Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

15.10.2017 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Obchodząc w tym roku 100. rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna ukazała człowiekowi pomoc w osiągnięciu zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w naszym kościele parafialnym, albo indywidualnie w naszych domach.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Jadwigę Śląską, we wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę - św. Łukasza, patrona służby zdrowia, w piątek - św. Jana Kantego, w sobotę - bł. Bogumiła Strzemię.
  3. Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
  4. Dzisiaj zgodnie z poleceniem KEP puszka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.
  5. Przyjmujemy intencje mszale na cały 2018r. oraz wypominki za zmarłych. Nie zapominajmy o modlitwie za naszych zmarłych. Ich odejście nie przerwało naszej więzi z nimi. Oni nas tylko wyprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko im pomaga, lecz także sprawia, że skuteczne staje się ich wstawiennictwo za nami.
  6. Polecamy znicze „Caritas”, kalendarze diecezjalne na 2018r. oraz prasę katolicką. Są one do nabycia u pana kościelnego.
  7. Serdecznie dziękujemy wiernym z ul. Batorego 11 za przygotowanie kościoła parafialnego do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Batorego bl.15.
01.10.2017 - XXVI niedziela zwykła
  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu.
  2. Także w dniu dzisiejszym o godz.17.15 spotkanie członków Kół Różańcowych a o godz.17.30 pierwsze nabożeństwo październikowe.
  3. W sobotę, 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej w Polsce organizowana jest modlitwa różańcowa „Różaniec do granic”. Jest to akcja modlitewna w 100 rocznicę Objawień Fatimskich. Jako wspólnota parafialna włączymy się w to dzieło modlitewne w intencji naszej Ojczyzny. O godz.14.00 odmówimy w łączności
    z modlącymi się wiernymi na granicach Polski w naszym kościele 4 cząstki różańca. Serdecznie zapraszamy
    do udziału w tej modlitwie wszystkich, którym na sercu leży dobro i pomyślność naszej Ojczyzny. Ulotki na temat tej modlitewnej akcji są wyłożone na stoliku za ławkami.

4. Przez cały miesiąc październik będziemy się gromadzili w naszym kościele na modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45 a w niedziele o godz. 17.00.Niech nasza modlitwa różańcowa
    odmawiana codziennie będzie spełnieniem prośby Matki Najświętszej.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z właściwymi sobie w te dni nabożeństwami.
  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - Aniołów Stróżów, w środę-św. Franciszka z Asyżu,
    w piątek - św. Faustynę Kowalską, w sobotę- Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

7. W tym tygodniu prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania parafian
    z ul. Batorego bl. 9.

8. Do nabycia u p. kościelnego diecezjalne kalendarze na 2018 r. oraz znicze Caritas przed wejściem do świątyni.
  9. Od 11 października (środy) będą przyjmowane intencje mszalne na cały2018r. oraz wypominki za zmarłych.
  10. Za tydzień w niedzielę po mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

monitoring pozycji
Szukaj na stronie