  1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt narodzenia Jezusa Chrystusa. Nabożeństwem związanym z tym okresem liturgicznym jest msza roratnia. Zapraszamy na roraty w dni powszednie o godz. 7.00 oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz.18.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę - św. Łucję, w czwartek - św. Jana od Krzyża
  3. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę odprawimy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy skorzystali z tych ćwiczeń duchowych, zwłaszcza zatroszczmy się, aby osoby starsze mogły przyjąć sakramenty święte. Sakramentu chorych udzielimy chętnym w sobotę po mszy świętej o godz. 9.00. Księża udadzą się z wizytą do chorych w sobotę po mszy o godz.9.00. Zgłoszenia wizyty przyjmujemy w zakrystii. Spowiedź święta w piątek i w sobotę. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich w czwartek, piątek i sobotę o godz.9.00, 16.00 i 18.00.Na godzinę 16.00 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
  4. Zechciejmy przez zakup świeczki „Caritas”, wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, a przez nabycie sianka fundusz naszych ministrantów. Polecamy także diecezjalne kalendarze na 2018r.
  5. Dzisiaj składanymi ofiarami do puszek wspieramy naszych braci i siostry - katolików na Wschodzie.Za ofiarowane datki serdecznie w ich imieniu dziękujemy.
  6. Dziękujemy wiernym z ul. Łokietka 4 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania oraz ofiarę na kwiaty. Msza święta za sprzątających i darczyńców za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Łokietka bl.5.
03.12.2017 - I NIEDZIELA ADWENTU
  1. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, w którym przeżywamy wydarzenia, jakich Jezus Chrystus dokonał dla naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, jest też zarazem czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  2. Z okresem Adwentu są związane msze roratnie - ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty odprawiamy dla wszystkich w dni powszednie o godz. 7.00 oraz we wtorki, czwartki i soboty dla dzieci i młodzieży o godz. 18.00. Na msze roratnie przychodzimy ze światełkami.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy w piątek-Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Będziemy także wspominać: w poniedziałek – św. Barbarę, patronkę górników, flisaków i wszystkich tych, których wykonywana praca jest zagrożona utratą życia; w środę - św. Mikołaja; w czwartek- św. Ambrożego, patrona m.in. pszczelarzy. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca-zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  4. Z Adwentem związane są rekolekcje, które odprawimy 14, 15 i 16 grudnia tj. w czwartek, piątek i sobotę w następnym tygodniu. Poprowadzi te rekolekcje Paulin z Jasnej Góry Ojciec Krzysztof, którego poznaliśmy podczas Nawiedzenia Ikony Matki Bożej.
  5. "Caritas" jak co roku organizuje „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, w ramach którego rozprowadza świece. Są one do nabycia u Pana kościelnego, a ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc wigilijną dla dzieci.
  6. Za tydzień w drugą niedzielę Adwentu jak co roku zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  7. Dziękujemy parafiance z ul. Łokietka bl.3. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Za tydzień msza święta o godz. 10.30 w jej intencji. W tym tygodniu prosimy o pomoc wiernych z ul. Łokietka bl.4.
  8. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Nabywając sianko wspomagamy fundusz ministrancki. Dziękujemy za taką formę pomocy posługującym chłopcom przy sprawowaniu mszy świętych i nabożeństw.
26.11.2017 - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
  1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego Narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.
  2. Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus jest Dobrym Pasterzem, który troszczy się o swoje owce, że dla nich umarł i zmartwychwstał, i wreszcie, ukazuje nam prawo miłości Boga i człowieka, jako praktyczną realizację Jego nauki.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek-wspomnienie Św. Andrzeja Apostoła, a także pierwszy piątek i pierwsza sobota z właściwymi sobie nabożeństwami.
  4. W czwartek patronalne święto naszego Pasterza. Pamiętajmy o księdzu biskupie w modlitwie.
  5. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Łokietka 2 za przygotowanie kościoła do dzisiejszego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz.10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Łokietka bl.3.
  7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.
  8. Caritas Polska co roku organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez rozprowadzanie świec na stół wigilijny. Świece są do nabycia u Pana Kościelnego.

monitoring pozycji
Szukaj na stronie