Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

17.03.2019 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Ciągle narzekamy na trudne czasy, na wydarzenia, z którymi nie możemy sobie poradzić, rzadko jednak na tyle ufamy Bogu, aby mieć w sobie wiarę, że wesprze nas w rozwiązaniu problemów, które przeszkadzają nam w osiągnieciu zbawienia. Właśnie taka pomoc okazał Bóg Apostołom, przygotowując ich w czasie Przemienienia Pańskiego na górze Tabor do ukrzyżowania Jezusa Chrystusa.
 2. Przemienienie na górze Tabor jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?
 3. Przemienienie takie w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania. Przypomnijmy sobie warunki sakramentu pokuty :rachunek sumienia, spowiedź szczera, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.
 4. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek – godz.16.45/ i Gorzkie Żale /Niedziela - godz. 17.45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go np. za jednego ze swoich zmarłych.
 5. We wtorek - 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 6. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na misje. Wspomóżmy tych, którzy głoszą Słowo Boże w krajach, gdzie jest bardzo wielki głód Ewangelii. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieła głoszenia Chrystusa. Za hojność serca dziękujemy.
 7. Za tydzień, przez wolontariuszy grupy charytatywnej „Rodzina-rodzinie”, zostanie przeprowadzona kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie. Za tę pomoc bliźnim serdecznie dziękujemy. Od przyszłej niedzieli można będzie złożyć do koszyczka ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Dziękujemy dwóm Paniom z ul. Jagiełły bl.9. za pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji Pań za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Jagiełły 11.
 9. Polecamy prasę katolicką.10.03.2019 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Żydzi przez 40 lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej, Jezus przez 40 dni pościł na pustyni. Nam również dany jest 40-dniowy post, abyśmy przemienili swoje życie i poszli za Chrystusem.
 2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również my, dlatego potrzebujemy oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.
 3. Już od początku Wielkiego Postu przygotowujmy się do spowiedzi. Pomocą niech nam będą warunki sakramentu pokuty: rachunek sumienia, spowiedź szczera, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.
 4. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek - godz.16.45/ i Gorzkie Żale /Niedziela - godz. 17.45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
 5. W przyszła niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na misje. Wspomóżmy tych, którzy głoszą Słowo Boże w krajach, gdzie jest bardzo wielki głód Ewangelii. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieła głoszenia Chrystusa. Za hojność serca dziękujemy.
 6. Za dwa tygodnie, przez wolontariuszy grupy charytatywnej „Rodzina- rodzinie”, zostanie przeprowadzona kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie. Za tę pomoc bliźnim serdecznie dziękujemy.
 7. Dziękujemy dwóm Paniom z ul. Jagiełły bl.7. za pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji Pań za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Jagiełły bl.9.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
03.03.2019 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Człowiek bardzo chętnie zauważa drzazgę w oku swego brata, jednak dużo trudniej przyznać mu się do belki w swoim oku. Dzisiejsza liturgia słowa u progu Wielkiego Postu stawia przed nami pytanie o to, jakim jestem człowiekiem i co powinienem zmienić w swoim życiu? Pytanie nie łatwe, bo łatwe jest poprawianie innych ludzi. Ostatecznie jednak, podobnie jak drzewo poznaje się po jego owocach, tak samo jest z człowiekiem.
 2. By jednak wydać dobry owoc, potrzeba stanąć w prawdzie o sobie samym przed Bogiem. Zauważmy więc grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Lekarstwem na nie są cnoty: pokora, szczodrobliwość, czystość, życzliwość, umiarkowanie, łagodność, cierpliwość i pilność w dobrym.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota modlitewna „Mamre” poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45 do 17.30. Zapraszamy do udziału.
 4. W Środę Popielcową - 6 marca przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszej wędrówce do Pana dzieło nawrócenia oraz kolejny w życiu Okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową w nasze świątyni o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. W nawróceniu naszych serc może nam pomóc udział w  pięknych i wzruszających nabożeństwach wielkopostnych jakimi są: odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.45 i Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.45.
 6. Przypomnijmy również, że w Środę Popielcową katolików powyżej 14.roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18. a 60.rokiem życia katolik zobowiązany jest do postu ilościowego, tj. jest do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 8. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania  parafian z ul. Jagiełły bl.7.


24.02.2019 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie „oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie, to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzią, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni według stałego porządku. Ponadto w pierwszy piątek wizyta u chorych.
 3. Niebawem Środa Popielcowa. 6 marca przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia. W nawróceniu naszych serc może nam pomóc udział w  pięknych i wzruszających nabożeństwach wielkopostnych jakimi są Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe.
 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 5. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Jagiełły bl.5.
 
 


Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego