Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

12.01.2020 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
 1. Chrzest Pański w Jordanie jest objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego. Przez to wydarzenie Jezus włączył się w oczekiwanie Izraela na przyjście zapowiedzianego Mesjasza.
 2. W tym dniu warto przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy świętej dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców w kancelarii parafialnej przynajmniej na miesiąc przed tym wydarzeniem. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka z USC i zaświadczenia dla chrzestnych (z parafii ich zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę), a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Chrzty w naszej parafii odbywają się generalnie we wszystkie niedziele oprócz pierwszej miesiąca o godz.12.00 podczas sumy.
 3. Świeto dzisiejsze kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, mimo że dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii trwa do (2.02.) Ofiarowania Pańskiego.
 4. Dziś na sumie o godz.12.00 gościmy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, który ubogaci liturgię śpiewem kolęd oraz zaśpiewa kolędy po mszy świętej.
 5. Dziękujemy wiernym z ul. Batorego bl.11. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc parafian z ul. Batorego bl.15.
 6. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 16.30 na przedstawienie słowno-muzyczne, które wykona młodzież pt. ”Jeszcze jedna opowieść wigilijna”.05.01.2020 - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
 1. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele święcimy kadzidło i kredę, którą - zgodnie z prastarym zwyczajem polskim - na drzwiach naszych domostw i mieszkań, kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu - Kacpra, Melchiora i Baltazara - C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego; tłumaczymy to również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus Mansionem Benedicat. 6 stycznia porządek mszy świętych tak jak w każdą Niedzielę. Taca z tego święta przeznaczona jest na misje. Poświęconą kredę i kadzidło będzie można nabyć u Pana kościelnego przed świątynia. Polecamy artykuł: "K+M+B czy C+M+B".
 2. Dzisiaj na plebanii o godz. 15.30 spotkanie opłatkowe dla członków Kół Różańcowych.
 3. 8 dnia miesiąca (w środę) modlimy się za naszą wspólnotę za wstawiennictwem św. Jadwigi królowej.
 4. W przyszła Niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.
 5. W tym tygodniu prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Batorego bl.11.
 6. Polecamy do nabywania prasę katolicką.
 7. Za śp. Ks. Bolesława Kuśmirka (pierwszego proboszcza naszej parafii) jest sprawowana msza święta gregoriańska. Jest to intencja od Członków Kół Różańcowych oraz od Parafian. Serdecznie zachęcamy do udziału. Terminarz mszy świętych wywieszony jest w gablotce parafialnej.
29.12.2019 - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
 1. Początki dzisiejszego Święta sięgają XVII wieku. Kult Świętej Rodziny zaaprobował papież Leon XIII w roku 1890. Stawiał on Święta Rodzinę jako wzór i zachęcał do Jej naśladowania. Wpatrując się w Rodzinę Nazaretańską, można zauważyć, że jej życie nie było idylliczną sielanką, a na swojej drodze napotykała problemy i kłopoty dnia codziennego; jednak tym, co ją ożywiało, była bliskość z Bogiem i wzajemna miłość między Jezusem, Maryją i Józefem.
 2. We wtorek - 31 grudnia, zapraszamy na mszę święta wieczorną o godz.18.00, po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z racji zakończenia roku.
 3. W środę, w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. W Nowy Rok nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 rano, pozostałe msze święte tak jak w niedziele.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
 5. W poniedziałek – 6 stycznia, po następnej niedzieli, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. Tego dnia błogosławimy kredę i kadzidło. Msze święte w Uroczystość Objawienia Pańskiego według porządku niedzielnego.
 6. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Batorego bl.9. o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania.
 7. Woda święcona jest do nabycia przy wyjściu z kościoła - przygotowana przez ministrantów. Ministranci będą tradycyjnie zapisywali na kolędową wizytę, którą podejmujemy w godzinach przed i po południowych. Prosimy o życzliwe przyjęcie posługujących przy ołtarzu chłopców.
 8. Spotkanie opłatkowe dla zespołu katechetycznego w sobotę – 4 stycznia, o godz. 15.30, a dla Członków Kół Różańcowych w niedzielę 5 stycznia, o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy na plebanię.
26.12.2019 - ŚWIĘTO ŚWIETEGO SZCZEPANA
 1. W sobotę - 28 grudnia - rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin, zwaną kolędą. Odwiedzimy parafian mieszkających na Bielawkach od godz. 9.00. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny. Dlatego bardzo prosimy, aby na kolędzie - o ile jest to oczywiście możliwe - byli wszyscy domownicy.
 2. Raz jeszcze dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt - przywiezienie, oprawę i ustawianie choinek oraz szopki.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w piątek – św. Jana Apostoła Ewangelistę; w sobotę - św. Młodzianków męczenników; w niedzielę - Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa.
 4. Najbliższa niedziela po świętach jest zawsze świętem rodzin chrześcijańskich. Tradycyjnie zapraszamy małżonków do obecności razem na mszy świętej. W to Święto małżonkowie odnowią swoje ślubowania i otrzymają pamiątkowy obrazek.
 5. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 8.30.
25.12.2019 - BOŻE NARODZENIE
 1. Pierwsza msza święta poranna w Boże Narodzenie o godz. 9.00. Pozostałe według dalszego porządku niedzielnego.
 2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.
 3. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt - przywóz, oprawę i ustawianie choinek, wykonanie szopki, przekazane dary naturze w torbach miłosierdzia dla najuboższych.
 4. Jutro w liturgii czcimy św. Szczepana, pierwszego męczennika oraz pamiętamy o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 5. Duszpasterską wizytę zwaną kolędą rozpoczynamy w sobotę po świętach od godz. 9.00 - Bielawki.
22.12.2019 - IV NIEDZIELA ADWENTU
 1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna być ona przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte i poświęcony opłatek. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Bardzo dobrze, jeśli zaśpiewamy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie jedna osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Ew.Łk.2 ) Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze Nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny Odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym i poświęconym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Po wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej udajemy się na Pasterkę, którą odprawimy w naszym kościele o godz.24.00.
 2. W Boże Narodzenie 25.12 nie ma mszy świętej o godz. 7.00 rano. Drugiego dnia świątecznego w święto św. Szczepana Męczennika porządek Mszy świętych niedzielny.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 4. Polecamy sianko na stół wigilijny oraz kalendarze na 2020r. Świec Bożonarodzeniowych już nie mamy.
 5. Dziękujemy parafianom z ul. Batorego bl.5 kl.1. za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do świątyni. Msza święta w intencji sprzątających w Boże Narodzenie o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o tę pomoc wiernych z ul. Batorego bl.7.
 6. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo do św. Ojca Pio- jutro w poniedziałek na godz. 18.30.
 7. W Wigilię 24 grudnia biuro parafialne nie będzie czynne.
15.12.2019 - III NIEDZIELA ADWENTU
 1. W czwartek, piątek i w sobotę tj. 19, 20 i 21 grudnia odbędą się adwentowe rekolekcje, których celem będzie nasze duchowe przygotowanie na radosne świętowanie kolejnej pamiątki Narodzenia Zbawiciela. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w te dni o godz.9.00, 16.00 i 18.00. Księża goście będą spowiadali w piątek i w sobotę w czasie mszy świętych. Wizyta u chorych w sobotę od godz. 10.00. W sobotę po mszy świętej o godz. 9.00 udzielimy sakramentu namaszczenia osobom, które chorują na ciele lub duszy.
 2. Zachęcamy także do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz.7.00 oraz dodatkowo we wtorki, czwartki i soboty o godz.18.00.
 3. Pojutrze rozpoczynamy już drugą część Adwentu, w której liturgia słowa będzie przekazywała nam atmosferę Ziemi Świętej w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjście na świat Jezusa Chrystusa.
 4. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca kwesta wolontariuszy parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie”. Za składane dary serca serdecznie dziękujemy. Przyniesione produkty w torbach miłosierdzia przekażemy do placówki Caritas.
 5. W tym tygodniu prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Batorego bl.5.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy także kalendarze diecezjalne na 2020 rok ze Świętym JPII z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża – Polaka.
 7. Biuro parafialne w wigilię Bożego Narodzenia będzie nieczynne. Msza święta zwana Pasterką o godz. 24.00.
 8. Opłatek można jeszcze nabyć u P. Organisty po każdej mszy św., a sianko na stół wigilijny u ministrantów. Świec Caritas już nie posiadamy.
08.12.2019 - II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
 1.  Świeto Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzone było w Kościele Wschodnim już w połowie VIII wieku, do Kościoła Zachodniego przeszło w IX, a w Polsce przyjęło się w wieku XIV. Prawdę o Niepokalanym Poczęciu NMP ujął jako dogmat papież Pius IX dnia 8 XII 1854r. Treścią wiary jest, że Bóg wybrał od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Maryja jest więc godnym przybytkiem Wcielonego Słowa.
 2. Kościół w Adwencie wzywa „do przygotowania drogi dla Pana”. Podaje nam dwa sposoby na dobre przygotowanie w naszym życiu drogi do Pana.
 3. Pierwszym z nich jest udział w roratach znanych już w Polsce od XIII wieku. Ich nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni Roratae Caeli - Spuśćcie niebiosa. W swojej treści teologicznej jest to msza o Najświętszej Maryi Pannie, w której towarzyszymy Jej w oczekiwaniu na Narodzenie Zbawiciela. Tak więc, jak Maryja przygotowuje się do narodzenia Jezusa Chrystusa, tak i my przygotowujmy się na narodzenie Jezusa Chrystusa w nas. Msze święte roratnie w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00 oraz dodatkowo we wtorki, czwartki i soboty o godz.18.00. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. Drugim sposobem jest udział w rekolekcjach adwentowych. Skorzystajmy więc z nauk rekolekcyjnych i przystąpmy do sakramentu pokuty. Tegoroczne rekolekcje adwentowe odprawimy w dniach 19, 20 i 21 grudnia (czwartek, piątek i sobota). Nauki będzie głosił O. Kazimierz Kowalski - bernardyn. Za tydzień podamy dokładny plan rekolekcji.
 5. W dekoracji adwentowej Najświętszą Maryję Pannę symbolizuje specjalna świeca, zwana „roratką”, zapalana w czasie mszy roratniej.
 6. U Pana Kościelnego można nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Kupując świecę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. Dziękujemy parafianom z ul. Chrobrego bl.20 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taka pomoc prosimy wiernych z ul. Batorego bl.3.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 9. Nasza świątynia od kilku dni jest już ogrzewana. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na zamykanie drzwi.
01.12.2019 - I NIEDZIELA ADWENTU
 1. Dzisiejsza  niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2019/2020. Hasłem tego roku duszpasterskiego są słowa: "Wielka Tajemnica Wiary" – i są one częścią myśli przewodniej trzyletniego programu duszpasterskiego, którego mottem są słowa: „Eucharystia daje życie". Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku "A", natomiast czytania codzienne w okresie "w ciągu roku" będą z roku II.
 2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy świętej.
 3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza - do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela. Adwent ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje.
 4. Roraty to msza, w której towarzyszymy Najświętszej Marii Pannie w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00 rano i specjalne dla dzieci i młodzieży we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00. Rekolekcje natomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej. Rekolekcje adwentowe odprawimy w dniach 19-21 grudnia (środa, czwartek i piątek). Poprowadzi je Ojciec Kazimierz Kowalski - bernardyn z Rzeszowa.
 5. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świeczki, symbolizujące cztery niedziele Adwentu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z właściwymi sobie nabożeństwami.
 7. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny obchodzić będziemy w niedzielę – 8 grudnia.
 8. U Pana Kościelnego można nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Kupując świecę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 9. W tym tygodniu o pomoc w porządkowaniu świątyni prosimy parafian z ul. Chrobrego, bl. 20, a za pomoc w tym tygodniu i ofiarę na kwiaty dziękujemy mieszkańcom z ul. Chrobrego 18. Msza św. w intencji ofiarodawców i sprzątających – za tydzień o 10:30.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 11. Wspólnota „Mamre” organizuje w dniu 14 grudnia wyjazd autokarowy do Krzepic k. Częstochowy na spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z mszą o uzdrowienie. Zapisy pod n-rem: 517-458-417.24.11.2019 - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 
 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem.
 2. W tym tygodniu, w sobotniej liturgii, będziemy wspominali św. Andrzeja Apostoła.
 3. Następna niedziela będzie już pierwszą niedzielą Adwentu. Pamiętajmy o ważnych w tym okresie mszach świętych roratnich oraz o rekolekcjach adwentowych. Szczegóły podamy niebawem.
 4. Dziękujemy Parafianom z ul. Chrobrego bl.16 za przygotowanie świątyni do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień - w niedzielę o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc parafian z ul. Chrobrego bl.18.
 5. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać świece na stół wigilijny. Kupując świecę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jak co roku są do wzięcia tzw. „Torby Miłosierdzia”.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. W przyszłą niedzielę taca na zakup opału do świątyni.
17.11.2019 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Pierwsi chrześcijanie wołali „Przyjdź Panie Jezu”. A czy my chcemy spotkać się z Jezusem Chrystusem, czy raczej tego spotkania się boimy?
 2. Dziekujemy ks. Jackowi i młodzieży za prezentację ubiegłej niedzieli, przygotowanego z okazji Święta Niepodległości, słowno-muzycznego przedstawienia pt. „Nie-Zakazane Piosenki”. Dziękujemy także Wam bracia i siostry, za udział w tym spotkaniu. Liczymy, że młodzież jeszcze nie raz wystąpi w naszym kościele z okazjonalnymi przedstawieniami.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Karolinę Kózkównę; w środę - św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w piątek - św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.
 4. W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i po mszach świętych w zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na cały 2020r. Księża przyjmują także na wypominki za zmarłych.
 5. Dziękujemy parafianom z ul. Chrobrego bl. 14 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania, ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc wiernych z ul. Chrobrego bl.16.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. Grupa Charytatywna „Rodzina- Rodzinie” będzie kwestować na rzecz parafialnego dzieła miłosierdzia za dwa tygodnie.
03.11.2019 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Doświadczenie Zacheusza jest również doświadczeniem każdego z nas. On miał odwagę zaprosić Jezusa, podjąć z Nim rozmowę, a przede wszystkim podjąć konsekwencje tego spotkania, czyli przemianę własnego życia. Czy my jesteśmy w stanie to zrobić?
 2. Przypominamy, że do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby uzyskać odpust, należy spełnić następujące warunki: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych oraz na intencję Ojca Świętego. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, w sobotę - rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy wieczornej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i po mszach świętych w zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na cały 2020r. Księża przyjmują także na wypominki za zmarłych.
 6. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Chrobrego bl.10 o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 8. Zapraszamy serdecznie, dzisiaj na godz. 16.45, na montaż słowno-muzyczny pt. „Nie-zakazane piosenki”. Przedstawienie przygotowane zostało z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 9. W następną niedziele obchodzić będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlić się będziemy za prześladowanych katolików zwłaszcza w Sudanie Południowym. Będzie także okazja by wesprzeć dobrowolną ofiarą składaną przed kościołem do puszki Papieskie Stowarzyszenie - Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
27.10.2019 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby Bożej. Uroczystość Konsekracji naszej świątyni miała miejsce dnia 14.06.2015 r. Przywołując to historyczne i uroczyste wydarzenie postawmy sobie pytania: Czy troszczymy się o nasz kościół parafialny? Czy chętnie włączamy się w utrzymanie czystości i dbamy o jego utrzymanie?
 2. W najbliższy piątek (pierwszy piątek miesiąca) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte 1.11. i 02.11. w naszym kościele o godz. 7.oo;8.oo i 18.oo., a o godz. 17.oo różaniec połączony z modlitwą wypominkową.
 3. Ze względu na dni świąteczne nie będzie stałych nabożeństw w pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Ksiądz Zbigniew uda się z wizytą do chorych w następny piątek, tj.08.11.
 4. Msze święte i procesja z modlitwą za zmarłych 1 listopada na cmentarzach: a) Starym Kutnowskim o godz. 11.3o i 16.oo ;b) Komunalnym na Kuczkowie o godz. 11.oo.
 5. Ku przypomnieniu: 1 listopada - w Uroczystość Wszystkich Świętych - mamy obowiązek, jako katolicy, uczestniczyć we mszy świętej.
 6. Od 1 do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby uzyskać odpust, należy spełnić następujące warunki: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno jedynie ofiarować za zmarłych.
 7. Od pierwszej niedzieli listopada rozpoczynają się spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. otrzymają szczegółowe informacje na katechezie, a uczniowie innych szkół zgłaszają się bezpośrednio do Ks. Zbigniewa.
 8. W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i po mszach świętych w zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na cały 2020r.Księża przyjmują także na wypominki całoroczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe.
 9. W tym tygodniu prosimy wiernych z ul. Chrobrego bl.8. o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania.
 10. Polecamy znicze Caritas oraz kalendarze katolickie na 2020r. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny drożeje o 1 zł. Dodatkiem jest film DVD o św. Bernadetcie, pt.: "Cud w Lourdes".
20.10.2019 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim. Polecajmy w naszych modlitwach zarówno tych, którzy głoszą Słowo Boże, jak i tych, na glebę serc których jest to słowo zasiewane. Przez cały październik - zgodnie z wolą Ojca Św. Franciszka - ofiarujemy nabożeństwa różańcowe w intencji misji.
 2. Czy byłem choć raz na różańcu w październiku? Zapraszamy na tę najmilszą Matce Bożej modlitwę. Kiedy odmawiamy „zdrowaśki” pozdrawiamy Maryję tak jak uczynił to Anioł w chwili Zwiastowania. Ponawiamy informację, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o godz.16.45, a w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy także do odmawiania różańca świętego w rodzinach lub indywidualnie.
 3. We wtorek - 22.10, w liturgii, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II w kolejną już 41. rocznicę objęcia przez Niego urzędu Biskupa Rzymu.
 4. W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i po mszach świętych w zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na cały 2020r. Księża przyjmują także na wypominki całoroczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe.
 5. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Chrobrego bl.6.
 6. Jak co roku polecamy znicze Caritas oraz kalendarze katolickie na 2020r. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. Dziś - z racji trzeciej niedzieli miesiąca, przed kościołem kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie”. Za składane dary serca na parafialne dzieła miłosierdzia składamy podziękowanie.
 8. Dzisiejszej niedzieli, zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski, w kościołach liczeni są wszyscy obecni i przyjmujący komunię świętą.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzona będzie Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła Własnego, zwana uroczystością dedykowania bądź konsekracji.
13.10.2019 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Podobnie jak trędowaci z dzisiejszej ewangelii, ustawicznie domagamy się od Chrystusa, aby obdarzył nas łaskami potrzebnymi do życia. Czy jednak za otrzymaną pomoc potrafimy Bogu dziękować?
 2. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski podejmując rozważanie nauki papieża Polaka i tradycyjnie wspieramy fundusz stypendialny prowadzony przez Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.
 3. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 4. Od 16 października tj. od środy po mszy świętej porannej będą przyjmowane w kancelarii parafialnej intencje mszalne na cały 2020r. Jeśli ktoś ma życzenie zamówić msze gregoriańskie za zmarłego trzeba zgłosić to w tym tygodniu.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Teresę od Jezusa, w piątek – św. Łukasza - patrona Służby Zdrowia.
 6. Następną niedziele będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
 7. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej 12C za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. Msza święta w intencji darczyńców i sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania prosimy parafian z ul. Chrobrego 4.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 9. Zachęcamy także do nabywania zniczy rozprowadzanych przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez „Caritas” diecezjalną.
 10. Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” organizuje w dniu 19.10.(w sobotę) wyjazd autokarowy do Częstochowy na spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z mszą w intencji o uzdrowienie. Zapisy u P. Edyty tel. 517 458 417.
 11. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać modlitwę różańcową, albo wspólnotowo w naszym kościele, albo indywidualnie w naszych rodzinach.
06.10.2019 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Jutro - w poniedziałek wspomnienie N.M.P. Różańcowej; szczególnie w tym dniu zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym.
 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach-we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45 a w niedziele o godz. 17.30. Modlitwę różańcową - zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka  przez cały miesiąc październik ofiarujemy w intencjach misyjnych.
 3. W sobotę przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców. Polećmy w tym dniu Bogu naszych pedagogów. Módlmy się zarówno za tych, których już nie ma wśród nas - prosząc dla nich o życie wieczne, jak i za tych, którzy wciąż przemierzają drogę do domu Ojca, aby dobry Bóg obdarzał ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.
 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
 6. Od 16 października tj. od środy, po mszy świętej porannej, będą przyjmowane w kancelarii parafialnej intencje mszalne na cały 2019r. Jeśli ktoś ma życzenie zamówić msze gregoriańskie za zmarłego trzeba zgłosić to w tym tygodniu.
 7. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej 12 B za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. Msza święta w intencji darczyńców i sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania prosimy parafian z ul. Grunwaldzkiej 12C.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania zniczy rozprowadzanych przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez „Caritas” diecezjalną.
29.09.2019 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Liturgia Słowa Bożego kontynuuje w dzisiejszą niedzielę rozważania dotyczące ubóstwa i bogactwa. Zauważamy dialog bogacza z Abrahamem dotyczący jego zbawienia, którego kryterium jest pomoc drugiemu człowiekowi.
 2. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach-we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45, a w niedziele - o godz. 17.30. Modlitwę różańcową zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka  przez cały miesiąc październik ofiarujemy w intencjach misyjnych.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Hieronima, we wtorek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę - świętych Aniołów Stróżów; w piątek - św. Franciszka z Asyżu.
 4. Wczoraj - w sobotę Siostry Różańcowe wraz z ks. opiekunem odbyli doroczną pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach. Dziękujemy pielgrzymom za pamięć modlitewną w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
 6. Od 16 października tj. od środy będą przyjmowane intencje mszalne na cały 2019r. Jeśli ktoś ma życzenie zamówić msze gregoriańskie za zmarłego trzeba zgłosić to w tym tygodniu.
 7. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej 12A za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. Msza święta w intencji darczyńców i sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Grunwaldzkiej 12B o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania.
 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.22.09.2019 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Jutro - 23 dnia miesiąca, o godz.19.00 msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami, które chcemy polecać Bogu przez przemożne wstawiennictwo Świętego Padre Pio z Pietrelciny. W dniu jutrzejszym przypada liturgiczne wspomnienie Ojca Pio oraz 51. rocznica Jego śmierci.
 2. Ponadto - w tym tygodniu w liturgii - przypadają wspomnienia: w piątek - św. Wincentego a’ Paulo - kapłana; w sobotę – św. Wacława - męczennika.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 4. Dziękujemy parafianom z ul. Grunwaldzkiej 12 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Grunwaldzkiej bl. 12A.
15.09.2019 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
 2. Dzisiejszej niedzieli przypada Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Wszyscy korzystamy z mediów. Bądźmy krytyczni wobec przekazywanych nam informacji. Wybierajmy te media, które wnoszą w nasze życie pozytywne wartości. Nie szukajmy w mas mediach taniej sensacji czy plotki, ale prawdy. Zwłaszcza my katolicy i Polacy korzystajmy z mediów chrześcijańskich i narodowych.
 3. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: w poniedziałek - św. męczenników Korneliusza - papieża i Cypriana - biskupa; w środę - św. Stanisława Kostki - zakonnika; w piątek - św. męczenników - Andrzeja Kim Taegon - kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę - św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty.
 4. W piątek z okazji 19. dnia miesiąca modlimy się przy relikwiach bł. Jerzego Popiełuszko-kapłana męczennika.
 5. Dziękujemy wiernym z ul. Grunwaldzkiej bl.8. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień w niedzielę o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Grunwaldzka bl.12.
 6. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne prowadzone przez parafialną grupę charytatywną „Rodzina-Rodzinie”. Za ofiarowane dary serca składamy podziękowanie.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
08.09.2019 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dziś o godz. 9.00 wyruszyła sprzed naszego kościoła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej na uroczystości dziękczynne za koronację M.B. Pani Ziemi Kutnowskiej jaka miała miejsce w 1975r. Polecamy pielgrzymów Matce Bożej i dziękujemy za ich modlitwę w naszych intencjach.
 2. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. W przyszłą niedzielę - 15 września po mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie organizacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. Na tej mszy świętej zostaną poświęcone tornistry i przybory szkole dla najmłodszych uczniów.
 3. W piątek - 13 września, o godz. 19.00 msza święta i Fatimskie Nabożeństwo. Czcicieli Maryi serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę - 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie. Pamiętajmy też o wynagradzaniu Jezusowi Chrystusowi za wszelkie akty profanacji znaku Jego męki jakie dzieją się w naszej katolickiej Ojczyźnie.
 5. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania wiernych z ul. Grunwaldzka bl.8.
 6. Polecamy prasę katolicką i kalendarze diecezjalne na 2020r.
 


Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego