Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

17.06.2018 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?
  2. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów i ich bliskich, nauczycieli, wychowawców i katechetów do udziału we mszy świętej dziękczynnej za kolejny rok nauki w piątek o godz. 8:00.
  3. W czwartek przypada 90. rocznica urodzin i dzień imienin pierwszego biskupa Łowickiego Alojzego Orszulika. Pamiętajmy w modlitwie o biskupie seniorze. O godz. 18.00 w katedrze łowickiej uroczystości w intencji i z udziałem Jubilata.
  4. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Świętego Jana Chrzciciela. Jest to patronalne święto Parafii na Osiedlu Tarnowskiego.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich, która przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
  6. Dziękujemy wiernym z ul. Sklęczkowska oraz Malina za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania oraz kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10:00. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc parafian z ul. Bohaterów Walk nad Bzurą.
  7. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca kwesta do puszek na dzieła charytatywne w naszej wspólnocie. W imieniu grupy charytatywnej ”Rodzina–Rodzinie” składamy serdeczne podziękowanie za składane dary serc
  8. Od 25 czerwca tj. od poniedziałku wakacyjny porządek mszy świętych. W dni powszednie nie ma mszy świętej porannej, a msza święta wieczorna w niedziele o godz. 20:00.
  9. W przyszłą niedzielę tj.24.06. będziemy gościć Siostry Katarzynki, które prowadzą Wspólnotę „Razem Łatwiej” dla dziewcząt uzależnionych na Mazurach. Opowiedzą nam o swoim dziele, a po Mszach Świętych będą kwestować na ten cel.

monitoring pozycji
Szukaj na stronie