Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

20.08.2017 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Bóg powołuje każdego człowieka do osiągniecia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego.
  2. Pod wpływem dzisiejszej liturgii słowa warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu?
  3. W tym tygodniu w środę przypada 23 dzień miesiąca. Z tej okazji o godz.19.00 Msza święta i Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  4. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej; zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00,17.00 i 18.00.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Chrobrego bl.14 za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Chrobrego bl.16.
  6. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca wolontariusze z parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na rzecz podopiecznych. Za datki składane do puszki serdecznie dziękujemy.
  7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.
13.08.2017 - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Św.Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od miłości Bożej.
  2. Dzisiaj z okazji 13 dnia miesiąca Fatimskie Nabożeństwo i procesja o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie do udziału.
  3. Jutro 14 sierpnia wchodzi na Jasną Górę XXII Piesza Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka. Dziękujemy gorąco pielgrzymom za ich trud wędrowania połączony z żarliwą modlitwą do Matki Bożej także w naszych intencjach. My również pamiętaliśmy o nich w modlitwach osobistych i wspólnotowych odmawianych w kościele.
  4. Pojutrze we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.
  5. Dziękujemy wiernym z ul. Chrobrego bl.10. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc parafian z ul. Chrobrego bl.14.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 15.08.2017r.
Uroczystość dzisiejsza, oprócz sensu teologicznego, w dziejach naszej Ojczyzny zawiera głęboki sens patriotyczny. Najpierw więc Najświętsza Maryja Panna, jako najwspanialszy owoc miłości i wierności Bogu, pokazuje nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie i do niej mamy dążyć. Ale zauważamy również, że życie doczesne przeżywamy w naszej ziemskiej Ojczyźnie, której mamy bronić i przyczyniać się do jej rozwoju. Na dzisiejszą uroczystość do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze wędrowali także pielgrzymi z naszej parafii. Bardzo im dziękujemy za modlitwy i ofiarowany również za nas trud pielgrzymi. W obrzędzie błogosławieństwa wianków kwiatów, ziół i zbóż usłyszymy za chwilę słowa: ”A gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Maryja Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twego domu”. Czy rzeczywiście nasze dłonie są pełne dobrych uczynków ?

monitoring pozycji
Szukaj na stronie