Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

11.08.2019 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. We wtorek, o godz. 19:00 - z okazji 13. dnia miesiąca - Fatimskie Nabożeństwo i procesja. Zapraszamy serdecznie do udziału.
 2. W środę - 14 sierpnia wchodzi na Jasną Górę XXIV Piesza Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka. Dziękujemy gorąco pielgrzymom za ich trud wędrowania połączony z żarliwą modlitwą do Matki Bożej, także w naszych intencjach. My również pamiętamy o nich w modlitwach osobistych i wspólnotowych odmawianych w kościele.
 3. W środę - 14 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 4. W czwartek - 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.
 5. W sobotę - 17 sierpnia, w liturgii, wspominamy św. Jacka, kapłana.
 6. Dziękujemy parafianom z Bielawek, Maliny i ul. Sklęczkowskiej za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na potrzeby parafii. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taka pomoc prosimy wiernych z ul. Bohaterów Walk n/Bzurą.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i jej lektury.
 8. Można już nabyć kalendarz diecezjalny na 2020r. poświęcony św. Janowi Pawłowi II, cena: 5zł.
                                   
04.08.2019 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Tradycyjnie w naszej duchowości sierpień jest miesiącem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach są odprawiane odpusty ku czci Najświętszej Maryi Pannie. Chciejmy ten czas wykorzystać dla ożywienia naszych relacji z Matką Bożą. Przede wszystkim dlatego, że jest wzorem dla nas wszystkich, jak przyjąć i realizować wolę Bożą w życiu.
 2. Dziś o godz.19.00 spotkanie organizacyjne w kościele z pielgrzymami. Natomiast pojutrze pielgrzymi wyruszą z Łowicza na Jasną Górę, aby stanąć przed cudownym obliczem Maryi 14. sierpnia. Pielgrzymi kutnowscy podążają w grupie biało-żółtej. Będziemy w tych dniach duchowo jednoczyli się z nimi i wspierali ich modlitwą.
 3. Sierpień, czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.
 4. We wtorek - 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte jutro w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 6. Dziękujemy parafianom z ul. W. Przedmieście bl.15. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na potrzeby parafii. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 msza święta w intencji sprzątających i darczyńców. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc wiernych z ul. Sklęczkowskiej, Maliny i Bielawek.

28.07.2019 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Mija już powoli pierwszy miesiąc wakacji. Warto zadać sobie pytanie, czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie swojej wiary poprzez nawiedzenie sanktuariów i innych miejsc, gdzie nasza wiara zostanie pobudzona do działania.
 2. Zbliża się sierpień - czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Warto rozważyć podjęcie trudu pątniczego w XXIV Łowickiej Młodzieżowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne z przewodnikiem grupy kutnowskiej - ks. Jackiem, odbędzie się w naszym kościele, za tydzień o godz. 19.00. Cały czas, w kancelarii i w zakrystii, przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zechciejmy w tych dniach skorzystać ze stałych nabożeństw odprawianych w naszej świątyni.
 4. Sierpień - czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.
 5. Dziękujemy parafiance z ul. Troczewskiego bl.5. za przygotowanie kościoła do dzisiejszego świętowania  oraz ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątającej Pani za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Warszawskie Przedmieście bl.15.
 6. Korzystajmy z prasy i mediów katolickich, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

21.07.2019 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. We wtorek, z okazji 23. dnia miesiąca, msza święta i  nabożeństwo do św. Ojca Pio o godz.19.00. Czcicieli  św. Ojca Pio serdecznie zapraszamy do udziału w tym, comiesięcznym nabożeństwie.
 2. W dniu dzisiejszym - zgodnie z zapowiedzią - po każdej mszy świętej, święcimy pojazdy mechaniczne, upraszając u Boga, poprzez wstawiennictwo św. Krzysztofa, szczęśliwe wyjazdy i powroty dla wszystkich podróżujących. Jednocześnie wspieramy materialnie organizację MIVA Polska, która funduje pojazdy dla misjonarzy.
 3. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc poprzez ciekawych ludzi. Pamiętajmy także o naszej chrześcijańskiej powinności uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 4. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych, może więc warto podjąć udział w pielgrzymce, zwłaszcza łowickiej, w grupie kutnowskiej biało-żółtej, którą poprowadzi ks. Jacek – nasz nowy wikariusz.
 5. Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
 6. W przyszłą niedzielę po mszach świętych kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-rodzinie”. Za składane datki serdecznie dziękujemy. Jako parafianie pośpieszyliśmy ofiarnie z pomocą na rzecz pogorzelców z Gołębiewa. Ubiegłej niedzieli do puszek przed świątynią zebrano kwotę 3500,PLN, którą przekazano pokrzywdzonym. Za złożone dary serca wyrażamy gorącą wdzięczność.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - Św. Marii Magdaleny; we wtorek - św. Brygidy - zakonnicy; w środę - św. Kingi - dziewicy; w czwartek - Św. Jakuba Apostoła; w piątek - św. Joachima i Anny rodziców NMP.
 8. Dziekujemy wiernym z domków prywatnych przy ul. Wilczej i ulic przyległych za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i złożoną ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień o g.10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc w parafian z ul. Troczewskiego bl.5.

 


Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego