Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

05.07.2020 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W czasie wakacji, niektórzy - mimo trwającej pandemii - wyjadą poza miejsce swojego zamieszkania. Będą chcieli tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nimi. Wykorzystując ten czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu oraz pamiętajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.
 2. Czas wakacji to również czas uroczystości odpustowych w miejscowościach i świątyniach w całym Kraju, ale i za granicą. Zechciejmy skorzystać z możliwości łączenia różnych aspektów poznawczych związanych z historią, kulturą i religijnością danego regionu, jeżeli mamy możliwość, to bierzmy udział w obrzędach religijnych, które odbywają się w odwiedzanych miejscach.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - bł. Marię Teresę Ledóchowską, w środę - św. Jana z Dukli, w sobotę - św. Benedykta - opata i patrona Europy.
 4. „Kościół żywo poleca wiernym, by przyjmowali Komunię świętą, gdy uczestniczą w celebracji Eucharystii. Zobowiązuje ich do tego przynajmniej raz w roku” (KKK, 1417).
 5. Za trzy tygodnie – 26 lipca, z okazji obchodzonego dzień wcześniej wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po każdej mszy świętej, będziemy święcić pojazdy mechaniczne - samochody, motocykle i rowery oraz wypraszać u świętego szczególną opiekę dla każdego, kto korzysta z tego rodzaju środków lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do swego patrona.
 6. Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Prosimy wiernych o modlitwę, aby Dobry Bóg udzielił wyborcom światła Ducha Św. i daru roztropności. Mamy wybrać najszlachetniejszego reprezentanta spośród dwóch kandydatów na ten zaszczytny i najważniejszy Urząd w Państwie, człowieka, który będzie wierny złożonym obietnicom oraz całej spuściźnie dziejowej Polaków. Prosimy o wypełnienie prawa i jednocześnie powinności wzięcia udziału w wyborach.
 7. Korzystajmy z mediów katolickich i prasy, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
28.06.2020 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Rozpoczęły się wakacje. Wielu z nas wyjedzie poza swoje miejsca zamieszkania. Prosimy rodziców i opiekunów, aby zatroszczyli się o możliwość udziału dzieci w niedzielnej mszy świętej, w miejscach, gdzie będą wypoczywać. Zachęcamy także do lektury dobrej książki religijnej czy prasy katolickiej.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku mszy świętych. W dni powszednie nie ma mszy świętej porannej, a niedzielna msza święta wieczorna, w lipcu i w sierpniu, będzie sprawowana o godz. 20.00. Ponadto przypominamy, że ostatnia msza święta sobotnia jest odprawiana z formularza niedzielnego i można ją potraktować jako udział w niedzielnej eucharystii.
 3. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Ku przypomnieniu - w pierwszy piątek msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa i adoracja od godz.15.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. W pierwszą sobotę o godz. 19.00, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 20.00 msza święta dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo.
 5. Dzisiaj o godz. 10.30 uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 13.00 ostatnia - czwarta grupa dzieci, przystąpi po raz Pierwszy do Komunii Św. Dzieci komunijne zapraszamy w Białym Tygodniu na msze święte o godz. 18.00. To dla Nich szczególny czas przedłużenia radości pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, aby poprzez pryzmat wiary patrzeć na rzeczywistość i w jej świetle oceniać wydarzenia.
21.06.2020 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeżeli tak, to również i On przyzna się do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas miłosierdziem. Ale jeżeli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawimy się szansy na miłosierdzie Boże. 
 2. Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego Prawa, był Św. Jan Chrzciciel, którego uroczystość narodzenia będziemy obchodzić w środę. 
 3. We wtorek - 23 dnia miesiąca o godz. 19.00 msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami. 
 4. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych. 
 5. W przyszłą niedzielę o godz.10.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 13.00 ostatnia - czwarta grupa komunijna. Dzieci Komunijne przychodzą w białych tygodniach na godz. 18.00, aby przyjąć Chrystusa obecnego w Najświętszej Eucharystii. 
 6. Po następnej niedzieli, tj. od 29 czerwca, wakacyjny porządek mszy świętych. W dni powszednie nie ma mszy porannej, a w niedziele msza wieczorna (recytowana) przeniesiona zostaje na godz. 20.00. W niedzielę – 28 czerwca obowiązuje jeszcze aktualny porządek mszy św. 
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary. 
 8. Przypominamy o moralnym obowiązku wzięcia udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. Katolik - chrześcijanin znajduje się w jednoznacznej sytuacji. Swój głos, zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem powinien oddać na osobę, która będzie strzegła wartości chrześcijańskich w narodzie i będzie wierna ponadtysiącletniej polskiej tożsamości chrześcijańsko-narodowej. 
 9. W dzisiejszą - trzecią niedzielę miesiąca - wolontariusze Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na rzecz swoich podopiecznych. Powracamy do szlachetnej tradycji wspierania najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie, którą przerwała pandemia. Za składane dary serca do puszek składamy podziękowanie. 
 10. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek 26.06. o godz.17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i całe Grono Pedagogiczne na wspólne dziękczynienie za kolejny miniony rok nauki i pracy. 
 


Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego