Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

22.04.2018 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
 1. 25. kwietnia przypada 1. rocznica nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Na sugestie ze strony parafian pomniejszona kopia Ikony wyrusza w najbliższą środę nawiedzać nasze rodziny i domostwa. Matka Boża będzie nawiedzała chętnych  po uprzednim zgłoszeniu. Zasadą będzie wzięcie Ikony jednego dnia po mszy świętej o godz. 18.00 i przyniesienie następnego dnia przed godz. 18.00 do kościoła. Tak więc Maryja Jasnogórska spędzi w rodzinie jedną dobę. Nawiedzenie będzie przebiegało według dokonanego zapisu w terminarzu. Zapisy są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej. Niech nawiedzenie Maryi w jej Jasnogórskiej Ikonie będzie ważnym wydarzeniem dla rodziny oraz  czasem pięknych spotkań i modlitw z Maryją.
 2. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Polecajmy w naszych modlitwach  szczególnie powołania z naszej diecezji. Módlmy się również w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, w środę - święto św. Marka Apostoła.
 4. Za dwa tygodnie 6. maja  o godz. 10.30 w naszej Parafii uroczystość I Komunii Świętej. Serdeczna prośba do tych osób , które nie są bezpośrednio związane z uroczystością, aby zechciały wybrać uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej poza tą  uroczystością.
 5. 9 maja – w środę, podczas mszy św. godz. 18.00, Jego Ekscelencja Ks. Bp. Wojciech Osial udzieli naszej młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość, aby przypomnieć sobie, że i my zostaliśmy napełnieni Duchem Świętym.
 6. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy i mediów katolickich.
 7. W tym tygodniu o pomoc w przygotowaniu kościoła prosimy parafian z bloku przy ul. Wilczej 3d.
15.04.2018 - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenia zbawcze, jakimi były męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywiania wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.
 2. 25 kwietnia przypada 1 rocznica nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Na sugestie ze strony parafian pomniejszona kopia Ikony wyruszy nawiedzać nasze rodziny i domostwa. Matka Boża będzie nawiedzała chętnych po uprzednim zgłoszeniu. Zasadą będzie wzięcie Ikony jednego dnia po mszy świętej wieczornej i przyniesienie następnego dnia przed mszą świętą do kościoła. Tak więc Maryja Jasnogórska spędzi w rodzinie jedną dobę. Nawiedzenie będzie przebiegało według dokonanego zapisu w terminarzu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii  i kancelarii poczynając od dzisiejszej niedzieli. Niech nawiedzenie Maryi w jej Jasnogórskiej Ikonie będzie ważnym wydarzeniem dla rodziny oraz  czasem pięknych spotkań i modlitw z Maryją.
 3. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy i mediów katolickich.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Taca z przyszłej niedzieli na utrzymanie Seminarium Łowickiego.
 5. Dziś po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 6. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca wolontariusze grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na rzecz podopiecznych z naszej parafii. Za składane datki na parafialne dzieła miłosierdzia składamy podziękowanie.
 7. W tym tygodniu o pomoc w przygotowaniu kościoła prosimy parafian z ul. Wilcza bl.3C.
II NIEDZIELA WIELKANOCNA 08.04.2018r.
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej odmówimy Koronkę do Jezusa Miłosiernego.
 2. Warto zadać sobie pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić.
 3. Ze względu na przepisy liturgiczne w tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie jutro 9 kwietnia. Msze święte w jutrzejszą uroczystość w naszym kościele o godz.9.oo;17.oo i 18.oo. Z tą uroczystością związana jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Jutro w czasie mszy św. o godz. 17.oo można będzie podjąć się Duchowej Adopcji.
 4. Dziękujemy parafianom Pani Danucie i Panu Tadeuszowi z ul. Wilcza bl.3 A.za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w ich intencji za tydzień o godz.10.3o. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Wilcza bl.3B.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 6. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia po mszy św. wieczornej odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 7. 25 kwietnia przypada 1 rocznica nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Na sugestie ze strony parafian pomniejszona kopia Ikony wyruszy nawiedzać nasze rodziny i domostwa. Matka Boża będzie nawiedzała chętnych po uprzednim zgłoszeniu. Zasadą będzie wzięcie Ikony jednego dnia po mszy świętej wieczornej i przyniesienie następnego dnia przed mszą świętą do kościoła. Tak więc Maryja Jasnogórska spędzi w rodzinie jedną dobę. Nawiedzenie będzie przebiegało według dokonanego zapisu w terminarzu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii poczynając od przyszłej niedzieli. Niech nawiedzenie Maryi w jej Jasnogórskiej Ikonie będzie ważnym wydarzeniem dla rodziny oraz czasem pięknych spotkań i modlitw z Maryją. Nawiedzenie rozpocznie się dokładnie w 1 rocznicę peregrynacji Jasnogórskiej Ikony Matki Bożej w naszej wspólnocie parafialnej tj. 25 kwietnia (środa) – Dzień poświęcony Matki Bożej.
 


monitoring pozycji
Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego