Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

13.10.2019 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Podobnie jak trędowaci z dzisiejszej ewangelii, ustawicznie domagamy się od Chrystusa, aby obdarzył nas łaskami potrzebnymi do życia. Czy jednak za otrzymaną pomoc potrafimy Bogu dziękować?
 2. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski podejmując rozważanie nauki papieża Polaka i tradycyjnie wspieramy fundusz stypendialny prowadzony przez Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.
 3. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 4. Od 16 października tj. od środy po mszy świętej porannej będą przyjmowane w kancelarii parafialnej intencje mszalne na cały 2020r. Jeśli ktoś ma życzenie zamówić msze gregoriańskie za zmarłego trzeba zgłosić to w tym tygodniu.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Teresę od Jezusa, w piątek – św. Łukasza - patrona Służby Zdrowia.
 6. Następną niedziele będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
 7. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej 12C za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. Msza święta w intencji darczyńców i sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania prosimy parafian z ul. Chrobrego 4.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 9. Zachęcamy także do nabywania zniczy rozprowadzanych przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez „Caritas” diecezjalną.
 10. Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” organizuje w dniu 19.10.(w sobotę) wyjazd autokarowy do Częstochowy na spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z mszą w intencji o uzdrowienie. Zapisy u P. Edyty tel. 517 458 417.
 11. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać modlitwę różańcową, albo wspólnotowo w naszym kościele, albo indywidualnie w naszych rodzinach.
06.10.2019 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Jutro - w poniedziałek wspomnienie N.M.P. Różańcowej; szczególnie w tym dniu zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym.
 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach-we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45 a w niedziele o godz. 17.30. Modlitwę różańcową - zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka  przez cały miesiąc październik ofiarujemy w intencjach misyjnych.
 3. W sobotę przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców. Polećmy w tym dniu Bogu naszych pedagogów. Módlmy się zarówno za tych, których już nie ma wśród nas - prosząc dla nich o życie wieczne, jak i za tych, którzy wciąż przemierzają drogę do domu Ojca, aby dobry Bóg obdarzał ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.
 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 6. Od 16 października tj. od środy, po mszy świętej porannej, będą przyjmowane w kancelarii parafialnej intencje mszalne na cały 2019r. Jeśli ktoś ma życzenie zamówić msze gregoriańskie za zmarłego trzeba zgłosić to w tym tygodniu.
 7. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej 12 B za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. Msza święta w intencji darczyńców i sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania prosimy parafian z ul. Grunwaldzkiej 12C.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania zniczy rozprowadzanych przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez „Caritas” diecezjalną.
29.09.2019 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Liturgia Słowa Bożego kontynuuje w dzisiejszą niedzielę rozważania dotyczące ubóstwa i bogactwa. Zauważamy dialog bogacza z Abrahamem dotyczący jego zbawienia, którego kryterium jest pomoc drugiemu człowiekowi.
 2. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach-we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45, a w niedziele - o godz. 17.30. Modlitwę różańcową zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka  przez cały miesiąc październik ofiarujemy w intencjach misyjnych.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Hieronima, we wtorek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę - świętych Aniołów Stróżów; w piątek - św. Franciszka z Asyżu.
 4. Wczoraj - w sobotę Siostry Różańcowe wraz z ks. opiekunem odbyli doroczną pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach. Dziękujemy pielgrzymom za pamięć modlitewną w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
 6. Od 16 października tj. od środy będą przyjmowane intencje mszalne na cały 2019r. Jeśli ktoś ma życzenie zamówić msze gregoriańskie za zmarłego trzeba zgłosić to w tym tygodniu.
 7. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej 12A za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. Msza święta w intencji darczyńców i sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Grunwaldzkiej 12B o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.22.09.2019 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Jutro - 23 dnia miesiąca, o godz.19.00 msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami, które chcemy polecać Bogu przez przemożne wstawiennictwo Świętego Padre Pio z Pietrelciny. W dniu jutrzejszym przypada liturgiczne wspomnienie Ojca Pio oraz 51. rocznica Jego śmierci.
 2. Ponadto - w tym tygodniu w liturgii - przypadają wspomnienia: w piątek - św. Wincentego a’ Paulo - kapłana; w sobotę – św. Wacława - męczennika.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 4. Dziękujemy parafianom z ul. Grunwaldzkiej 12 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Grunwaldzkiej bl. 12A.
15.09.2019 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
 2. Dzisiejszej niedzieli przypada Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Wszyscy korzystamy z mediów. Bądźmy krytyczni wobec przekazywanych nam informacji. Wybierajmy te media, które wnoszą w nasze życie pozytywne wartości. Nie szukajmy w mas mediach taniej sensacji czy plotki, ale prawdy. Zwłaszcza my katolicy i Polacy korzystajmy z mediów chrześcijańskich i narodowych.
 3. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: w poniedziałek - św. męczenników Korneliusza - papieża i Cypriana - biskupa; w środę - św. Stanisława Kostki - zakonnika; w piątek - św. męczenników - Andrzeja Kim Taegon - kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę - św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty.
 4. W piątek z okazji 19. dnia miesiąca modlimy się przy relikwiach bł. Jerzego Popiełuszko-kapłana męczennika.
 5. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej bl.8. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień w niedzielę o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Grunwaldzka bl.12.
 6. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne prowadzone przez parafialną grupę charytatywną „Rodzina-Rodzinie”. Za ofiarowane dary serca składamy podziękowanie.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
08.09.2019 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dziś o godz. 9.00 wyruszyła sprzed naszego kościoła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej na uroczystości dziękczynne za koronację M.B. Pani Ziemi Kutnowskiej jaka miała miejsce w 1975r. Polecamy pielgrzymów Matce Bożej i dziękujemy za ich modlitwę w naszych intencjach.
 2. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. W przyszłą niedzielę - 15 września po mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie organizacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. Na tej mszy świętej zostaną poświęcone tornistry i przybory szkole dla najmłodszych uczniów.
 3. W piątek - 13 września, o godz. 19.00 msza święta i Fatimskie Nabożeństwo. Czcicieli Maryi serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę - 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie. Pamiętajmy też o wynagradzaniu Jezusowi Chrystusowi za wszelkie akty profanacji znaku Jego męki jakie dzieją się w naszej katolickiej Ojczyźnie.
 5. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania wiernych z ul. Grunwaldzka bl.8.
 6. Polecamy prasę katolicką i kalendarze diecezjalne na 2020r.
 


Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego