Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

25.10.2020 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Chrystus naucza, że najważniejszym przykazaniem jest miłość Boga i bliźniego. Człowiek praktykując to przykazanie próbuje naśladować samego Boga. Na Bożym Sądzie będziemy oceniani przede wszystkim z realizacji tego przykazania.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego w tych świątyniach, których data konsekracji /dedykowania/ nie jest znana. Przywołajmy datę konsekracji naszej świątyni, była to odpustowa niedziela 14.06.2015r.Konsekracja to obrzęd liturgiczny, w czasie którego wybudowany obiekt poświęca się i przeznacza do wyłącznej służby bożej. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczę się o mój kościół parafialny? Czy przychodzę czasami, aby pomóc w jego sprzątaniu? Czy troszczę się o jego utrzymanie?
 3. W przyszłą niedzielę, w liturgii będziemy obchodzić: - Uroczystość Wszystkich Świętych, w poniedziałek- wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 4. Msze święte w naszym kościele 1 listopada o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.Różaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.00. Natomiast 2 listopada msze święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 5. Msze święte i procesje na cmentarzach są odwołane.
 6. Z Uroczystością Wszystkich Świętych i jej oktawą jest związany odpust, który można zyskać przez: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych i przyjęcie Komunii Świętej. Odpust taki można zyskać przez wszystkie dni oktawy i ofiarować go za zmarłego.
 7. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, modlitwę tę można praktykować na różne sposoby, a więc przez zamawianie mszy św. czy wypominków za zmarłych, odmawianie różańca czy innych modlitw, a także prze pobożne nawiedzanie cmentarzy. Księża przyjmują na wypominki w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wypominki nie będą przyjmowane w tym roku na cmentarzach.
 8. Znicze rozprowadzane przez Caritas Diecezji Łowickiej oraz prasa katolicka i kalendarze na 2021r. są do nabycia u Pana kościelnego.

18.10.2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzieło misyjne Kościoła wspieramy duchowo i materialnie. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu ofiarujemy w intencji misjonarzy i misjonarek.
 2. Obchodząc w tym roku 103. rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna wskazała człowiekowi drogę do osiągnięcia zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę albo wspólnotowo w naszym kościele parafialnym, albo indywidualnie w naszych domach.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Jana Kantego, kapłana; w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża.
 4. W piątek - 23 dnia miesiąca, o godz. 19.00, msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy.
 5. W piątek - 23.10., od godz.8.00 będziemy przyjmowali intencje mszale na cały 2020r. w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że księża przyjmują wypominki za zmarłych. Nie zapominajmy o modlitwie za naszych zmarłych. Ich odejście nie przerwało naszej więzi z nimi. Oni nas tylko wyprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko im pomaga, lecz także sprawia, że skuteczne staje się ich wstawiennictwo za nami.
 6. Polecamy znicze „Caritas”, kalendarze diecezjalne na 2020r. oraz prasę katolicką. Są one do nabycia u pana kościelnego.
 7. Dzisiaj - w trzecią niedzielę miesiąca przed świątynią kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie”. Za składane datki na parafialne dzieła dobroczynne składamy podziękowanie.
11.10.2020 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ PAPIESKI
 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową, w czasie której polecajmy Bogu trudne sprawy naszych rodzin i nas samych. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45, a w niedziele o godz. 17.30. Dzisiejszej niedzieli, różaniec odmówimy w łączności ze św. Janem Pawłem II o godz.17.30.
 2. Tradycyjnie - z racji Dnia Papieskiego, jak co roku, po mszy zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla biednej a uzdolnionej młodzieży z wiejskich terenów. Bóg zapłać za te ofiary.
 3. Intencje mszalne na 2021r. będą przyjmowane po 20 października, natomiast księża przyjmują na wypominki całoroczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe.
 4. W tym tygodniu we wtorek przypada 13.dzień miesiąca. O godz. 19.00 ostatnie w tym roku Fatimskie Nabożeństwo. Zapraszamy serdecznie do udziału.
 5. W środę o godz. 18.00 ks. bp udzieli młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Z tej racji nie będzie nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy. Natomiast nabożeństwo różańcowe bez zmian - o godz. 16.45.
 6. Jak co roku polecamy znicze Caritas oraz kalendarze katolickie na 2019r. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
04.10.2020 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Bóg nieustannie nas obdarza potrzebnymi do zbawienia darami, jednak już od naszej woli zależy, czy potrafimy z nich skorzystać - dar pochodzący od Boga możemy przyjąć, ale możemy też niestety odrzucić. Dzisiejsza ewangelia ukazuje tych, którzy odrzucili otrzymany dar i tym samym swojego dobroczyńcę. Zechciejmy sobie uświadomić, że również i my, odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował
 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach - we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni - we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45, a w niedziele o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, a w środę – Matkę Bożą Różańcową. Przypominamy, że ustanowienie święta Matki Bożej Różańcowej jest wyrazem wdzięczności Kościoła za zwycięstwo wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Lepanto w dniu 7 października 1571r.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.
 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 6. Intencje mszy św. na cały 2021r. będą przyjmowane po 20 października. Dokładna data zostanie podana. Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się do księży.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania zniczy rozprowadzanych przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez „Caritas” diecezjalną.
 8. Dziś – z okazji tygodnia miłosierdzia - zbiórka do puszek dla uchodźców.


27.09.2020 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne - to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa powinno nas mobilizować do przemiany życia.
 2. Bierzmowanie dla młodzieży byłych klas ósmych przewidywane jest w połowie października. Bardzo prosimy rodziców o dołożenie wszelkiej troski, aby ich dzieci w tym krótkim czasie jaki jeszcze pozostał, podjęły ścisłą współpracę z ks. Jackiem – wikariuszem oraz odbyły intensywne i solidne przygotowania.
 3. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Wacława; we wtorek - świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę - św. Hieronima; w czwartek - św. Teresę od Dzieciatka Jezus; w piątek - św. Aniołów Stróżów.
 4. Kościół w październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do jej codziennego odmawiania we wspólnocie parafialnej lub indywidualnie. Zapraszamy od najbliższego czwartku na różańcowe nabożeństwa, które w dni powszednie odprawiamy o godz.16.45, a w niedziele o godz. 17.30.
 5. Istotną formą pomocy Kościoła w naszym uświęceniu są nabożeństwa związane z pierwszym czwartkiem, pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwa te mobilizują nas do pozostawania w stanie łaski uświęcającej. Zechciejmy skorzystać w te dni z sakramentu pokuty. Nabożeństwa odprawiane będę, zgodnie z podejmowaną u nas praktyką, o stałych godzinach.
 6. Od jutra rozpoczynamy 76.Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do czynienia miłosierdzia wobec bliźnich w odniesieniu do ciała i duszy ludzkiej.
 7. Za dwa tygodnie - 11 października będziemy obchodzić niedzielę papieską poświęconą Św. Janowi Pawłowi II.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Chcemy szczególnie zachęcić do nabycia u p. kościelnego diecezjalnego kalendarza na 2021r.W kalendarzu zaznaczone są wszystkie święta kościelne oraz wspomnienia świętych, których w innych kalendarzach nie znajdziemy. Ponadto kalendarz dedykowany jest Słudze Bożemu - ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Są w nim unikatowe zdjęcia z Prymasem Tysiąclecia - niekoronowanym królem Polski jak nazywają Go niektórzy historycy i wielu Polaków.


20.09.2020 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Dzisiejszej niedzieli, po mszy świętej o godz. 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. I również dzisiaj, po mszy św. wieczornej, spotkanie młodzieży klas ósmych i ich rodziców. Przypominamy o obowiązujących przepisach sanitarnych, czyli zachowywaniu dystansu ok. 1.5m oraz przebywaniu w świątyni w maseczce.
 2. Bierzmowanie dla młodzieży byłych klas ósmych przewidywane jest w okolicy połowy października. Bardzo prosimy rodziców o dołożenie wszelkiej troski, aby ich dzieci w tym krótkim czasie podjęły ścisłą współpracę z ks. Jackiem – wikariuszem oraz odbyły intensywne i solidne przygotowania.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek-święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w środę - św. Pio z Pietrelciny - Kapłana. W środę o godz. 19.00 msza święta i nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie do udziału i wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią po mszy św. wieczornej adoracja adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi ks. Jacek i członkowie grupy modlitewnej „Mamre”.
 5. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i w ślad za nim podejmujemy również trud kształtowania swoich postaw życiowych. W związku z tym warto sięgnąć po prasę i książkę katolicką. Nasze wykształcenie w jakiejś dziedzinie zawodowej może być dobrze rozwinięte, a czy możemy uznać również, że nasza wiedza religijna jest na dobrym poziomie?
 6. Zgodnie ze zwyczajem, w trzecią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne podejmowane przez parafialną grupę charytatywną „Rodzina-Rodzinie”. Za składane dary serca wielkie podziękowanie.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Chcemy szczególnie zachęcić do nabycia u p. kościelnego diecezjalnego kalendarza na 2021r. W kalendarzu zaznaczone są wszystkie święta kościelne oraz wspomnienia świętych, których w innych kalendarzach nie znajdziemy. Ponadto kalendarz dedykowany jest Słudze Bożemu ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Są w nim unikatowe zdjęcia z Prymasem Tysiąclecia - niekoronowanym królem Polski jak nazywają Go niektórzy historycy i wielu Polaków.


13.09.2020 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów w kolejnym roku szkolnym. Spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych 20 września, po mszy świętej o godz. 10.30. Natomiast spotkanie młodzieży klas ósmych i ich rodziców także w niedzielę 20 września po mszy świętej wieczornej. Przypominamy o zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych czyli zachowujemy dystans ok. 1.5-2 m oraz przychodzimy w maseczkach.
 2. Dziś - w niedzielę 13 września, po mszy świętej wieczornej, ok. godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży klas pierwszych szkół ponadpodstawowych - kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Bierzmowanie przewidywane jest w okolicy połowy października, stąd muszą odbyć się intensywne i solidne przygotowania.
 3. Różaniec Fatimski wyjątkowo dzisiejszej niedzieli o godz. 17.30, a po nim msza święta i procesja z Figurą Matki Bożej z Fatimy. Następnie zapowiadane spotkanie z młodzieżą i rodzicami przed bierzmowaniem byłych klas ósmych.
 4. Dzisiejszej niedzieli - 13 września, w Głogowcu, o godz. 12.00 uroczystości dziękczynne za koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej, która miała miejsce przed 45. laty. Uroczystościom przewodniczy ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba. Piesza pielgrzymka w tym roku nie jest organizowana. Wszyscy czciciele Pani Ziemi Kutnowskiej są zaproszeni do indywidualnego przybycia.
 5. W poniedziałek - 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w perspektywie Wielkiego Piątku, który w tym roku był przeżywany bardzo skromnie z racji panującej epidemii. Przy tej okazji zainteresujmy się również tym, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż i czy my sami i nasi bliscy nosimy symbol wiary na sobie.
 6. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka w niedzielę dzisiejszą, poprzedzającą Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w całym kościele na świecie odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Ziemi Świętej, a zwłaszcza na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 7. W piątek - 18 września, przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Zapoznajmy się z dziejami jego życia zadając sobie jednocześnie pytanie: czy naśladujemy jego gorliwość życia i pobożność?
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u p. kościelnego diecezjalny kalendarz na 2021r. dedykowany Słudze Bożemu ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - Prymasowi Tysiąclecia.
  

06.09.2020 - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów w kolejnym roku szkolnym. Spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych - 20 września po mszy świętej o godz. 10.30. Natomiast spotkanie młodzieży klas ósmych i ich rodziców także w niedzielę - 20 września po mszy świętej wieczornej. Przypominamy o zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych - czyli zachowujemy dystans ok. 1,5…2m oraz przychodzimy w maseczkach.
 2. Dzisiejszej niedzieli msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz.10.30. Modlimy się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Zostaną także poświęcone tornistry - plecaki i przybory szkolne dla najmłodszych.
 3. We wtorek Święto Narodzenia NMP, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. Za tydzień w niedzielę - 13 września, po mszy świętej wieczornej obowiązkowe spotkanie dla młodzieży klas pierwszych szkół ponadpodstawowych - kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Bierzmowanie przewidywane jest w połowie października, stąd muszą odbyć się intensywne i solidne przygotowania.
 5. W niedzielę - 13 września, w Głogowcu o godz. 12.00 uroczystości dziękczynne za koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej, która miała miejsce przed 45 laty. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba. Piesza pielgrzymka w tym roku nie będzie organizowana. Wszyscy czciciele Pani Ziemi Kutnowskiej są zaproszeni do indywidualnego przybycia.
 6. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u p. kościelnego diecezjalny kalendarz na 2021r. dedykowany Słudze Bożemu ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - Prymasowi Tysiąclecia.

 
30.08.2020 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. We wtorek - 1 września, przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się i wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.
 2. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku nauki. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego za tydzień w niedzielę 06 września o godz.10.30. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Zostaną także poświęcone tornistry-plecaki i przybory szkolne dla najmłodszych.
 3. Od jutra zostaje przywrócony powakacyjny porządek mszy świętych i nabożeństw. Powracają niedzielne wieczorne msze święte o godz. 18.00 oraz poranne msze święte w dni powszednie o godz.7.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek i sobotę właściwe nabożeństwa zgodnie z podejmowaną praktyką.
 5. Członkowie grupy modlitewnej „Mamre” będą spotykali się na adoracji Najświętszego Sakramentu nie w pierwsze czwartki, lecz w ostatnie piątki miesiąca po mszy wieczornej.
 6. Za dwa tygodnie, w niedzielę - 13 września, po mszy świętej wieczornej obowiązkowe spotkanie dla młodzieży klas pierwszych ponadpodstawowych - kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Bierzmowanie przewidywane jest w okolicy połowy października i muszą odbyć się intensywne przygotowania.
 7. W niedzielę - 13 września w Głogowcu, o godz. 12.00 uroczystości dziękczynne za koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej, która miała miejsce przed 45 laty. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba. Piesza pielgrzymka w tym roku nie będzie organizowana. Wszyscy czciciele Pani Ziemi Kutnowskiej są zaproszeni, aby przybyć indywidualnie.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u p. kościelnego diecezjalny kalendarz na 2021r. dedykowany Słudze Bożemu ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - Prymasowi Tysiąclecia.


23.08.2020 - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii ponadto wspominamy: w poniedziałek - św. Bartłomieja Apostoła; w czwartek - św. Monikę; w piątek - św. Augustyna; w sobotę - męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 3. We wtorek, po następnej niedzieli - 1 września, przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się i wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.
 4. Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego za dwa tygodnie w niedzielę - 6 września o godz.10.30. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Zostaną także poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 5. Od 31 sierpnia – od poniedziałku po ostatniej niedzieli sierpnia, wracamy do powakacyjnego porządku mszy świętych i nabożeństw. Niedzielna wieczorna msza święta wraca na godz. 18.00, a poranne msze święte w dni powszednie na godz. 7.00.
 6. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u p. kościelnego diecezjalny kalendarz na 2021r., dedykowany Słudze Bożemu ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - Prymasowi Tysiąclecia. 
16.08.2020 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. W niedzielę - za tydzień, z racji 23 dnia miesiąca, Nabożeństwo do Św. Ojca Pio po mszy świętej o godz. 20.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: w poniedziałek – Św. Jacka; w czwartek – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w piątek – Św. Piusa X – papieża; w sobotę – Najświętszej Maryi Królowej.
 3. W następnym tygodniu – 26 sierpnia, przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, której w tym dniu dziękować będziemy za nieustanną opiekę nad naszym narodem przez ponad 600 już lat. Matka Boża Częstochowska jest dla Polaków narodową Kaną Galilejską, do której przybywamy po to, aby przedstawić swoje troski i bolączki. Msze święte w Święto Matki Bożej Częstochowskiej w naszym kościele o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 4. Polecamy prasę katolicką i kalendarz diecezjalny na 2021r. Kalendarz dedykowany jest Prymasowi Tysiąclecia - kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, na którego beatyfikację oczekujemy.
 5. Dzisiaj - zgodnie z intencją Konferencji Episkopatu Polski – zbiórka do puszek na rzecz cierpiących ofiar bejrudzkiej tragedii. Za dary serca składamy podziękowanie.
 6. Wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” będą kwestować za tydzień.

 
09.08.2020 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. W czwartek - z okazji 13 dnia miesiąca – o godz. 19.00 Fatimskie Nabożeństwo. Zapraszamy serdecznie do udziału.
 2. W piątek - 14 sierpnia, na Jasną Górę wchodzą przedstawiciele XXV Pieszej Młodzieżowej Pielgrzymki Łowickiej. Dziękujemy gorąco księżom za ich trud wędrowania połączony z żarliwą modlitwą do Matki Bożej, także w naszych intencjach. My również pamiętamy o nich w modlitwach osobistych i wspólnotowych odmawianych w kościele.
 3. W piątek - 14 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 4. W sobotę - 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i jej lektury.
 6. W cenie 5zł można już nabyć kalendarz diecezjalny na 2021 rok. Poświęcony jest on Słudze Bożemu - księdzu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu - Prymasowi Tysiąclecia, na którego beatyfikację oczekujemy.
 7. Zgodnie z intencją Konferencji Episkopatu Polski, przyszła niedziela będzie dniem solidarności z cierpiącymi mieszkańcami Bejrutu. Prosimy o modlitwę za zmarłych i osoby poszkodowane w tej tragedii. W niedzielę – 16 sierpnia, będzie można złożyć w darze serca ofiary do puszek, które Caritas Polska przekaże poszkodowanym.
 8. Za dwa tygodnie wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” przeprowadzą kwestę na dzieła miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących parafian.
02.08.2020 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Tradycyjnie w naszej duchowości sierpień jest miesiącem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach są odprawiane odpusty ku czci Najświętszej Maryi Pannie. Chciejmy ten czas wykorzystać dla ożywienia naszych relacji z Matką Bożą poprzez duchowe włączenie się w pielgrzymowanie.
 2. Sierpień - czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski również jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.
 3. W czwartek - 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 5. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Jana Marię Vianeya; w sobotę - św. Dominika. Przeżywamy także pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.
26.07.2020 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Mija już powoli pierwszy miesiąc wakacji. Warto zadać sobie pytanie, czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie swojej wiary poprzez nawiedzenie sanktuariów i innych miejsc, w których nasza wiara zostanie pobudzona do działania.
 2. Zbliża się sierpień - czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych, w szczególności na Jasną Górę. W tym roku, ze względu na pandemię, jako przedstawiciele pątników, pielgrzymują pieszo kapłani – przewodnicy grup. Niosą oni w sercu i na ustach w modlitwie intencje tych, którzy pielgrzymują duchowo. Bardzo zachęcamy do takiej duchowej pielgrzymki oraz modlitewnej łączności z wędrującymi kapłanami.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu, na stałe nabożeństwa, zapraszamy czcicieli Maryi i św. Jana Pawła II.
 4. Sierpień – czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Zachęcamy więc wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynencie i ofiarowali je w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. W przyszłą niedzielę wysłuchamy apelu biskupów podejmujących ten właśnie temat.
 5. Zgodnie z zapowiedzią, po każdej mszy świętej, święcimy pojazdy samochodowe, a kierowcy otrzymują pamiątkowe obrazki z modlitwą i wizerunkiem św. Krzysztofa. Wspieramy także materialnie organizację MIVA POLSKA, która funduje środki lokomocji dla misjonarzy.
 6. Korzystajmy z prasy i mediów katolickich, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

 
19.07.2020 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W czwartek - z okazji 23 dnia miesiąca msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio o godz.19.00. Czcicieli św. Ojca Pio serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. Za tydzień - na zakończenie obchodów tygodnia św. Krzysztofa, po każdej mszy świętej będziemy święcić pojazdy mechaniczne i upraszać u Boga szczęśliwe podróże dla kierowców i pasażerów oraz szczególną opiekę św. Krzysztofa. Wesprzemy także materialnie organizację MIVA Polska, która funduje pojazdy dla misjonarzy.
 3. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi. Pamiętajmy także o naszej chrześcijańskiej powinności uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 4. Zbliża się sierpień - czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie organizowana Piesza Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę w tradycyjnym wydaniu. W drogę do Matki Bożej wyruszą natomiast w naszym imieniu i z naszymi intencjami księża - przewodnicy grup, z którymi będziemy łączyli się w duchowym pielgrzymowaniu.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - Św. Marię Magdalenę; w czwartek - św. Brygidę, patronkę Europy; w piątek - św. Kingę; w sobotę - Św. Jakuba Apostoła.
 6. Dzisiaj - z racji trzeciej niedzieli miesiąca kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-rodzinie”. Za składane dary serca serdecznie dziękujemy.

12.07.2020 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Trwają wakacje. Niech staną się one dla nas wszystkich, ale w sposób szczególny dla dzieci i młodzieży, okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą przyrodą. Przez jej piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy otworzyć na Niego nasze umysły i serca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas - jako katolik - ma powinność uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 2. Czas wakacji to również okres, w którym w wielu parafiach odbywają się uroczystości odpustowe i rocznicowe związane z kultem N.M.P. i świętych. Tam, gdzie będziemy, zechciejmy uczestniczyć w przeżywaniu wydarzeń religijnych ubogaconych lokalnym kolorytem – wykorzystajmy łaski, którymi obdarza nas Kościół w związku z tymi uroczystościami, przystąpmy do sakramentu pokuty i przyjmijmy Komunię świętą.
 3. Jutro - z racji 13. dnia miesiąca, o godz. 19:00 msza święta i pochodzące z dalekiej Fatimy nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy serdecznie wszystkich parafian.
 4. Korzystajmy z prasy i mediów katolickich, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
 5. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy: w poniedziałek - świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę - św. Bonawenturę, w czwartek - Matkę Bożą z Góry Karmel.
 6. Za dwa tygodnie – w niedzielę – 26 lipca, na zakończenie obchodów tygodnia św. Krzysztofa, po każdej mszy świętej będziemy święcili wszelkie pojazdy mechaniczne. Zostaną rozdane obrazki ze św. Krzysztofem - patronem podróżujących i kierowców.
 7. Dla przypomnienia - niedzielna wieczorna msza święta, w wakacje odprawiana jest o godz. 20:00.


05.07.2020 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W czasie wakacji, niektórzy - mimo trwającej pandemii - wyjadą poza miejsce swojego zamieszkania. Będą chcieli tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nimi. Wykorzystując ten czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu oraz pamiętajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.
 2. Czas wakacji to również czas uroczystości odpustowych w miejscowościach i świątyniach w całym Kraju, ale i za granicą. Zechciejmy skorzystać z możliwości łączenia różnych aspektów poznawczych związanych z historią, kulturą i religijnością danego regionu, jeżeli mamy możliwość, to bierzmy udział w obrzędach religijnych, które odbywają się w odwiedzanych miejscach.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - bł. Marię Teresę Ledóchowską, w środę - św. Jana z Dukli, w sobotę - św. Benedykta - opata i patrona Europy.
 4. „Kościół żywo poleca wiernym, by przyjmowali Komunię świętą, gdy uczestniczą w celebracji Eucharystii. Zobowiązuje ich do tego przynajmniej raz w roku” (KKK, 1417).
 5. Za trzy tygodnie – 26 lipca, z okazji obchodzonego dzień wcześniej wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po każdej mszy świętej, będziemy święcić pojazdy mechaniczne - samochody, motocykle i rowery oraz wypraszać u świętego szczególną opiekę dla każdego, kto korzysta z tego rodzaju środków lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do swego patrona.
 6. Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Prosimy wiernych o modlitwę, aby Dobry Bóg udzielił wyborcom światła Ducha Św. i daru roztropności. Mamy wybrać najszlachetniejszego reprezentanta spośród dwóch kandydatów na ten zaszczytny i najważniejszy Urząd w Państwie, człowieka, który będzie wierny złożonym obietnicom oraz całej spuściźnie dziejowej Polaków. Prosimy o wypełnienie prawa i jednocześnie powinności wzięcia udziału w wyborach.
 7. Korzystajmy z mediów katolickich i prasy, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
28.06.2020 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Rozpoczęły się wakacje. Wielu z nas wyjedzie poza swoje miejsca zamieszkania. Prosimy rodziców i opiekunów, aby zatroszczyli się o możliwość udziału dzieci w niedzielnej mszy świętej, w miejscach, gdzie będą wypoczywać. Zachęcamy także do lektury dobrej książki religijnej czy prasy katolickiej.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku mszy świętych. W dni powszednie nie ma mszy świętej porannej, a niedzielna msza święta wieczorna, w lipcu i w sierpniu, będzie sprawowana o godz. 20.00. Ponadto przypominamy, że ostatnia msza święta sobotnia jest odprawiana z formularza niedzielnego i można ją potraktować jako udział w niedzielnej eucharystii.
 3. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Ku przypomnieniu - w pierwszy piątek msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa i adoracja od godz.15.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. W pierwszą sobotę o godz. 19.00, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 20.00 msza święta dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo.
 5. Dzisiaj o godz. 10.30 uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 13.00 ostatnia - czwarta grupa dzieci, przystąpi po raz Pierwszy do Komunii Św. Dzieci komunijne zapraszamy w Białym Tygodniu na msze święte o godz. 18.00. To dla Nich szczególny czas przedłużenia radości pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, aby poprzez pryzmat wiary patrzeć na rzeczywistość i w jej świetle oceniać wydarzenia.
21.06.2020 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeżeli tak, to również i On przyzna się do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas miłosierdziem. Ale jeżeli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawimy się szansy na miłosierdzie Boże. 
 2. Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego Prawa, był Św. Jan Chrzciciel, którego uroczystość narodzenia będziemy obchodzić w środę. 
 3. We wtorek - 23 dnia miesiąca o godz. 19.00 msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami. 
 4. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych. 
 5. W przyszłą niedzielę o godz.10.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 13.00 ostatnia - czwarta grupa komunijna. Dzieci Komunijne przychodzą w białych tygodniach na godz. 18.00, aby przyjąć Chrystusa obecnego w Najświętszej Eucharystii. 
 6. Po następnej niedzieli, tj. od 29 czerwca, wakacyjny porządek mszy świętych. W dni powszednie nie ma mszy porannej, a w niedziele msza wieczorna (recytowana) przeniesiona zostaje na godz. 20.00. W niedzielę – 28 czerwca obowiązuje jeszcze aktualny porządek mszy św. 
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary. 
 8. Przypominamy o moralnym obowiązku wzięcia udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. Katolik - chrześcijanin znajduje się w jednoznacznej sytuacji. Swój głos, zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem powinien oddać na osobę, która będzie strzegła wartości chrześcijańskich w narodzie i będzie wierna ponadtysiącletniej polskiej tożsamości chrześcijańsko-narodowej. 
 9. W dzisiejszą - trzecią niedzielę miesiąca - wolontariusze Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na rzecz swoich podopiecznych. Powracamy do szlachetnej tradycji wspierania najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie, którą przerwała pandemia. Za składane dary serca do puszek składamy podziękowanie. 
 10. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek 26.06. o godz.17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i całe Grono Pedagogiczne na wspólne dziękczynienie za kolejny miniony rok nauki i pracy. 
 


Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego