Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

23.06.2019 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Dziś Chrystus stawia nam pytanie: kim dla was jestem? Czy Chrystus jest dla nas Zbawicielem, czy może kimś prozaicznym, na kogo nie warto zwracać uwagi? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Chrystusa.
  2. Dziś bezpośrednio po mszy świętej wieczornej z racji 23-go dnia miesiąca, nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Prosimy o napisanie karteczek z intencjami modlitwy i złożenie ich do koszyczka przy figurze Padre Pio. Tego dnia przypada Dzień Ojca. Pamiętamy w modlitwie o naszych ojcach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.
  3. Jutro 24.06. obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - największego i ostatniego z proroków. W sąsiedniej parafii, na Osiedlu, Tarnowskiego Patronalne Święto. Ponadto w tym tygodniu przypada w liturgii piątkowej Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotniej - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w piątek i w sobotę w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
  4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświecimy wianki, a po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna.
  5. Od 1 lipca do 31 sierpnia wakacyjny porządek mszy świętych. W dni powszednie nie ma mszy św. porannej o godz.7.00. We wszystkie niedziele lipca i sierpnia msza święta recytowana bez organów i śpiewu o godz.20.00.
  6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
  8. W przyszłą niedzielę 30.06. gościć będziemy w naszym kościele misjonarza ze Stowarzyszenie Misji Afrykańskich z Borzęcina Dużego. Wygłosi kazania i będzie zbierał przed świątynią datki na Misje.

09.06.2019 - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ŚWIĘTO PATRONALNE KU CZCI ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ
  1. Dzisiaj o godz.18.00 nie ma mszy świętej wieczornej, natomiast zgodnie z wieloletnim zwyczajem o godz.18.00 rozpoczniemy XXIV Odpustową Biesiadę . Na początku zaśpiewamy Litanię do N.S.P.J., następnie wystąpią: Zespół Śpiewaczy z Siemienic i dziecięcy wokalno-muzyczny „Tęcza”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Schola dziecięca prowadzona przez Panią Agnieszkę Jurczak, Parafialna Schola Dziecięco-Młodzieżowa prowadzona przez P. Organistę. Zapraszamy do wspólnego biesiadowania, a zwłaszcza poczęstunku. Można będzie skosztować gratisowo potrawy z grilla, pyszne ciasta i napoje.
  2. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. Bp Józef Zawitkowski .
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
  4. W czwartek 13 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze święte w tym dniu o godz.9.00, 17.00 i 18.00. Także w tym dniu o godz.19.00 msza święta i nabożeństwo Fatimskie.
  5. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
  7. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Wilczej 3C.
  8. W czwartek 20 czerwca Boże Ciało. Wierni w procesji eucharystycznej o godz.10.45. przejdą od św. Wawrzyńca do św. Jana Chrzciciela.

Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu