Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

10.10.2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - DZIEŃ PAPIESKI  
 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową, w czasie której polecajmy Bogu trudne sprawy naszych rodzin i nas samych. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45, a w niedziele o godz. 17.30. Dziś – z racji niedzieli papieskiej – odmówimy różaniec w łączności ze św. JPII, prosząc świętego o wstawiennictwo w naszych intencjach.
 2. Tradycyjnie z racji Dnia Papieskiego - jak co roku - po mszy zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla biednej a uzdolnionej młodzieży z wiejskich terenów. Bóg zapłać za te ofiary.
 3. Intencje mszalne na 2022r. będą przyjmowane od środy tj. 13.10. po mszy świętej porannej w kancelarii parafialnej, natomiast księża przyjmują na wypominki całoroczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe.
 4. W tym tygodniu - w środę przypada 13. dzień miesiąca. O godz. 19.00 ostatnie w tym roku Fatimskie Nabożeństwo. Zapraszamy serdecznie do udziału.
 5. W naszej diecezji, w środę, przypada Uroczystość Bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana, głównego patrona diecezji.
 6. W sobotę - 16 października przypada 43. rocznica wyboru Papieża - św. Jana Pawła II. Liturgiczne wspomnienie będzie miało miejsce w dniu 22. października -  tj. w piątek po najbliższej niedzieli.
 7. Jak co roku polecamy znicze Caritas (w tym roku tylko wkłady z logo Caritas) oraz kalendarze katolickie na 2022r. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 8. W kinie Kutnowskiego Domu Kultury wyświetlany jest bardzo wartościowy religijny film pt. „Fatima”. Jest to poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które dały umocnienie w wierze i zbliżenie się do Boga milionom chrześcijan. Serdecznie polecamy. Film wyświetlany będzie jeszcze od poniedziałku do środy włącznie, o godz. 14.15 w wersji z lektorem.

  
03.10.2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiaj - w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie, nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań.
 2. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 16.45, a w niedziele o godz. 17.30
 3. W tym tygodniu w liturii wspominamy: w poniedziałek - św. Franciszka z Asyżu; we wtorek - św. siostrę Faustynę Kowalską; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 4. W każdy pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.30, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się w intencji rodzin z naszej parafii. Zapraszamy serdecznie całe rodziny, małżeństwa z dziećmi, osoby przygotowujące się założenia rodziny, osoby, które pragną modlić się w intencji swoich najbliższych. Na każdym spotkaniu będzie krótka konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, a na koniec indywidualne błogosławieństwo rodzin.
 5. Od 13 października w kancelarii parafialnej przyjmowane będą intencje mszalne na cały 2022 rok. Osoby, które pragną zamówić msze św. gregoriańskie proszone są o zgłoszenie się w dniach od 6÷8 października. W kancelarii i zakrystii kapłani przyjmują modlitwy wypominkowe za zmarłych
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej i korzystania z mediów katolickich. Polecamy także kalendarze diecezjalne na 2022r. Są w nich umieszczone zdjęcia, znajdujących się na terenie naszej diecezji, kapliczek z wizerunkami świętych.
 7. 16 października, w Łowiczu, odbędzie się V Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Osoby chcące wziąć udział w tym spotkaniu proszone są o zgłoszenie się do ks. Jacka
 8. W przyszłą niedzielę, pod hasłem Nie lękajcie się” będziemy przeżywali XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  
26.09.2021 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus ? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze i musi na nie każdy odpowiedzieć sobie sam. Jeżeli Jezus jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł właśnie za nim.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Wincentego a’ Paulo - kapłana; we wtorek - św. Wacława - męczennika; w środę - św. Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek - św. Hieronima - kapłana i doktora Kościoła; w piątek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus - dziewicę i doktora Kościoła; w sobotę - świętych Aniołów Stróżów.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z właściwymi sobie nabożeństwami. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie w pierwszo-sobotnim nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.19.00 i Mszy świętej dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach, którą będziemy sprawować o godz. 20.00.
 4. W piątek rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w swej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. […] Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Zachęcamy do udziału w różańcowych nabożeństwach, które odprawiane będą w dni powszednie o godz.16.45 i w niedziele o godz. 17.30. Rozważania i modlitwę różańcową od poniedziałku do piątku poprowadzą, pod okiem katechetów, dzieci, a w soboty i niedziele członkowie Kół Różańcowych. Wyjątkiem będzie pierwszy różaniec - w pierwszy piątek miesiąca, który odprawimy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich. Polecamy serdecznie kalendarze diecezjalne na 2022r. Są w nich umieszczone m.in. kapliczki z wizerunkami świętych jakie znajdują się w naszej Diecezji.
 6. Od 13 października przyjmowane będą w kancelarii parafialnej intencje Mszy świętych na cały 2022r. Osoby, które chcą zamówić msze święte gregoriańskie na przyszły rok zgłaszają się z taką intencją 6, 7 i 8 października. Od przyszłej niedzieli będą przyjmowane przez księży modlitwy wypominkowe za zmarłych.
 7. W każdy pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.30, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Jezusem Eucharystycznym będziemy modlić się w intencji rodzin z naszej parafii. Zapraszamy serdecznie całe rodziny, małżeństwa z dziećmi, osoby przygotowujące się założenia rodziny, osoby, które pragną modlić się w intencji swoich najbliższych. Na każdym spotkaniu będzie krótka konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu a na koniec indywidualne błogosławieństwo rodzin.
 
 
19.09.2021 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Dzisiejszej niedzieli spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych po mszy świętej o godz. 10.30. Natomiast spotkanie dla młodzieży klas ósmych i ich rodziców także w dniu dzisiejszym po mszy świętej wieczornej o godz.18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy wspomnienie: w poniedziałek - św. Męczenników Koreańskich - Andrzeja Kim Taegon-kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; we wtorek - święto św. Mateusza Apostoła; w czwartek - św. Ojca Pio z Pietrelciny - kapłana. W czwartek o godz. 19.00 msza święta i nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie do udziału i wspólnej modlitwy.
 3. Zgodnie ze zwyczajem w trzecią niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne podejmowane przez parafialną grupę charytatywną „Rodzina-Rodzinie”. Za dary serca składamy wielkie podziękowanie.
 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Chcemy szczególnie zachęcić do nabycia u p. kościelnego diecezjalnego kalendarza na 2022r. W kalendarzu zaznaczone są wszystkie święta kościelne oraz wspomnienia świętych, których w innych kalendarzach nie znajdziemy.
 5. Trwamy w radości i dziękczynieniu za beatyfikację Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Wyniesieni do chwały ołtarzy są dla nas wzorami postępowania i wspaniałymi przykładami jak należy kochać Boga, Ojczyznę i drugiego człowieka.  

  
12.09.2021 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Oddajemy Bogu chwałę za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Do beatyfikacji przygotowywaliśmy się duchowo przez odprawienie dziewięciodniowej nowenny, wczorajszą wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu oraz zapoznanie się z postaciami nowych błogosławionych. Bogu Najwyższemu niech będą dzięki, że mamy w Kościele nowych błogosławionych, za których przyczyną i wstawiennictwem będziemy upraszali dla bliskich i siebie potrzebne łaski.
 2. Dziś rozpoczyna się w Kościele XI Tydzień Wychowania, którego hasłem jest wezwanie: „W blasku Ojcostwa”. Na zakończenie tygodnia - w przyszłą niedzielę - zapoznamy się ze słowem biskupów polskich skierowanym do wiernych. 
 3. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia uświadamiamy sobie jak wielkie znaczenie dla zbawienia ma Krzyż Święty.
 4. Ponadto, w tym tygodniu, w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek - św. Jana Chryzostoma- biskupa i doktora Kościoła; w czwartek - św. męczennika Korneliusza - papieża i św. męczennika Cypriana - biskupa; w sobotę - św. Stanisława Kostkę – zakonnika, patrona dzieci i młodzieży.
 5. Dziś - w niedzielę 12.09 – o godz. 9:15 sprzed naszej świątyni wyruszyła piesza pielgrzymka do sanktuarium M. B. Głogowieckiej. Pielgrzymi udają się na Święto Dziękczynienia za, mającą miejsce w 1975 roku, Koronację Papieskimi Koronami Cudownego Obrazu Pani Ziemi Kutnowskiej.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz polecamy Kalendarze Diecezjalne na 2022r.
 7. W miesiącu wrześniu podejmujemy działania związane z przygotowaniami do sakramentu pokuty i pierwszej komunii świętej oraz sakramentu bierzmowania kolejnych roczników dzieci i młodzieży. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców za tydzień - w niedzielę - (19.09), po mszy św. o godz. 10.30, natomiast spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami również w niedzielę (19.09), po mszy świętej  o godz. 18.00.
 8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Diecezjalne Środki Przekazu; z tego względu taca na parafialne cele inwestycyjne zebrana zostanie za dwa tygodnie - w niedzielę - 26.09.
 9. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej jutro - 13 września - na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00


05.09.2021 - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiaj - w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie, nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17:15 pierwsze powakacyjne spotkanie członków Kół Różańcowych - wymiana tajemnic różańcowych i wspólny różaniec.
 2. Dziś o godz. 10:30 msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zawierzamy Bogu i Matce Najświętszej dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców oraz prosimy o błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Ponadto zostają poświęcone tornistry-plecaki i przybory szkolne dla najmłodszych uczniów. 
 3. W tym tygodniu, w środę - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane w Polsce Świętem Matki Bożej Siewnej; w tym dniu msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00, zaś w sanktuarium w Głogowcu Święto Odpustowe z uroczystą sumą o godz. 12:00.
 4. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywają się Ogólnopolskie Uroczystości Dziękczynienia za Plony 2021. Do Matki Bożej przybywają wszyscy rolnicy z całego kraju, aby przed Jej cudownym wizerunkiem dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczają i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski.
 5. W przyszłą niedzielę – 12 września, o godz. 9:15 sprzed naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium M. B. Głogowieckiej. Pielgrzymi udadzą się na Święto Dziękczynienia za, mającą miejsce w 1975 roku, Koronację Papieskimi Koronami Cudownego Obrazu Pani Ziemi Kutnowskiej.
 6. Przypominamy, iż tego samego dnia będzie miała miejsce długo oczekiwana i historyczna beatyfikacja Sługi Bożego - ks. kardynała  Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski i Służebnicy Bożej - założycielki Wspólnoty Niewidomych w Laskach - Matki Róży Czackiej. Z tej okazji zapraszamy na czuwanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu w najbliższą sobotę - 11 września, po Mszy św. o godz. 18:00.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz polecamy Kalendarze Diecezjalne na 2022r.
 8. Z początkiem września podejmujemy działania związane z przygotowaniami do sakramentu pokuty i pierwszej komunii świętej oraz sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców za dwa tygodnie - w niedzielę – 19 września, po Mszy św. o godz. 10.30, natomiast spotkanie z kandydatami do bierzmowania tej samej niedzieli o godz. 18:00 – rozpoczniemy je mszą świętą.
 9. Opiekun – ks. Jacek, przypomina ministrantom i lektorom o sobotnich regularnych i obowiązkowych zbiórkach o godz.10.00 oraz młodzieży o piątkowych spotkaniach wieczornych o godz. 18.30. 

 
29.08.2021 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA   
 1. W środę - 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się i wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.
 2. 1 września rozpoczyna się również nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku nauki. Zachęcamy do podjęcia praktyki pierwszych dziewięciu piątków miesiąca zgodnie z uczynionymi obietnicami przez Pana Jezusa podczas objawienia się św. Małgorzacie. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci komunijnych i tych, którzy jeszcze nie podjęli takiej praktyki.
 3. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona za tydzień - w niedzielę - 5 września, o godz.10:30. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Zostaną także poświęcone tornistry-plecaki i przybory szkolne dla najmłodszych.
 4. Od jutra zostaje przywrócony powakacyjny porządek mszy świętych i nabożeństw. Powracają niedzielne wieczorne msze święte o godz. I8:00 oraz poranne msze święte w dni powszednie o godz. 7:00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek i sobotę właściwe nabożeństwa zgodnie z podejmowaną praktyką.
 6. Za dwa tygodnie - w niedzielę - 12 września będzie miała miejsce oczekiwana i historyczna beatyfikacja Sługi Bożego ks. Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego i Służebnicy - Matki Róży Czackiej.
 7. Również 12 września, w Głogowcu, o godz. 12:00 przeżywać będziemy uroczystości dziękczynne za koronację, w 1975 roku, Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej. Organizujemy pieszą pielgrzymkę na te uroczystości. Pielgrzymi wyruszą sprzed naszej świątyni o godz. 9:15. Po drodze dołączą pątnicy z Parafii św. Wawrzyńca i św. Jana Chrzciciela.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. U pana kościelnego możemy nabyć kalendarz na rok 2022.
 9. Zachęcamy do głosowania w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Szczególną uwagę warto zwrócić na projekt naszego parafianina – pana Mariusza Sikory: Aktywne przejście dla pieszych przy ulicy Grunwaldzkiej na wysokości marketu ALDI. Sprawa jest nam doskonale znana – korzystamy już z jednego tego typu przejścia i jesteśmy świadomi korzyści jakie płyną z realizacji tego typu projektów, a warto podkreślić, że właśnie przejściem przy markecie bardzo wielu naszych parafian podąża do świątyni.

15.08.2021 - UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANNY  
 1. Uroczystość dzisiejsza, oprócz sensu teologicznego, zawiera również - w dziejach naszej Ojczyzny - głęboki sens patriotyczny. Najpierw więc Najświętsza Maryja Panna, jako najwspanialszy owoc miłości i wierności Bogu, pokazuje nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie i do niej mamy dążyć. Ale zauważamy również, że życie doczesne przeżywamy w naszej ziemskiej Ojczyźnie, której mamy bronić i przyczyniać się do jej rozwoju.
 2. Dziś przypominamy również wydarzenia z 1920r. i wojny, która wtedy trwała, a która była walką o chrześcijańskie oblicze Rzeczypospolitej i całej Europy. W perspektywie 100-lecia Odzyskania Niepodległości warto o tym pamiętać, ponieważ i dziś ideologia marksistowska wdziera się do naszej Ojczyzny próbując w inny sposób walczyć z naszymi narodowymi wartościami „Bóg-Honor-Ojczyzna”.
 3. Na dzisiejszą uroczystość do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze wędrowali także pielgrzymi z naszej parafii, pod opieką ks. Jacka. Bardzo im dziękujemy za modlitwy i ofiarowany również za nas trud pielgrzymi.
 4. W obrzędzie błogosławieństwa wianków kwiatów, ziół i zbóż usłyszymy za chwilę słowa: ”A  gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Maryja Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twego domu”. Czy rzeczywiście nasze dłonie są pełne dobrych uczynków ?
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Jacka - kapłana; w piątek - św. Bernarda - opata i doktora Kościoła; w sobotę - św. Piusa X - papieża.
 6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 7. Dziś - w trzecią niedzielę miesiąca - dziękujemy za składane dary serca do puszek ofiarowane najbardziej potrzebującym w naszej wspólnocie, które są przekazywane przez posługę Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie”. 

   
08.08.2021 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam smutną rzeczywistość; ci, którzy znali człowieka-Jezusa, nie mogą uwierzyć w to, że jest On Chrystusem, czyli Bogiem-Człowiekiem. Co lub kto przesłania nam dziś Jezusa Chrystusa jako Boga-Człowieka?
 2. Ubiegłej niedzieli rozpoczął się sierpień - miesiąc wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych oraz - od wielu już lat ogłaszany przez Episkopat Polski - miesiąc abstynencji. Zachęcamy więc wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.
 3. Trwają piesze pielgrzymki do sanktuariów maryjnych rozsianych po całej Polsce, nie zawsze mamy do takiej wędrówki wystarczające siły. Może warto nawiedzić Matkę Bożą w gronie rodzinnym i wybrać się własnym pojazdem. Pamiętamy w modlitwie o uczestnikach Pieszej Pielgrzymki Łowickiej na Jasną Górę, zwłaszcza o kutnowskiej grupie biało-żółtej która podąża pod opieką ks. Jacka.
 4. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża( Edytę Stein) - dziewicę i męczennicę; we wtorek - św. Wawrzyńca-diakona i męczennika; w środę - św. Klarę - dziewicę; w sobotę - św. Maksymiliana Kolbego - kapłana i męczennika.
 5. We wtorek - 10 sierpnia w macierzystej Parafii Święto Patronalne ku czci św. Wawrzyńca. Suma odpustowa o godz. 18.00. Ks. Dziekan zaprasza na uroczystości odpustowe.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, aby zdobywać wiedzę o życiu Kościoła i ożywiać wiarę w Jezusa Chrystusa.

  
01.08.2021 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Tradycyjnie sierpień jest miesiącem poświęconym Maryi. Pielgrzymki wędrują do Sanktuariów Maryjnych, a w parafiach odprawiane są odpusty ku czci Najświętszej Maryi Panny. Chciejmy ten czas wykorzystać dla ożywienia naszych relacji z Matką Bożą. Przede wszystkim dlatego, że jest wzorem dla nas wszystkich: jak przyjąć i jak realizować wolę Bożą w życiu?
 2. Sierpień to również miesiąc wspomnień wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych oraz - od wielu już lat ogłaszany przez Episkopat Polski - miesiąc abstynencji. Zachęcamy więc wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.
 3. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego, które ukazuje Chrystusa jako Syna Bożego, który podjął misję zbawienia człowieka. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, wraz z odpowiednimi nabożeństwami, a w liturgii wspominamy: w czwartek - poświęcenie rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny; w sobotę - św. Sykstusa II, papieża i Towarzyszy - męczenników za wiarę
 5. Szóstego sierpnia, w Święto Pańskiego Przemienienia, po mszy świętej o godz. 7.00 -  sprawowanej w Katedrze Łowickiej - wyruszy XXVI Piesza Pielgrzymka Łowicka na Jasną Górę. Duchowo łączyć się będziemy każdego dnia z pielgrzymami, zwłaszcza z grupą kutnowską Biało-Żółtą, którą poprowadzi nasz ksiądz wikariusz - ks. Jacek. Wspierać będziemy modlitwą pielgrzymów, którzy nieść będą w sercach w pielgrzymim utrudzeniu także nasze intencje.
 6. Polecamy jak zawsze prasę katolicką, którą można nabyć u p. kościelnego.

  
25.07.2021 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako Tego, który karmi naszą duszę słowem Bożym i ciało Chlebem Pańskim. Podkreśla jednak, że Chrystus nie przyszedł, aby zapewnić chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?
 2. Mija już pierwszy miesiąc wakacji. Warto zadać sobie pytanie czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie swojej wiary poprzez nawiedzenie sanktuariów i innych miejsc, gdzie nasza wiara zostanie pobudzona do działania?
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienia liturgiczne świętych: w poniedziałek - św. Joachima i św. Annę - rodziców Najświętszej Maryi Panny; w czwartek - św. Martę; w piątek - św. Piotra Chryzologa - biskupa i doktora Kościoła; w sobotę - św. Ignacego Loyolę - kapłana.
 4. W dniu dzisiejszym, z racji wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców, po każdej mszy świętej błogosławimy kierowców i święcimy ich pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma obrazek ze św. Krzysztofem i specjalną modlitwą do odmawiania przed podróżą.
 5. W ramach działalności ewangelizacyjnej, korzystajmy z prasy katolickiej i zachęcajmy do tego innych.
 6. Trwają zapisy na XXVI Pieszą Pielgrzymkę Łowicką na Jasną Górę. Kutnowską grupę Biało-Żółtą będzie prowadził nasz ksiądz wikariusz - ks. Jacek. Bliższe informacje o pielgrzymce na stronie internetowej lub u księdza przewodnika.
 7. Z woli i postanowienia Ojca Św. Franciszka ostatnia niedziela lipca będzie obchodzona w kościele jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież wystosował do dziadków i osób starszych specjalne Orędzie. Zachęcamy do zapoznania się z tym przesłaniem. Wszystkim seniorom życzymy wiele łask Bożych i dobrego zdrowia.


 
18.07.2021 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Liturgia słowa ukazuje nam Dobrego Pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy wspomnienia liturgiczne wielu świętych: we wtorek - wspomnienie bł. Czesława - kapłana; w środę - św. Wawrzyńca z Brindisi - kapłana i doktora oraz św. Apolinarego - biskupa i męczennika; w czwartek - święto św. Marii Magdaleny; w piątek - św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy; w sobotę – św. Kingi - dziewicy.
 3. Za tydzień - w niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców, będziemy, po każdej mszy świętej, błogosławić kierowców i święcić ich pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma obrazek ze św. Krzysztofem i specjalną modlitwą do odmawiania przed podróżą.
 4. W ramach działalności ewangelizacyjnej - korzystajmy z prasy katolickiej i zachęcajmy do tego innych.
 5. Trwają zapisy na XXVI Pieszą Pielgrzymkę Łowicką na Jasną Górę. Grupę kutnowską Biało-Żółtą będzie prowadził nasz ksiądz wikariusz - ks. Jacek. Bliższe informacje o pielgrzymce na stronie internetowej lub u księdza przewodnika.
 6. Z woli i postanowienia Ojca Św. Franciszka ostatnia niedziela lipca będzie obchodzona w kościele jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież wystosował do dziadków i osób starszych specjalne Orędzie. Zachęcamy do zapoznania się z tym przesłaniem (treść listu). 

 
11.07.2021 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Okres wakacyjny jest dobrym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów posyła do głoszenia Dobrej Nowiny na wzór Apostołów. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.
 2. We wtorek - z racji 13 dnia miesiąca, o godz. 19.00 - Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do udziału.
 3. 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Ponadto w liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek - św. Henryka, w środę - św. Kamila de Lellis, w czwartek - św. Bonawenturę.
 4. Za dwa tygodnie - w niedzielę, po każdej mszy świętej, z racji wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców - będziemy błogosławić kierowców i poświęcimy ich pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 5. Przypominamy także, że ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W pierwsze soboty miesiąca jest to Msza święta o godz. 20.00, w pozostałe o godz. 18.00. Mamy więc dodatkową możliwość, aby w sobotę uczestniczyć we mszy świętej niedzielnej. Taka propozycja skierowana jest do tych, którzy z ważnej przyczyny nie mogą przyjść do kościoła w niedzielę.
 6. W ramach działalności ewangelizacyjnej korzystajmy z prasy katolickiej i zachęcajmy do tego innych.
 7. Bardzo serdecznie apelujemy o planowanie użycia właściwego ubioru na czas wizyty w świątyni - ze względu na szacunek dla miejsca świętego. Plakaty umieszczone na drzwiach wskazują jakim jest odpowiedni strój. Pamiętamy także o obowiązku zakładania maseczek i zachowywaniu odległości.

  
04.07.2021r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Czas wakacyjny jest dobrym okresem do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie tym wszystkim, których spotykamy na naszych wakacyjnych drogach. Niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie, gdyż nawet samego Jezusa nie chciano słuchać. Naśladując naszego Mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich.
 2. Zwiedzając różne miejsca w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, zechciejmy również odwiedzać miejsca święte, aby w ten sposób pogłębiać naszą wiedzę i ożywiać naszą wiarę.
 3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek - bł. Marię Teresę Ledóchowską, w czwartek - św. Jana z Dukli; w piątek - Augustyna Zhao i Towarzyszy - Męczenników z Chin.
 4. Przypominamy także, że ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W pierwsze soboty wakacji jest to Msza święta o godz. 20.00, w pozostałe miesiąca o godz. 18.00. Mamy więc dodatkową możliwość aby w sobotę uczestniczyć we mszy świętej niedzielnej. Taka propozycja skierowana jest oczywiście tylko do tych, którzy z ważnej przyczyny nie mogą pójść do kościoła w niedzielę.
 5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 6. Z uwagi na szacunek do miejsca świętego, bardzo serdecznie apelujemy o stosowanie właściwego ubioru na czas wizyty w świątyni. Plakaty umieszczone na drzwiach wskazują jaki jest odpowiedni strój. Pamiętamy także o obowiązujących maseczkach i zachowaniu odległości.
 7. Od 28 czerwca obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W dni powszednie nie ma Mszy świętej porannej, a niedzielna Msza święta wieczorna odprawiana jest w lipcu i sierpniu o godz. 20.00.


 
27.06.2021 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał i dusz. W świetle tego słowa warto zadać sobie pytanie: czy tak patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela?
 2. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy świętej i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach.
 3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Ku przypomnieniu - w pierwszy piątek, w wakacje, Msze święte o godz. 17.30 i 18.00.
 4. Przypominamy także, że ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W soboty wakacyjne jest to Msza święta o godz. 20.00, zaś w soboty pozostałe o godz. 18.00. Mamy więc dodatkową możliwość, aby w sobotę uczestniczyć we mszy świętej niedzielnej. Taka propozycja skierowana jest do tych, którzy z ważnej przyczyny nie mogą pójść do kościoła w niedzielę.
 5. W tym tygodniu, w liturgii wtorkowej, będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele we wtorek o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. W sobotę przypada wspomnienie św. Tomasza Apostoła.
 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 7. Bardzo serdecznie apelujemy do wszystkich udających się do świątyni o godny strój, którym okazujemy szacunek do miejsca świętego. Plakaty umieszczone na drzwiach przypominają jaki ten strój powinien być. Pamiętajmy także o obowiązkowych maseczkach i zachowywaniu odległości.
 8. Od jutra – tj. od 28 czerwca, wakacyjny porządek Mszy świętych. W dni powszednie nie ma Mszy świętej porannej, a niedzielna Msza święta wieczorna odprawiana będzie o godz. 20:00.

 
20.06.2021 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Znaki, jakie czynił Jezus, prowadziły uczniów do poznawania Chrystusa. Ciągle brakowało im wiary, że ich Mistrz jest tym, który przyszedł dać człowiekowi zbawienie.
 2. Dzisiaj, na mszy świętej o godz. 10.30, odbyła się Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych.
 3. Powoli dobiega końca kolejny rok szkolny, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów i ich bliskich, nauczycieli, wychowawców i katechetów do udziału we mszy świętej dziękczynnej za kolejny rok nauki. Ponieważ dzieci rozpoczynają swoje zakończenie roku szkolnego już od godz. 8.00, dlatego zapraszamy na mszę dziękczynną w piątek na godz. 7.00.
 4. W środę - 23. dnia miesiąca, o godz. 19.00, msza święta i Nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Przynieśmy karteczki z intencjami.
 5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek - św. Alojzego Gonzagę; wtorek - św. Paulina z Noli, a także św. Jana Fischera i Tomasza More; w czwartek - św. Jana Chrzciciela, w piątek-św. Zygmunta Gorazdowskiego.
 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 7. Od dzisiejszej niedzieli Biskupi Polscy znoszą dyspensę od nieuczestniczenia we mszy świętej niedzielnej - mamy więc powinność uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta nakazane.
 8. Od poniedziałku - 28 czerwca - będzie obowiązywał wakacyjny porządek mszy świętych. W dni powszednie nie będzie mszy świętej porannej, a niedzielna msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 20:00.

  

  
13.06.2021 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?
 2. Dziś bezpośrednio po mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.45 nabożeństwo fatimskie.
 3. Powoli dobiega końca kolejny rok szkolny, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów i ich bliskich oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów do udziału we mszy świętej dziękczynnej za kolejny rok nauki. Termin i godzinę mszy świętej dziękczynnej podamy za tydzień.
 4. W dniu dzisiejszym po mszy świętej dziecięcej ok. godz. 11.15 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci rocznicowych. Próba dla dzieci rocznicowych w piątek o godz. 15.00. Po próbie spowiedź święta dla dzieci rocznicowych i pierwszokomunijnych: od godz. 15.30 do 17.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek - bł. Bp. Michała Kozala; w czwartek - św. Alberta Chmielowskiego; w sobotę - św. Romualda.
 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 7. Od dnia 28 czerwca (poniedziałek) będzie obowiązywał wakacyjny porządek mszy świętych, tj.: w dni powszednie nie ma mszy świętej porannej, a niedzielna msza święta wieczorna zostaje przesunięta na godz. 20.00.

  
06.06.2021 - X NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIĘTO PATRONALNE KU CZCI ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ
 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy Patronalne Święto ku czci św. Jadwigi Królowej, którą w liturgii wspominamy we wtorek – 8 czerwca. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Jerzy Modelewski - proboszcz Parafii Łyszkowice. Po sumie, jeśli pozwoli na to pogoda, będzie procesja eucharystyczna. W tym roku nie urządzamy Biesiady Odpustowej ze względu na pandemię. Msza wieczorna w dniu dzisiejszym o godz. 18.00, a Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30.
 2. W czwartek - 10 czerwca, na zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała, po Nabożeństwie Czerwcowym, procesja wokół kościoła oraz poświecenie wianków.
 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Bezpośrednio po mszy świętej wieczornej, ok. 18.45, Fatimskie Nabożeństwo.
 5. Czwarta grupa dzieci klas III będzie miała swoją Pierwszą Komunię św. w sobotę - 19 czerwca, o godz. 10.30.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych za tydzień - w niedzielę, po mszy świętej dziecięcej - ok. godz. 11.15 (w naszej świątyni). Uroczystość Rocznicowa I Komunii Świętej - za dwa tygodnie - w niedzielę, 20 czerwca, o godz. 10.30.
 7. Zapraszamy w miesiącu czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.30.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury oraz korzystania z mediów katolickich.

 
30.05.2021 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  
 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
 2. W dniu dzisiejszym święto Patronalne i Odpust ku czci św. Trójcy w Strzelcach kutnowskich.
 3. Po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, w czwartek - 3 czerwca - przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w Boże Ciało w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Po mszy świętej o godz.10.30 procesja do czterech ołtarzy jak w roku ubiegłym tzn. na terenie przykościelnym. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, nie będzie wspólnej procesji ulicami naszego miasta Kutna. Ufamy, że już za rok będziemy mogli bardziej uroczyście świętować obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.
 4. Za tydzień, w niedzielę - 6 czerwca - będziemy obchodzili Święto Patronalne ku czci Św. Jadwigi królowej zwane Odpustem. Sumę odpustową o godz.12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Jerzy Modelewski - proboszcz z Parafii Łyszkowice.
 5. Przed Odpustem, w piątek i w sobotę, odprawimy nabożeństwo 40.godzinne. W piątek msze święte z naukami eucharystycznymi o godz. 9.00 i 16.30 oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu, od godz. 15.00, możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę o godz. 9.00, msza święta z nauką eucharystyczną. Adoracja, ze względu na popołudniowe śluby, tylko do godz. 14.30. Msze święte wieczorem, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.30, 18.00 i 20.00, natomiast o godz. 19.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Pojutrze rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  
23.05.2021 - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu zwykłego „w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Ten tytuł Maryi potwierdził w 1964r., na prośbę biskupów polskich, papież Paweł VI. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w Kościele - Mistycznym Ciele Chrystusa. Jutro msze święte w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 3. Ponadto w tym tygodniu w czwartkowej liturgii Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; msze święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. W piątek przypada 40. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego - Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski. Czekamy z utęsknieniem na Jego beatyfikację, która przewidziana jest na 12.09.2021r.
 5. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
 6. Po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - w czwartek – 3 czerwca - przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w Boże Ciało w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Po mszy świętej o godz.10.30 procesja do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym, podobnie jak w zeszłym roku. Ze względu na trwającą pandemię nie będzie wspólnej procesji ulicami naszego miasta Kutna. Ufamy, że już za rok będziemy mogli bardziej uroczyście świętować obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.
 7. Za dwa tygodnie - w niedzielę, 6 czerwca - będziemy obchodzili Święto Patronalne ku czci Św. Jadwigi królowej zwane Odpustem. W piątek i w sobotę odprawimy nabożeństwo 40-godzinne. Za tydzień podamy dokładny plan mszy świętych z naukami eucharystycznymi i godziny adoracji.
 8. Trwa maj - miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w czasie których śpiewa się Litanię do Najświętszej Maryi Panny, polecając Jej wszystkie nasze sprawy.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


 
16.05.2021 - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO  
 1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do Domu Ojca, wskazując nam drogę.
 2. Dni powszednie w okresie między Wniebowstąpieniem Pańskim a Zesłaniem Ducha Świętego (Zielonymi Świątkami) mają specjalne znaczenie, gdyż są dniami przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W tych dniach, podczas nabożeństwa majowego, odprawiamy nowennę do Ducha Świętego.
 3. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego, przypominająca o modlitewnym czuwaniu Najświętszej Maryi Panny z Apostołami w Wieczerniku. Zachęcamy do podjęcia podobnego czuwania modlitewnego w naszej świątyni. Rozpoczniemy je w sobotę – 22 maja - ok. godz. 19.00.
 4. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy Litanię Loretańską indywidualnie lub rodzinnie, polecając Maryi wszystkie nasze troski i sprawy.
 5. Dziś - tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca, wolontariusze grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” przeprowadzają przed świątynią kwestę na rzecz potrzebujących. Dziękujemy za dary serca na parafialne dzieła dobroczynne.
 6. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Jana I - papieża i męczennika, a także św. Stanisława Papczyńskiego - kapłana; w czwartek - św. Bernardyna ze Sieny - kapłana; w piątek - świętych męczenników: św. Krzysztofa Magallanesa - kapłana i Towarzyszy; w sobotę - św. Ritę z Cascii - zakonnicę.
 7. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po mszy św. wieczornej, z racji 23. dnia miesiąca, nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
09.05.2021 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 
 1. Bardzo zachęcamy do bezpośredniego udziału w mszach świętych i nabożeństwach. Pamiętajmy, że fizyczne uczestnictwo w liturgii jest czymś innym niż udział w nabożeństwie transmitowanym. W świątyni dokonuje się nasze uświęcenie poprzez przyjęcie sakramentu Pokuty i Eucharystii. W Bożym Domu przychodzi do naszych serc Żywy Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie, wypełnia nas swoją łaską i uświęca.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje, a także w intencji krajów głodujących.
 3. W czwartek - 13 maja, o godz. 19.00 - pierwsze nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na to wyjątkowe Maryjne spotkanie modlitewne.
 4. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy ziemskie życie Jezusa Chrystusa. Po sumie zdejmuję się czerwoną stułę z krzyża procesyjnego i chowa się figurę Chrystusa Zmartwychwstałego.
 5. Od piątku - 14 maja, rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w niedzielę za dwa tygodnie. Przed tą uroczystością w naszej świątyni czuwanie modlitewne – od godz. 19.00 w sobotę - 22 maja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu wspomnienia liturgiczne: w środę – św. Pankracego, św. Nereusza i św. Achillesa; w czwartek – Najświętszej Maryi z Fatimy; w piątek - św. Macieja Apostoła.
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które rzucają światło wiary na bieżące problemy.

  
02.05.2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA  
 1. Rozpoczęliśmy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są okazją do tworzenia parafialnej wspólnoty modlitwy. W dni powszednie odprawiamy majowe o godz.17.00, a w niedziele i święta o godz. 17.30. Nasz udział w nabożeństwach niech będzie wspólnym błaganiem o ustanie pandemii koronawirusa na świecie i w naszej ojczyźnie.
 2. Dzisiejszej niedzieli dzieci klas trzecich przystąpią w trzech grupach (o godz. 10.30; 12.00 i 13.30) do Pierwszej Komunii Świętej. Kilkanaścioro dzieci przyjmie Pierwszą Komunię Święta w późniejszym czerwcowym terminie. Zapraszamy dzieci na msze święte w najbliższym tzw. Białym Tygodniu – jest to czas umocnienia swojej przyjaźni z Chrystusem Eucharystycznym poprzez przyjmowanie Go do swego serca. Msze święte dla dzieci komunijnych, oprócz wtorku, o godz. 18.00. We wtorek – 4 maja - młodzież naszej Parafii przyjmie w dwóch grupach sakrament bierzmowania przez posługę ks. Biskupa Ordynariusza.
 3. Jutro - 3 maja - przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9.00 ;17.00 i 18.00; majowe nabożeństwo wyjątkowo po mszy świętej o godz. 17.00.
 4. Jutrzejsza uroczystość ma swoje korzenie w wydarzeniach historycznych, a więc ślubach lwowskich króla Jana Kazimierza, świadomości narodu dotyczącej opieki Matki Bożej nad naszą Ojczyzną, ale też została połączona z wydarzeniami związanymi z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, która miała przyczynić się do odrodzenia państwa.
 5. We wtorkowej liturgii wspominamy św. Floriana - patrona strażaków.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 15.00 adoracja wynagradzająca N.S.P.J. oraz możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Ok. godz. 16.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. Przypominamy parafianom o obowiązku wielkanocnej spowiedzi świętej. Tę powinność możemy spełnić do niedzieli Trójcy Świętej. Służymy kapłańską posługą w konfesjonale w czasie sprawowanych mszy świętych, a także przed lub po mszy świętej na życzenie penitenta. Jeśli ktoś ma obawę, zawsze istnieje możliwość dezynfekcji folii ochronnej przy konfesjonale. Środki dezynfekcyjne znajdują się w bliskości konfesjonału. Możemy także osoby ze szczególną obawą wyspowiadać w zakrystii.
 8. Uroczystość rocznicową dla dzieci komunijnych z roku ubiegłego przewidujemy w niedzielę - 20.06, o godz. 10.30.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzięki lekturze periodyków katolickich będziemy rozwijali się duchowo i mieli właściwe chrześcijańskie spojrzenie na to, co dzieje się w świecie i otaczającej nas rzeczywistości.


  
25.04.2021 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  
 1. W dniu dzisiejszym - 25 kwietnia - przypada 4. rocznica nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Polecajmy naszej Matce i Królowej wszystkie nasze sprawy, a zwłaszcza błagajmy Boga za Jej przyczyną o ustanie pandemii, która doświadcza całą ludzkość.
 2. Dzisiaj - w niedzielę Dobrego Pasterza - modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o alumnie naszej Parafii Przemysławie. Polecajmy w naszych modlitwach szczególnie powołania z naszej diecezji. Módlmy się również w intencji kapłanów pochodzących z naszej wspólnoty i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów.
 3. Za tydzień - 2 maja, o godz. 10.30, 12.00 i 13.30 będziemy przeżywali w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Z wiadomych względów dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Św. w trzech grupach. Serdeczna prośba do tych osób, które nie są bezpośrednio związane z uroczystością, aby zechciały wybrać uczestnictwo w sobotniej wieczornej mszy św. o godz. 20.00 lub niedzielnej mszy świętej o godz. 7.00, 9.00 lub 18.00.
 4. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich bliskich w czwartek 29.04. od godz. 16.00 do godz.17.30.
 5. 4 maja – we wtorek, podczas mszy św. godz. 17.30 i 19.00 - Ksiądz Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prosimy również parafian, aby w tym dniu wybrali udział w porannej mszy świętej. Prośby te kierujemy, aby powyższe uroczystości mogły się odbyć za zachowaniem obowiązujących na chwilę obecną przepisów epidemiologicznych.
 6. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy i mediów katolickich.
 7. W tym tygodniu – w sobotę – przypada święto św. Józefa Rzemieślnika. Msze święte 1 maja w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00, 18.00 oraz 20.00 – z racji pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy także wszystkich czcicieli Maryi, a zwłaszcza osoby, które odprawiły Rekolekcje Oddania na godz. 19.00, na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed nabożeństwem pierwszo-sobotnim wymiana tajemnic Żywego Różańca pomiędzy wszystkimi członkami Kół Różańcowych.

 
18.04.2021 - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenia zbawcze, jakimi były męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywiania wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.
 2. Człowiek może się nawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów jedynie w imię Jezusa Chrystusa; czy jest w nas wystarczająca wiara w naszego Pana i Zbawiciela, aby się nawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów?
 3. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy i mediów katolickich.
 4. W przyszłą niedzielę – 25 kwietnia – przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Łowickiego. Także w najbliższą niedzielę przypada 4. rocznica nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Powierzajmy Matce Bożej z Jasnej Góry w modlitwie nasze wszystkie trudne sprawy, zwłaszcza zmaganie się ludzkości z pandemią wywołaną przez covid-19.
 5. Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, wolontariusze grupy charytatywnej „Rodzina- Rodzinie” kwestują na rzecz podopiecznych z naszej parafii. Za datki na parafialne dzieła miłosierdzia składamy serdeczne podziękowanie.
 6. W tym tygodniu, 23.dnia miesiąca - w piątek, o godz. 19.00, msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio.

 
11.04.2021 - II NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  
 1. Dzisiejsza niedziela, w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej, została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej odmówimy Koronkę do Jezusa Miłosiernego.
 2. Warto sobie zadać pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w Bożym pokoju tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 4. 25 kwietnia - za dwa tygodnie, w niedzielę, przypada 3 rocznica nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Wspominamy to historyczne wydarzenie i związane z tym duchowe przeżycia. Prosimy wiernych, aby każdego dnia w godzinie Apelu Jasnogórskiego, który jest transmitowany przez media katolickie, polecano naszej Matce i Królowej w modlitwie błaganie: o ustąpienie epidemii, o powrót do zdrowia dla chorych, o dobrych i ofiarnych medyków i wolontariuszy, o łaskę życia wiecznego dla zmarłych oraz dar zaufania wobec Bożej Opatrzności w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
 5. Wszystkim Parafianom życzymy daru zdrowia, pokoju serca i zaufania Bogu oraz Opieki Maryi Matki Miłosierdzia i św. Michała Archanioła.

 
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 05.04.2021r.
 1. Najbliższa niedziela - kończąca oktawę Wielkanocy - to, zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech to będzie dla wszystkich, zwłaszcza dla biednych grzeszników, szczególny dzień łaski Bożej.
 2. Tego dnia po każdej mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 3. Polecamy świąteczną prasę katolicką. 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 04.04.2021r.
 1. Składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby, czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach Jego życia i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie.
 2. Dziękujemy tym osobom, które przyszły z pomocą ks. Jackowi w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego. Składamy podziękowanie Pani Zuzannie za wykonanie dekoracji florystycznej.
 3. W dniu dzisiejszym dodatkowe msze święte o godz. 7.00 i 17.00, a w drugim dniu świątecznym dodatkowa msza święta o godz.8.00.
 4. Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o tej uczelni w modlitwie.
 5. Polecamy świąteczną prasę katolicką.
 6. Ponieważ pierwsza niedziela miesiąca przypada w Wielkanoc wszystkich należących do Kół Żywego Różańca, zarówno Panie jak i Panów, prosimy o dokonanie wymiany tajemnic różańcowych między sobą.
 
 
28.03.2021 – NIEDZIELA PALMOWA  
 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Dziś dodatkowe Msze Święte o godz.7.00 i 17.00. Przed świątynią można nabyć palemkę wykonaną przez młodzież z naszej Parafii.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i obchodach Świąt Zmartwychwstania Pańskiego z zachowaniem przepisów sanitarnych obowiązujących na chwilę obecną. Nasza świątynia - wg wytycznych - „pomieści” ok.40 osób; obowiązuje dystans - min. 1,5m i maseczka zakrywająca usta i nos.
 3. W Wielki Czwartek- dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa - o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Wieczerzy Pańskiej.
 4. W Wielki Piątek gromadzimy się na ostatniej Drodze Krzyżowej o godz. 15.00, a o godz. 18.00 na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo to składa się z liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii świętej. Ofiary składane w tym dniu do koszyczka podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 5. W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny. W naszej parafii tradycyjnie będziemy święcili od godz.8.00 do 13.00 przed głównym wejściem do kościoła. Nie będzie dodatkowego święcenie w Bielawkach i w Sierakowie. Pamiętajmy o adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. Natomiast na godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa oraz liturgia chrzcielna i Eucharystia.
 6. W Wielką Niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta Rezurekcyjna bez procesji. Dodatkowe msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 7.00 i o godz.17.00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.00, przy pozostałych mszach świętych odprawianych wg porządku niedzielnego.
 7. Kancelaria Parafialna czynna w Wielkim Tygodniu do środy włącznie. Także do środy, w czasie mszy wieczornych, można odbyć spowiedź.
 8. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
  
 
21.03.2021 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 
1. W tym tygodniu – w czwartek, piątek i sobotę odprawimy rekolekcje wielkopostne. Prowadził je będzie Ojciec Andrzej Szorc – redemptorysta z Gdyni. Plan rekolekcji wygląda następująco:
- msze święte z naukami rekolekcyjnymi - 25, 26 i 27 marca (czwartek, piątek i sobota) o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00;
- spowiedź rekolekcyjno-wielkanocna w czwartek, piątek i w sobotę na kwadrans przed, i w czasie mszy świętych;
- piątkowa Droga Krzyżowa o godz. 17.00, w świątyni;
- wizyta u chorych w sobotę od godz. 10.00, zapisy w zakrystii.
- msza święta dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia w sobotę o godz.11.00.
2. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
3. Zgodnie z zapowiedzią i parafialną tradycją od dziś można składać do puszek ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego; kwiaty są już zamówione.
4. Dzisiejszej niedzieli - zgodnie z podaną informacją - wolontariusze z Kutnowskiego Hospicjum kwestują przed świątyniami naszego miasta na rzecz swoich podopiecznych oraz na budowę hospicjum stacjonarnego. Za dary serca składamy podziękowanie. Natomiast dziś i za tydzień można nabyć świąteczne stroiki wykonane przez niepełnosprawnych z Kutnowskiego Stowarzyszenia „Przystań”.
5. W najbliższy piątek po mszach świętych oraz w Palmową Niedzielę przed mszami świętymi można będzie nabyć palemkę wykonaną przez młodzież naszej Parafii.


 
14.03.2021 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  
 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty nie tylko w rekolekcje, ale może nawet nieco wcześniej, ponieważ w konfesjonałach w czasie rekolekcji będą posługiwali tylko miejscowi księża. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Odprawimy je - zgodnie z zapowiedzią - przed Palmową Niedzielą - w czwartek, piątek i sobotę; msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Nauki będzie prowadził doświadczony misjonarz - redemptorysta - Ojciec Andrzej Szorc.
 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16.45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 3. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 4. Za tydzień - 21.03 o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. za śp. Mieczysława Wośko - byłego Prezesa „Polfarmex”. Państwo Mieczysław i Halina Wośko ufundowali do naszego kościoła 2 witraże oraz żyrandol. Na pogrzebie Pana Prezesa naszą Parafię reprezentował ks. Jacek-wikariusz.
 5. Zgodnie z zapowiedzią i parafialną tradycją od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary do puszek na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione.
 6. W dwie następne niedziele – 21 i 28 marca – przedstawiciele kutnowskiego Stowarzyszenia „Przystań” będą rozprowadzali przed świątynią stroiki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na pomoc niepełnosprawnym.
 7. Młodzież naszej Parafii przygotowuje palemki i będzie je rozprowadzała w Niedzielę Palmową przed świątynią. Uzyskane środki - dobrowolne ofiary - zasilą fundusz naszej młodzieży.

 
07.03.2021 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 
 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą (w czwartek, piątek i sobotę). Z wiadomych względów w tym roku nie będzie Osiedlowej Drogi Krzyżowej.
 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16.45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 3. W Wielkim Poście jesteśmy szczególnie wezwani do pełnienia dobrych chrześcijańskich czynów: modlitwy, jałmużny i postu. Niech będzie ich jak najwięcej w naszym życiu i niech będą oznaką naszego miłosierdzia wobec bliźnich.
 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 5. Od dzisiejszej niedzieli - w pozostałe niedziele wielkopostne i w rekolekcje - zbierane są do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
 6. W parafii naszej powstało męskie Koło Różańcowe do którego wstąpiło 20 mężczyzn. Wyrażamy radość i podziękowanie Panom, którzy podjęli taką szlachetną męską decyzję. Od dziś będą codziennie odmawiali jedną dziesiątkę różańca zgodnie z poleconą intencją Kół Różańcowych. Będą także pamiętali w modlitwie o całej naszej wspólnocie parafialnej. Dziś po sumie krótkie informacyjne spotkanie z Panami i pierwszy podział tajemnic Żywego Różańca. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.
 
28.02.2021 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  
 1.  Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, jałmużny i postu, a więc pomocy duchowo-materialnej w intencji misjonarzy pracujących na całym świecie. Za składaną dziś do puszki dobrowolną jałmużnę na rzecz misjonarzy oraz ofiarowaną modlitwę, czy podjęty w ich imieniu post - dziękujemy.
 2. Jednym z postnych uczynków jest modlitwa; zechciejmy tak zorganizować swoje zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.
 3. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są organizowane przez Parafie nabożeństwa wielkopostne, czyli Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.45, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną sprawowane są w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z właściwymi sobie nabożeństwami, na które zapraszamy.
 5. Gorący apel do młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o podjęcie solidnej i gorliwej współpracy z ks. Sławomirem odpowiedzialnym za to przygotowanie. Przewidujemy, że sakramentu dojrzałości ks. biskup udzieli młodzieży w pierwszej dekadzie maja.
 6. Od przyszłej niedzieli, aż do Niedzieli Palmowej będzie można złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Te ofiary są wyrazem naszej wiary i pięknym zwyczajem Kościoła.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 8. Dzisiejszej niedzieli, po mszy świętej o godz. 10.30, krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych. Obecność przynajmniej jednego rodzica jest obowiązkowa.
 9. W naszej wspólnocie trwają rekolekcje „Oddania się Maryi”. Uczestniczy blisko 80 osób. Msze święte z nauką rekolekcyjną są w każdą sobotę o godz. 10.00. Wielkopostne rekolekcje dla całej wspólnoty parafialnej odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą.21.02.2021 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 
 1. Hasłami: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” oraz „Ratuj duszę swoją” rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i - idąc śladami Chrystusa - wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
 2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek o godz.16.45 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale. Przygotowujmy się też powoli do parafialnych rekolekcji wielkopostnych , które tradycyjnie odprawimy przed Palmową Niedzielą.
 3. Nabożeństwo i msza święta do świętego O. Pio - 23. dnia miesiąca, we wtorek, o godz.18.30. Przynieśmy ze sobą karteczki z intencjami.
 4. Za tydzień - w ostatnią niedzielę miesiąca - taca na ogrzewanie kościoła.
 5. W następną niedzielę – Drugą Wielkiego Postu,  tradycyjnie od wielu lat, obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na wsparcie projektów misyjnych.
 6. Polecamy katolicką prasę i zachęcamy do jej lektury.
 7. Wczoraj o godz.10.00 rozpoczęliśmy rekolekcje Oddania się Maryi, które zakończymy 25 marca aktem osobistego ofiarowania się Matce Bożej. W rekolekcjach bierze udział około 70 osób. Spotkania odbywają się w soboty o godz.10.00, a prowadzi je wikariusz - ks. Jacek Zieliński.
14.02.2021 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem - te związane z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas uzdrowić, jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich. Pomocą dla nas w uzdrowieniu jest okres Wielkiego Postu, w którym przez praktyki wielkopostne - modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.
 2. Od roku 604, Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem. Msze Święte w naszym kościele w Popielec o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania i uczestniczenia w zabawach.
 4. Zapraszamy w każdy piątek na Drogę Krzyżową, na godz. 16.45 oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu na 17.45, na Gorzkie Żale z nauka pasyjną. Rozważając Mękę Pańską zobaczymy, jak wielką miłością umiłował nas Bóg Ojciec oddając swojego jedynego Syna na śmierć krzyżową dla naszego zbawienia.
 5. Za tydzień będziemy gościli w naszej wspólnocie ks. Romana Kota, który wznosi świątynię ku czci Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie-Żeraniu. Wygłosi Słowo Boże na mszach świętych. Zwróci się także z serdeczną prośbą o pomoc materialną. Chcemy wesprzeć kapłana-budowniczego, bo sami rozumiemy jak wielkie jest to wyzwanie zwłaszcza w dzisiejszych czasach.
 6. 20. lutego, Mszą świętą o godz. 10.00, rozpoczniemy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje całkowitego oddania się Najświętszej Maryi Pannie. Uwieńczeniem rekolekcji będzie uroczysty akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - 25 marca, podczas Mszy św. Osoby pragnące wziąć udział w rekolekcjach proszone są o zapisanie się na listę w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej. Do 18 lutego. Spotkania rekolekcyjne we wspólnocie będą odbywać się raz w tygodniu, w soboty. Teksty pozostałych dni będą rozdawane do indywidualnych rozważań w domu. Patrząc na dwóch naszych wielkich rodaków: św. Jana Pawła II i Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, którzy swoje życie poświęcili przez Maryję Bogu, zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w rekolekcjach Oddania.31.01.2021 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. W tym tygodniu - we wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wspominamy w tym dniu przyniesienie Dzieciątka Jezus do świątyni Jerozolimskiej i ofiarowanie Go Bogu. Tradycyjnie – 2 lutego – przychodzimy na mszę świętą z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. Prosimy o dobre zabezpieczenie świec, aby ciekły wosk nie kapał na posadzkę lub ławki. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego. Msze święte 2 lutego o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 2. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek spowiedź i Komunia św. wynagradzająca oraz nawiedzenie chorych. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00,a od godz.15.00 adoracja pierwszopiątkowa. W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz.19.30 na mszę świętą dziękczynną za kanonizację św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach.
 3. W przyszłą niedzielę - w czasie sumy o godz.12.00, zostanie uroczyście zainstalowany obraz naszej patronki św. Jadwigi Królowej. Wizerunek ten, wraz z modlitwą do patronki, wierni otrzymali łącznie z zaproszeniem do udziału w mszach kolędowych. Bardzo zachęcamy do tego, by jak najczęściej zwracać się w ufnej modlitwie do św. Jadwigi, Królowej. Jest Ona dana naszej wspólnocie jako szczególna pomoc i orędowniczka w niebie. Obraz, wraz z dedykowaną modlitwą, został ofiarowany przez śp. ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego. W czasie sumy modlić się będziemy o wieczny pokój i radość nieba dla nieżyjącego Pasterza.
 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.


24.01.2021 - III NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
 2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego.
 3. Zgodnie z zapowiedzią na prośbę Caritas Polska dziś niedziela solidarności z Chorwacją. Wspieramy Chorwatów modlitwą i darem materialnym składanym do puszki przed świątynią.
 4. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 6. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek - 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie; we wtorek -  26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła; w czwartek - 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
 7. W przyszłą niedzielę - ostatnią w miesiącu, taca na ogrzewanie kościoła.
17.01.2021 - II NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara - biskupa; w czwartek św. Agnieszkę - dziewicę i męczennicę.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.
 3. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. W naszych modlitwach prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.
 4. We wtorek - z racji 19 dnia miesiąca - modlić się będziemy przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Księdza Jerzego Popiełuszki - kapłana męczennika.
 5. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 6. 23 stycznia - w sobotę - przypada 8. rocznica śmierci ks. kard. Józefa Glempa - Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę o pokój Jego duszy.
 7. Dziś - w trzecią niedzielę miesiąca - wolontariusze grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na parafialne dzieła miłosierdzia. Za dary serca składamy podziękowanie.
 8. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek prowadzona przez Caritas Polska jako pomoc poszkodowany w trzęsieniu ziemi Chorwatom.
 9. Zapraszamy na msze święte kolędowe: dzisiaj - na godz.17.00 - parafian z ul. Wilcza bl.:4 i 6 oraz ul. Troczewskiego prywatne oraz Troczewskiego bl.: 5 i 39; jutro - na godz.18.30 - wiernych z ul. W. Przedmieście bl.: 15, 18 i 18a oraz pozostałych chętnych wiernych.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za przyjęcie zaproszenia do udziału w mszach św. kolędowych i za wspólną modlitwę. Z serca składamy podziękowanie za pomoc materialną wobec Parafii i troskę o świątynię. Dziękujemy za dopełnienie kapłańskiego błogosławieństwa i poświęcenia przez pokropienie wodą święconą Waszych domów i mieszkań.
 11. W związku z kierowanymi zapytaniami o możliwość kolędy indywidualnej w mieszkaniach czy domach uprzejmie informujemy, że kapłan może odwiedzić te osoby czy rodziny, które zamieszkały na nowym miejscu celem poświęcenia po raz pierwszy nowego domu lub mieszkania. Takie wizyty umawiamy indywidualnie w zakrystii na konkretny dzień i godzinę.


10.01.2021 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 
 1. Chrzest Pański w Jordanie jest objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego. Przez to wydarzenie Jezus włączył się w oczekiwanie Izraela na przyjście zapowiedzianego Mesjasza.
 2. W tym dniu warto przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela. W czasie mszy świętej dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców w kancelarii parafialnej przynajmniej na miesiąc przed tym wydarzeniem. Zgłaszający dostarcza wtedy akt urodzenia dziecka z USC i zaświadczenia dla chrzestnych (z parafii ich zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę), a osoba, która założyła rodzinę żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Chrzty w naszej parafii odbywają się generalnie we wszystkie niedziele, oprócz pierwszej miesiąca, o godz.12.00 - podczas sumy. Ze względu na panującą pandemię i obawy rodziców są także możliwe inne rozwiązania, które ustalamy bezpośrednio z zainteresowanymi.
 3. Święto dzisiejsze kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, mimo że dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii trwa do 2 lutego - do Matki Bożej Gromnicznej czyli Święta Ofiarowania Pańskiego. 
 4. W tym tygodniu na msze święte kolędowe zapraszamy parafian wg następującego porządku:
 • w poniedziałek na godz.18.30 – ul. Łokietka bl.:1, 2, 3, 4, 5 i 6;
 • we wtorek na godz.18.30 – ul. Łokietka bl.: 7 i 8 oraz Kr. Jadwigi bl.: 3, 4, 5, i 7;
 • w środę na godz.18.45 - ul.Jagiełły bl.:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 i 13;
 • w czwartek na godz.18.30 - ul. Grunwaldzka bl.: 12, 12a, 12b i 12c;
 • w piątek na godz.18.30 - ul. Grunwaldzka bl.: 4, 6 i 8 oraz ul. Wilcza bl.: 28, 9 i 9a;
 • w sobotę na godz.18.45 - ul. Wilcza bl.: 1, 2, 3, 3a, 3b, 3c i 3d.
 

03.01.2021 - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 
 1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele święcimy kadzidło i kredę, którą - zgodnie z prastarym zwyczajem polskim - na drzwiach naszych domostw i mieszkań kreślimy pierwsze litery Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego; tłumaczymy to również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus Mansionem Benedicat.
 2. Poświęconą kredę i kadzidło można będzie nabyć u Pana kościelnego przed świątynia.
 3. W środę - w święto Trzech Króli, 6 stycznia – porządek mszy świętych tak jak w każdą Niedzielę. Taca z tego święta przeznaczona jest na misje.
 4. W przyszła Niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 6. W tym tygodniu na msze święte kolędowe zapraszamy:
 • w poniedziałek na godz. 18.30 parafian z ul. Sklęczkowskiej, Bohaterów Walk n/Bzurą, Józefowa i Przytorza;
 • we wtorek na godz. 18.30 parafian z ul. Batorego – domy prywatne, Krzywoustego – domy prywatne, K. Wielkiego - domy prywatne, Grunwaldzka + dojazd, Żniwna, Wrzosowa;
 • w środę na godz. 17.00 parafian z osiedla Ks. Świtkowskiego, Warszawskie Przedmieście – domy prywatne, ul. Orla i Wronia ul. Wilcza – prywatne;
 • w czwartek na godz. 18.30 parafian z ul. S. Batorego bl. 3, 5, 7, 9;
 • w piątek na godz. 18.30 parafian z ul. S. Batorego bl 11, 15, 17, 19;
 • w sobotę na godz. 18.45 parafian z ul B. Chrobrego bl. 4,6,8,10,14;
 • w niedzielę na godz. 17.00 parafian z ul. B. Chrobrego bl 16, 18, 20.01.01.2021 - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 
 1. W Nowym Roku Pańskim 2019 życzymy naszym Parafianom obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Niech Ona wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości, a także zdrowia i błogosławieństwa na cały rok. Oby ten rok był czasem szczególnej łaski i zbawienia oraz doświadczania Miłosierdzia Bożego i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże w Nowym Roku.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. W dniu dzisiejszym modlimy się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie, Europie i na całym świecie.
 3. Jutro pierwsza sobota z odpowiednimi nabożeństwami, czyli o godz.18.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o godz. 19.30 msza święta dziękczynna za kanonizację św. JPII z prośbą o Jego wstawiennictwo.
 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.


BOŻE NARODZENIE - 25.12.2020r.
 1. Jutro - w Boże Narodzenie pierwsza msza święta o godz.7.00, pozostałe według dalszego porządku niedzielnego.
 2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.
 3. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt- przywóz, oprawę i ustawianie choinek, wykonanie Bożonarodzeniowej dekoracji.
 4. Jutro w liturgii czcimy św. Szczepana, pierwszego męczennika oraz pamiętamy o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 5. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędowej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Pragniemy jednak spotkać się z naszymi Parafianami w kościele. Dlatego kierujemy do każdej rodziny list-zaproszenie do wspólnej modlitwy, by prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla nas na ten trudny czas. Msze święte sprawowane w świątyni będą składane Bogu w Waszych intencjach, za wszystkich bliskich sercu żyjących i zmarłych.
 
ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA - 26.12.2020r. 
 1. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędowej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Pragniemy jednak spotkać się z naszymi Parafianami w kościele. Dlatego kierujemy do każdej rodziny list-zaproszenie do wspólnej modlitwy, by prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla nas na ten trudny czas. Msze święte sprawowane w świątyni będą składane Bogu w Waszych intencjach, za wszystkich bliskich sercu żyjących i zmarłych.
 2. Zapraszamy w tygodniu poświątecznym na mszę świętą we wtorek - 29.12. na godz.18.30 mieszkańców Bielawek, Sierakowa, ul. Lipowej i Zielonej, natomiast we środę 30.12. na godz. 18.45 mieszkańców Maliny, Starej Wsi i ul. Oporowskiej.
 3. Raz jeszcze dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt-przywiezienie, oprawę i ustawianie choinek oraz szopki.
 4. Jutro w niedzielę- czcimy Najświętszą Świętą Rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryję i Józefa. Jest to także święto wszystkich rodzin chrześcijańskich.
 5. Taca z jutrzejszej niedzieli, ostatniej miesiąca, na ogrzewanie naszej świątyni.

 
20.12.2020 - IV NIEDZIELA ADWENTU 
 1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna być ona przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte i poświęcony opłatek. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Bardzo dobrze jeśli zaśpiewamy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie jedna osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Ew.Łk.2). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze Nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny Odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym i poświęconym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Po wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej udajemy się na Pasterkę. W tym roku wyjątkowo dwie pasterki. Pierwsza o godz.22.00, a druga o godz.23.30.
 2. W Boże Narodzenie – 25 grudnia jest dodatkowa msza świętej o godz. 7.00 rano. Drugiego dnia świątecznego - w święto św. Szczepana Męczennika – niedzielny porządek mszy świętych.
 3. W niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 5. Polecamy sianko na stół wigilijny oraz kalendarze na 2021r. Świec Bożonarodzeniowych już nie mamy.
 6. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo do św. Ojca Pio – środa, godz. 19.00.
 7. Dzisiaj – w trzecią niedzielę miesiąca - kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie”.
 8. W związku z licznymi pytaniami o tegoroczną kolędę informujemy, że tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach i mieszkaniach w tym sezonie kolędowym nie będzie. Natomiast będziemy zapraszali Parafian na spotkania kolędowe do naszej świątyni. Każda rodzina otrzyma list od kapłanów z zaproszeniem do kościoła na konkretny dzień i godzinę.
 
06.12.2020 - II NIEDZIELA ADWENTU 
 1. W tym tygodniu, w liturgii, czcimy: w poniedziałek - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte we wtorek w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 2. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, zgodnie z objawieniami Matki Bożej, między godziną 12.00 a 13.00 jest godzina szczególnych łask, które Matka Najświętsza obiecała udzielić modlącym się do Niej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, którą poprowadzi ks. Jacek – wikariusz.
 3. Maryja jest dla nas wyjątkowym wzorem adwentowego oczekiwania. Ku jej czci odprawiana jest msza święta roratnia. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00 oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30 - dla tych, którzy rano nie mogli być obecni, a także dla dzieci i młodzieży.
 4. W drugą Niedzielę Adwentu, już tradycyjnie od wielu lat, przeprowadzana jest w kościołach zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy spragnionych wiary i miłości do Boga oraz zwykłej ludzkiej przyjaźni. Za dar serca i hojność składamy ofiarodawcom staropolskie „Bóg Zapłać”.
 5. Polecamy świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas - dochód za sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a także sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów. Dobrowolne ofiary składane przy nabywaniu sianka przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. W dniach 17, 18 i 19 grudnia (czwartek, piątek i sobota) odprawimy rekolekcje adwentowe. Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich będą o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Rekolekcje będzie prowadził ks. Paweł Zaremba. Spowiedź święta oraz ilość wiernych na mszach świętych z zachowaniem przepisów sanitarnych.
 8. Ze względu na trwającą pandemię będą w tym roku odprawione wyjątkowo dwie Pasterki w nietypowych godzinach. Pierwsza o godz. 22.00, a druga o godz.23.30.
 9. W prezbiterium tymczasowo umieszczony jest obraz św. Jadwigi Królowej - naszej patronki. Obraz ten jest testamentalnym darem śp. Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego dla naszej wspólnoty. Za ten cenny dar wyraźmy naszą wdzięczność w modlitwie za zmarłego księdza biskupa. 
 


29.11.2020 - I NIEDZIELA ADWENTU
 1. Dzisiejsza pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny oraz okres przygotowania do Bożego Narodzenia. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski będzie przebiegał pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
 2. Od jutra rozpoczynają się Msze święte adwentowe ku czci N.M.P. tzw. Roraty. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w roratach, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz.7.00. Dodatkowe roraty dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w porannej mszy świętej będą odprawiane we wtorki, czwartki i soboty o godz.17.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: - w poniedziałek - św. Andrzeja Apostoła; - w czwartek - św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 4. Za tydzień - w 2 niedzielę Adwentu już od wielu lat przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy wiernych. Zbiórką tą wspieramy budujące się kościoły na Wschodzie. Za dar serca i hojność ofiar składamy podziękowanie.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Wynagradzająca N.S.P.J., Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, spowiedź i msze święte według stałego porządku. Natomiast w pierwszą sobotę w okresie jesienno-zimowym nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz.18.30, a Msza święta dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach o godz. 19.30.
 6. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, spotkanie dla członków Kół Różańcowych o godz. 17.15.
 7. Od dziś możemy nabywać u p. kościelnego świece na stół wigilijny (małe po 6zł, duże po 15zł). Dochód ze sprzedaży świec rozprowadzanych przez Caritas przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

22.11.2020 - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość dzisiejsza ma podwójny sens. Z jednej strony zawiera się w niej przekonanie o wszechobecnym panowaniu Syna Bożego, a z drugiej zawarta jest zapowiedź końca, ku któremu zmierzamy.
 2. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: we wtorek - świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac - kapłana i Towarzyszy.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu - rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa - naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy świętej roratniej - o godz.7.00. Dodatkowe roraty dla tych, którzy nie mogą być obecni rano we wtorki, czwartki i soboty o godz.17.30.
 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Polecamy także świece na wigilijny stół rozprowadzane przez Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są jeszcze kalendarze diecezjalne na 2021r.
 5. Przyjmujemy intencje mszalne na 2021r. w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Taca w przyszła niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Ogrzewanie zostanie uruchomione, jeśli zbierzemy odpowiednią ilość środków. Miesięczne ogrzewanie świątyni w ubiegłym roku kosztowało nas ok. 4 tys. zł.


 


Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego