Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

20.01.2019 - II NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Agnieszkę - dziewicę i męczennicę; czwartek - św. Franciszka Salezego - biskupa i doktora Kościoła; w piątek - Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  2. W dniach 18-25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. W naszych modlitwach prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.
  3. Jutro Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
  4. 23 stycznia - w sobotę - przypada 6. rocznica śmierci ks. kard. Józefa Glempa - Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę o pokój Jego duszy.
  5. W następną niedzielę - 27 stycznia, o godz.11.30, koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Serdecznie zapraszamy.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
  7. Dziękujemy parafianom z ul. Łokietka bl.5. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Łokietka bl.6.
  8. Dzisiaj - w trzecią niedziele miesiąca - parafialna grupa charytatywna ”Rodzina-Rodzinie” kwestuje na rzecz dzieła miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie naszej świątyni. Za dary serca dziękujemy.
  9. Trwa duszpasterska wizyta rodzin, zwana kolędą. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza ze swoimi parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, aby na kolędzie, o ile jest to możliwe, byli wszyscy domownicy. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży w minionym tygodniu, a z planem kolędy na nadchodzący tydzień można zapoznać się TUTAJ.
13.01.2019 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
  1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Polećmy w dniu dzisiejszym w modlitwach naszych rodziców, chrzestnych i kapłana, który nam tego sakramentu udzielił.
  2. W tym dniu warto przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy świętej dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców w kancelarii parafialnej przynajmniej na miesiąc przed tym wydarzeniem. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka z USC i zaświadczenia dla chrzestnych (z parafii ich zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę); a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Chrzty w naszej parafii udzielane są generalnie we wszystkie niedziele, oprócz pierwszej niedzieli miesiąca, podczas sumy o godz. 12.00.
  3. Świeto dzisiejsze kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, mimo że dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii trwa do 2 lutego – do święta Ofiarowania Pańskiego.
  4. Dziekujemy parafiance z ul. Łokietka bl.3. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w jej intencji za tydzień o godz.10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Łokietka bl.5.
  5. Za tydzień po mszy świętej o godz.10.30 „Jasełka” w wykonaniu milusińskich z Przedszkola Nr 15 ”Bajka” w Kutnie.
  6. Dziękując za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planujemy wizytę duszpasterską w następującym porządku – czytaj dalej.
06.01.2019 - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
  1. W dniu dzisiejszym - w Uroczystość Objawienia Pańskiego - przypada Dzień Modlitw w intencji misji. Ofiary dzisiaj składane na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Uczestnicząc w modlitwie i ofiarności na rzecz misji spełniamy nakaz misyjny Chrystusa i stajemy się misjonarzami całego Kościoła.
  2. Dziś, według tradycji, święcone jest kadzidło i kreda. Kredą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że - tak jak kiedyś oni, tak my teraz również - chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego zamieszkania w naszym domu. Naniesione poświęconą kredą sygnatury posiadają rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie czekają.
  3. Poświęconą kredę i kadzidło możemy nabyć u Pana kościelnego przy wejściu do kościoła.
  4. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest w godzinach porannych od godz.8.00 do godz. 8.30.
  5. Przypominamy wiernym, że intencje mszalne na cały 2019 rok przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Łokietka bl.4. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających w niedziele za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc wiernych z ul. Łokietka bl.3.
  7. Jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola Nr 15 „Bajka” w Kutnie zostaną wystawione 20 stycznia po mszy św. o godz. 10:30.

Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu