Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne


 UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA ŚWIĘTEGO  28 maja 2023r.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie nazywana Zielonymi Świątkami, obchodzona Pięćdziesiątego dnia po Zmartwychwstaniu, upamiętnia wydarzenie napełnienia mocą Ducha Świętego Apostołów. Otrzymali oni Ducha Świętego po to, aby mogli mężnie wyznawać wiarę, bronić jej i według niej żyć. Konsekwencją tego wydarzenia dla apostołów było udzielenie im władzy odpuszczania grzechów.

 2. Dziś przypada 42 rocznica narodzin dla nieba bł. Stefana kard. Wyszyńskiego; przez Jego wstawiennictwo polecajmy Panu Bogu sprawy naszej Ojczyzny.

 3. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w którym przeżywamy święto N.M.P. Matki Kościoła. W dniu jutrzejszym msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 4. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto:
  w środę - Święto Nawiedzenia N.M.P.;
  w czwartek - Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Msze święte w czwartek 01.06. o godz. 9:00, 17:00 i 18:00. Członkowie Kół Żywego Różańca mają tego dnia spotkanie po wieczornej Mszy św.

 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00 , a w niedziele i święta o godz. 17:30.

 6. Za tydzień patronalne święto ku czci św. Jadwigi królowej przeniesione z 8 czerwca. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Kamil Goc pochodzący z naszej Parafii. Wieczorem nie ma mszy św. o godz. 18:00. O tej godzinie rozpoczniemy tradycyjnie Biesiadę Odpustową nabożeństwem czerwcowym. Liczymy na wypieki Pań oraz posługę przy stole biesiadnym wolontariuszy Parafialnej Grupy Charytatywnej i Grupy Miłosierdzia Bożego.

  Przed odpustem odprawimy Nabożeństwo 40-to godzinne . W piątek o godz. 9:00 i 16:30 i w sobotę o godz. 9:00 i 16:00 msze święte z naukami eucharystycznymi. Pomiędzy mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej w czwartek, 08.06., przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w Boże Ciało w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. W tym roku w naszym mieście centralna procesja do czterech ołtarzy. Procesja wyruszy z parafii św. Wawrzyńca ok. godz. 10:45 i zakończy się Mszą św. w kościele św. Jana Chrzciciela na Osiedlu Tarnowskiego. Nasza parafia przygotowuje dekorację trzeciego ołtarza.

 8. Jeszcze pozostało kilka dni maja, miesiąca poświęconego Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w czasie których śpiewa się Litanie do Najświętszej Maryi Panny polecając Jej wszystkie nasze sprawy. Dziś zgodnie z zapowiedzią ( o ile pozwoli pogoda) nabożeństwo majowe przy Osiedlowej Kapliczce po mszy św. wieczornej.

 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE  21 maja 2023r. .

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została ustanowiona na pamiątkę wstąpienia do nieba Jezusa Chrystusa, które miało miejsce na Górze Oliwnej czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu. Nazwa została zaczerpnięta z opisu znajdującego się w Dziejach Apostolskich. Jest jednym z najstarszych świąt, było obchodzone już w drugiej połowie IV wieku.

 2. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 04.05. czyli Wigilię Zielonych Świątek po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18:45 czuwanie modlitewne na które serdecznie zapraszamy.

 3. Za dwa tygodnie w niedzielę 04.06. przypada przeniesione z 08.06. patronalne Święto ku czci Św. Jadwigi Królowej zwane odpustem. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Kamil Goc pochodzący z naszej Parafii. Ks. Kamil w tym roku świętuje 15 rocznicę święceń kapłańskich.

 4. Do tego święta przygotujemy się duchowo odprawiając tradycyjnie nabożeństwo 40-to godzinne. W piątek 02.06. i w sobotę 03.06. o godz. 9:00 i 18:00 msze święte z naukami eucharystycznymi. Między mszami świętymi adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w te dni do szczególnie licznych nawiedzeń i adoracji prawdziwie obecnego Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii.

 5. Za dwa tygodnie w niedzielę nie ma mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Natomiast o tej godzinie rozpoczniemy Biesiadę Odpustową nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W tym roku wystąpią : Orkiestra Dęta, Parafialna Schola oraz „ Disc Jockey” p .Henryk.
  Zapraszamy do współtworzenia i uczestnictwa w Biesiadzie Odpustowej. Podczas świętowania można będzie poczęstować się potrawami z grilla, pysznymi ciastami i napojami. Liczymy na domowe wypieki wielu Pań z Parafii ,a Zespół Charytatywny „Rodzina-Rodzinie” prosimy o posługę przy stole biesiadnym.

 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.

 7. W ostatnią niedzielę maja tj. za tydzień nabożeństwo majowe przy Osiedlowej Kapliczce po Mszy św. wieczornej.
VI   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  14 maja 2023r. .

 1. Liturgia słowa ukazuje nam apostolską działalność ewangelizacyjną, której zadaniem jest zarówno głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu, jak i wskazanie przykazania miłości, jako drogi do jej osiągnięcia.

 2. Dziś o godz. 10:30 Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii świętej. Polecamy modlitwom parafian dzieci komunijne, rocznicowe i młodzież klas ósmych, która została w ubiegłym tygodniu bierzmowana.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy;
  w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła - przeniesione z wczorajszej niedzieli;
  we wtorek - święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski.

 5. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 6. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 7. Za trzy tygodnie święto Patronalne ku czci św. Jadwigi Królowej zwane odpustem. Tradycyjnie w piątek i w sobotę nabożeństwo 40-to godzinne. Msze święte z naukami eucharystycznymi o godz. 9:00 i 18:00. W niedzielę po południu Biesiada Odpustowa o godz. 18:00.Jak zawsze będzie poczęstunek i dobra zabawa.

 8. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które rzucają światło wiary na bieżące problemy.
V   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  7 maja 2023r. .

 1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam jedną z podstawowych zasad wiary w Jezusa Chrystusa, a mianowicie, żeby nazywać się uczniem Pańskim nie wystarczy opanować podstawowego teoretycznego zestawu prawd wiary. Bycie bowiem uczniem Chrystusa to przede wszystkim realizacja przykazania miłości w życiu codziennym. Stąd też troska uczniów o pomoc potrzebującym wyrażająca się w ustanowieniu siedmiu diakonów. Do ich zadań należy przede wszystkim troska o potrzebujących, ale również i głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Ich gorliwość doprowadzi wielu z nich do męczeńskiej śmierci. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są okazją do tworzenia parafialnej wspólnoty modlitwy. W dni powszednie odprawiamy majowe o godz. 17:00, a w niedziele i święta o godz. 17:30.

 2. Przypominamy parafianom o obowiązku wielkanocnej spowiedzi świętej. Tę powinność możemy spełnić do niedzieli Trójcy Świętej tj. najpóźniej do 04.06. Służymy kapłańską posługą w konfesjonale w czasie sprawowanych mszy świętych, a także przed lub po mszy świętej na życzenie penitenta.

 3. Dziś w pierwszą niedzielę maja o godz. 10:30 Uroczystość Pierwszej Komunii Dzieci z klas trzecich. Dzieci przedłużą to świętowanie na najbliższy tydzień. Będą przyjmowały Chrystusa Eucharystycznego na mszy św. o godz. 18:00 od poniedziałku do soboty włącznie z środową przerwą.

 4. W środę o godz. 18:00 Ks. Bp. Ordynariusz naszej Diecezji udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy o dzieciach komunijnych, rocznicowych oraz młodzieży bierzmowanej w naszych modlitwach. Módlmy się o to, aby pozostały wierne Chrystusowi oraz kochały i przyjmowały jak najczęściej Jezusa Eucharystycznego do swoich serc.

 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy wydania papierowe i elektroniczne tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Idziemy” oraz codziennej gazety „Nasz Dziennik”. Czytając tę lekturę będziemy duchowo się rozwijali i mieli właściwe chrześcijańskie spojrzenie na to co dzieje się w świecie i otaczającej nas rzeczywistości.

 7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława - Patrona Polski;
  w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. O godz. 19:00 pierwsze w tym roku Fatimskie nabożeństwo. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej.
IV   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  30 KWIETNIA 2023r. .

 1. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o alumnie naszej Parafii Przemysławie, który 13 maja przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy w naszych modlitwach szczególnie powołania z naszej diecezji. Módlmy się również w intencji kapłanów pochodzących z naszej wspólnoty i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów.

 2. Za tydzień 7 maja o godz. 10:30 w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej, a za dwa tygodnie 14 maja o godz. 10:30 Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej Serdeczna prośba do tych osób , które nie są bezpośrednio związane z tymi uroczystościami, aby zechciały wybrać uczestnictwo w sobotniej wieczornej mszy św. o godz. 20:00 lub niedzielnej mszy świętej o godz. 7:00, 9:00, 12:00 lub 18:00.

 3. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich bliskich w sobotę 06.05. od godz. 9:00. Próby dla dzieci komunijnych w czwartek 04.05 i w piątek 05.05. o godz. 18:30.

 4. 10 maja - w środę - podczas mszy św. godz. 18:00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli naszej młodzieży z klas ósmych sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości, aby dziękować Bogu za dar swojego bierzmowania oraz przypomnieć sobie do czego nas dziś ten sakrament zobowiązuje. Spowiedź dla młodzieży i świadków bierzmowania we wtorek 09.05. od godz. 17:00 do 18:30.

 5. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00 a w święta i niedziele o godz. 17:30.

 6. Jutro w poniedziałek 01.05. przypada święto św. Józefa Rzemieślnika. Msze święte 01.05. w naszym kościele o godz. 9:00; 17:00; 18:00.

 7. W środę 03.05. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00 17:00 i 18:00.

 8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć u p. kościelnego oraz zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

III   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  23 KWIETNIA 2023r. .

 1. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha Biskupa Męczennika-patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Sjeneńskiej i jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 2. 25 kwietnia we wtorek przypada szósta rocznica nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Powierzajmy Matce Bożej z Jasnej Góry Patronce Polski w modlitwie nasze wszystkie trudne sprawy zwłaszcza na nabożeństwach majowych.

 3. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy i mediów katolickich.

 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Taca z przyszłej niedzieli na utrzymanie Seminarium Łowickiego.

 5. Dziś zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną. Za składane datki na dzieła miłosierdzia składamy podziękowanie.

 6. W dniu dzisiejszym bezpośrednio po mszy świętej wieczornej z racji 23.dnia miesiąca nabożeństwo do św. Ojca Pio.

 7. Za dwa tygodnie 07.05. na Mszy świętej o godz. 10:30 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a w niedzielę 14.05. również o godz. 10:30 - Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej. Osoby, które nie są bezpośrednio związane z tymi uroczystościami prosimy, aby zechciały w te niedziele wybrać się do świątyni na inną godzinę celebry Mszy świętej.
II   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  16 KWIETNIA 2023r. .

 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej odmówimy Koronkę do Jezusa Miłosiernego.

 2. Warto sobie zadać pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w Bożym pokoju tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.

 3. We wtorek 18 kwietnia przypada 30 rocznica poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego, którego dokonał pierwszy proboszcz ks. kan. Bolesław Kuśmirek. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym kapłanie i o darczyńcy i jednocześnie malarce tego obrazu p.Halinie.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich

 5. Za dwa tygodnie 01.05. rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w niedziele o godz. 17:30, a w dni powszednie o godz. 17:00.

 6. W pierwszą niedzielę maja o godz. 10:30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas trzecich, a w drugą maja o godz.10:30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas czwartych.

 7. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej dzisiejszej niedzieli odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlimy się w intencjach własnych i za dusze w czyśćcu cierpiące.
PONIEDZIAŁEK    WIELKANOCNY   10 KWIETNIA 2023r.

 1. Najbliższa niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech to będzie dla wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, a szczególnie dla biednych grzeszników. Tego dnia po każdej mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.


 2. Polecamy świąteczną prasę katolicką.
NIEDZIELA   ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO   9 KWIETNIA 2023r.

 1. Składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby , czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach Jego życia i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie.


 2. Dziękujemy tym osobom, które przyszły z pomocą ks. Jackowi w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy.


 3. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim , którzy włączyli się w uroczyste i jak najgodniejsze sprawowanie Świętego Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.


 4. Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o tej uczelni w modlitwie .


 5. Polecamy świąteczną prasę katolicką.


 6. Przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada z ustanowienia św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę odprawiamy Nowennę do Jezusa Miłosiernego.
NIEDZIELA   PALMOWA   2 KWIETNIA 2023r. .

 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum : Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. W roku liturgicznym ten tydzień jest czasem wyjątkowym w którym uczestnicząc w świętych obrzędach - w sposób szczególny łączymy się z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

  W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa - wieczorem o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Wieczerzy Pańskiej.

  W Wielki Piątek gromadzimy się na ostatniej Drodze Krzyżowej o godz. 15:00, a o godz. 18:00 na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo to składa się z liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii świętej. Ofiary składane w tym dniu do koszyczka podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

  Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Osoby, które praktykują pierwsze piątki mogą przyjąć komunię świętą wynagradzającą podczas liturgii Męki Pańskiej o godz. 18:00.

  W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8:00 do 13:00 przy kościele.

  Wieczorem o godz. 20:00 zapraszamy na Mszę Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i Eucharystia.

  W Wielką Niedzielę tradycyjnie o godz. 6:00 Procesja Rezurekcyjna.

 3. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu czynna do środy włącznie.

 4. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
V   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   26 MARCA 2023r. .

 1. W tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę odprawimy rekolekcje wielkopostne. Prowadził je będzie Ojciec Jan Ćwikowski - redemptorysta .

 2. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 19:00 oraz na Mszę św. o godz. 20:00 przebłagalną za zniewagi wyrządzane św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach. Każdy uczestnik tej mszy świętej otrzyma indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

 4. Zgodnie z zapowiedzią i parafialną tradycją w wielkopostne niedziele można złożyć ofiarę do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione.

 5. Dziś w niedzielę 26.03. zgodnie z podaną informacją wolontariusze z Kutnowskiego Hospicjum kwestują przed świątyniami naszego miasta na rzecz swoich podopiecznych oraz na budowę stacjonarnego Hospicjum. Za dary serca składamy podziękowanie.

 6. W rekolekcje po mszach świętych można będzie nabyć palemkę wykonaną przez przedstawicieli grup parafialnych. Dochód przeznaczony jest na fundusz młodzieżowy.

 7. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
  CZWARTEK (30.03.) i PIĄTEK (31.03.) godz. 8:30, 16:00, 18:00
  SOBOTA ( 01.04.) godz. 9.00, 11:00, 16:00 i 18:00
  SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W PIĄTEK I W SOBOTĘ W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH
  WIZYTA U CHORYCH W SOBOTĘ od godz. 10:00
  SAKRAMENT CHORYCH PODCZAS MSZY ŚW. W SOBOTĘ o godz. 11:00
  OSIEDLOWA DROGA KRZYŻOWA PIĄTEK o godz. 19:30 - ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE PRZY OSIEDLOWEJ KAPLICZCE
IV   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   19 MARCA 2023r. .

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą ( w czwartek, piątek i sobotę). Msze święte z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich w czwartek i piątek o godz. 8:30, 16:00 i 18:00. W sobotę mała zmiana . Msze święte z naukami dla wszystkich o godz. 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy świętej o godz. 11:00 udzielimy sakramentu umocnienia-namaszczenia chętnym chorym. Przyjmujemy zgłoszenia wizyty kapłana do chorych , którzy nie mogą przybyć do świątyni. Chorych odwiedzimy w sobotę rekolekcyjną. W piątek i w sobotę będą posługiwali w konfesjonałach kapłani z dekanatu. Rekolekcje wygłosi redemptorysta Ojciec Jan Ćwikowski doświadczony rekolekcjonista z Gliwic.

 2. W piątek 31.03. o godz. 19:30 odprawimy Osiedlową Drogę Krzyżową.

 3. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 5. Zgodnie z zapowiedzią i parafialną tradycją od dzisiejszej niedzieli - w pozostałe trzy niedziele wielkopostne można złożyć ofiarę do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione.

 6. Młodzież przygotowuje palemki. Można je będzie nabyć podczas rekolekcji parafialnych. Dochód przeznaczamy na fundusz młodzieżowy.
III   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   12 MARCA 2023r. .

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Pomyślmy już dziś o tych duchowych ćwiczeniach i zaplanujmy tak te dni ,abyśmy mogli w nich uczestniczyć w czwartek, piątek i sobotę przed Palmową Niedzielą. Podczas rekolekcji odprawimy Osiedlową Drogę Krzyżową.

 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 3. Dziś słyszymy o wodzie żywej, która jest nam potrzebna do życia. Zauważmy, że jak woda jest potrzebna do życia doczesnego, tak bez wody żywej, którą jest wiara i łaska uświęcająca nie możemy osiągnąć zbawienia.

 4. Jutro w poniedziałek 13 marca przypada kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Polećmy Go Bogu w modlitwach.

 5. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnego ataku na Św. Jana Pawła II. Próbuje się doprowadzić do zbiorowej niepamięci o tym wielkim autorytecie Polaków i Kościoła. Wygląda to jak drugi zamach na osobę Papieża. Niszczy się Jego niezwykłą prawość osobistą. Niszczy się Jego jako obrońcę człowieka, obrońcę małżeństwa i rodziny. Próbuje się Go odrzeć z czci i szacunku. Ten atak wpisuje się w ciąg prześladowań trwających od XX wieków. Całe dzieje Kościoła to nieustanne ataki, szyderstwa i prześladowania wyznawców Chrystusa. Jest to także dla nas czas do dawania świadectwa swej wiary, a nawet jeśli zajdzie taka potrzeba ,aż do przelania krwi. Nie możemy pozwolić na niszczenie wspaniałego autorytetu jakim jest św. Jan Paweł II. Nie możemy być obojętni. Musimy walczyć prawdą i modlitwą. Bo tu chodzi o Polskę. Tu chodzi o nas. Bronić św. Jana Pawła II trzeba wszędzie: w rodzinach, pracy i przestrzeni medialnej. Nie możemy zapomnieć o świętym, największym w historii z rodu Polaków, któremu tak wiele zawdzięczamy.

 6. W związku z tym zapraszamy w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Msze św. wynagradzające za zniewagi wobec Św. Jana Pawła II z prośbą o wstawiennictwo na nami przed Bogiem.
II   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   5 MARCA 2023r. .

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą (w czwartek, piątek i sobotę).Odprawimy także Osiedlową Drogę Krzyżową.

 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 3. W Wielkim Poście jesteśmy szczególnie wezwani do pełnienia dobrych chrześcijańskich czynów: modlitwy, jałmużny i postu. Niech będzie ich jak najwięcej w naszym życiu i niech będą oznaką naszego miłosierdzia wobec bliźnich.

 4. Dziś zgodnie z zapowiedzią po mszach świętych zbiórka do puszek Ad Gentes na dzieło rozkrzewiania misji.

 5. Za tydzień w poniedziałek 13 marca przypada 10-ta rocznica wyboru na urząd Biskupa Rzymu papieża Franciszka, polećmy Go Bogu w naszych modlitwach.

 6. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 7. Uroczystość Św. Józefa ze względu na Niedzielę przypadającą w dniu 19.03. zostaje przeniesiona na poniedziałek 20.03. Msze św. w Uroczystość Św. Józefa w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 8. Dziś z racji pierwszej Niedzieli miesiąca po sumie nabożeństwo adoracyjne w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
I   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   26 LUTY 2023r. .

 1. W Popielec przyjmując popiół na swoją głowę, podjęliśmy trud pracy na sobą i swoimi słabościami. Usuwajmy więc ze swego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, a rozwijajmy te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie.

 2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.

 3. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek godz. 16:45/ i Gorzkie Żale /Niedziela godz. 17:45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

 4. Po Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w trzy ostatnie Niedziele Wielkiego Postu będą zbierane ofiary na kwiaty do Pańskiego Grobu.

 5. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek Ad Gentes jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 6. Jeszcze są wolne intencje mszalne w tym i następnych tygodniach oraz w Rekolekcje Wielkopostne.

 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  19 LUTY 2023r..

 1. Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie „ oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzią, który za dobro wynagradza, a za zło karze.

 2. Przypomnijmy główne prawdy wiary: Jest jeden Bóg; Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za zło karze; Są trzy osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia; Dusza ludzka jest nieśmiertelna; Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

 3. W związku z tym podejmujmy działania mające na celu odbudowywanie relacji z tymi, z którymi żyjemy w niezgodzie. Szukajmy sposobu, aby budować zniszczone mosty i na nowo podejmować trud wspólnego działania, a nade wszystko starajmy się czynić jak najwięcej dobra będąc w stanie łaski uświęcającej. Takie bowiem dobro ma moc zasługującą.

 4. Pojutrze przypada czwarta rocznica śmierci Pierwszego Biskupa Ordynariusza naszej Diecezji-bp. Alojzego Orszulika. Polecamy zmarłego Pasterza pamięci modlitewnej wiernych.

 5. W środę-Popielec, rozpoczynający Wielki Post. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa (Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:45, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 17:45.)

 6. W czwartek - 23 dnia miesiąca zapraszamy na mszę św. i Nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 18:30.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 8. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dziękujemy za wrażliwe serca i dłonie.
VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  12 LUTY 2023r..

 1. W dzisiejszej liturgii Słowa Chrystus wskazuje na Boże przykazania, jako sposób osiągnięcia zbawienia. Nie jest to droga łatwa, człowiek nie pokona jej o własnych siłach, ale jeżeli zaufa Chrystusowi i pójdzie za Nim przez życie, to dojdzie do domu Ojca.

 2. W nawiązaniu do dzisiejszej liturgii Słowa przypomnijmy sobie i naszym bliskim, że Prawo Boże zawarte jest w dziesięciu przykazaniach.

 3. Wykorzystajmy obecny czas (dłuższe wieczory) na podjęcie lektury religijnej, skorzystajmy zwłaszcza z książek o tematyce zarówno religijnej jak i patriotycznej.

 4. W dniu 14 lutego przypada święto Cyryla i Metodego Patronów Europy.

 5. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów z duszpasterską wizytą w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za dar spotkania się, wspólną modlitwę i serdeczną rozmowę. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane na utrzymanie świątyni i potrzeby parafii. Chcemy przypomnieć wszystkim Parafianom , że jako kapłani pamiętamy w modlitwie o Was w coniedzielnej Mszy świętej o godz. 12:00 oraz codziennych modlitwach brewiarzowych. Ponadto polecamy dobroczyńców dzieła budowy świątyni podczas każdej niedzielnej Eucharystii o godz. 10:30. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie może jeszcze zgłosić indywidualną wizytę duszpasterską.

 6. Kancelaria parafialna od jutra czynna będzie według stałego urzędowania tj. od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 17:15 z wyłączeniem Świąt kościelnych.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 8. W przyszłą niedzielę 19.02 zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.
V  NIEDZIELA  ZWYKŁA  5 LUTY 2023r..

 1. Dziś o godz. 15:00 w naszym kościele Msza św. w intencji małżonków, którzy odnowią przysięgę małżeńską, a następnie udadzą się na tzw. ”Randkę Małżeńską” czyli zabawę w Klubie Seniora przy ul Kard. Wyszyńskiego 11 A.

 2. Chrystus jest światłością dla świata, a w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas, abyśmy i my stali się tymi, którzy światło Chrystusa będą nieśli na krańce świata. Tym światłem rozświetlającym świat mają być przede wszystkim nasze dobre uczynki.

 3. Ósmego dnia miesiąca ( w środę) modlimy się za przyczyną naszej Patronki św. Jadwigi Królowej polecając intencje Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.

 4. W rocznicę objawień w Lourdes (11 lutego - w sobotę), Kościół Katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego. Dzień Chorego jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie o chorych, zarówno tych w naszej rodzinie, jak i w sąsiedztwie. Warto byłoby zatroszczyć się dla chorego zarówno o pomoc duchową czyli posługę sakramentalną, jak i o pomoc fizyczną. Poprosić więc kapłana z posługą sakramentalną, pomóc w posprzątaniu domu chorego, zrobieniu zakupów, a może i wesprzeć materialnie. Niewątpliwie, każdy taki uczynek będzie światłem rozświetlającym świat.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek św. Scholastykę.

 6. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów w tygodniu minionym z duszpasterską wizytą. Kolęda w najbliższych dniach będzie przebiegała w następującym porządku….
  PONIEDZIAŁEK /6.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły - bl.7.; ul. Kr. Jadwigi-bl.4.; ul. Wilcza-bl.9 i bl.9 A.
  WTOREK /7.02./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Wilcza - bl.28.; bl.3 C i 3 D. ul. W.Przedmieście - bl.18 A.
  ŚRODA /8.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Troczewskiego - bl.5. i ul. Wilcza- bl.1 i bl.3.
  CZWARTEK /9.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Grunwaldzka-bl.4. ul.Wilcza - bl.3A i 3B.
  PIĄTEK /10.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Wilcza - bl. 6, 4 i 2.
  SOBOTA /11.02/ Od. godz. 9:00 - ul. W. Przedmieście - prywatne, ul.Troczewskiego - prywatne i bl.39, ul.Sklęczkowska oraz ul. Ks. Świtkowskiego, Filipowicza, Gruszczyńskiego, Klepy,Wituszyńskiego i Fijałkowskich.
IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  29 STYCZNIA 2023r..

 1. W tym tygodniu w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wspominamy w tym dniu przyniesienie Dzieciątka Jezus do świątyni Jerozolimskiej i ofiarowanie Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy w tego dnia na mszę świętą z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, aby ciekły wosk nie kapał na posadzkę lub ławki. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego. Msze święte w czwartek 02.02. o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 2. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W czwartek - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek spowiedź i Komunia św. wynagradzająca N.S.P.J., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:00, a od godz. 15:00 adoracja pierwszopiątkowa. W sobotę zapraszamy o godz. 18:30 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 19:30 na mszę świętą dziękczynną za kanonizację św. Jana Pawła II z oraz przebłagalną za wszelkie zniewagi jakich doznaje w naszej Ojczyźnie święty Papież - Polak

 3. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 4. Piątego lutego o godz. 15:00 w naszym kościele Msza św. w intencji małżonków, którzy odnowią przysięgę małżeńską, a następnie udadzą się na tzw. ”Randkę Małżeńską” czyli zabawę w Klubie Seniora przy ul Kard. Wyszyńskiego 11 A. Jeszcze można się zapisać - dobra zabawa zapewniona.

 5. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów w tygodniu minionym z duszpasterską wizytą. W środę i w sobotę w tym tygodniu pomoże nam w kolędzie były nasz wikariusz ks. Sławomir Klemba. Kolęda w najbliższych dniach będzie przebiegała w następującym porządku….
  PONIEDZIAŁEK /30.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Grunwaldzka - bl. 12
  WTOREK /31.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Grunwaldzka - bl. 12A i 12B
  ŚRODA /1.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Grunwaldzka - bl. 12C, 8 i 6
  PIĄTEK /3.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. W. Przedmieście - bl. 15
  SOBOTA /4.02/ Od. godz. 9:00 - ul. Grunwaldzka - prywatne, ul.Dojazd, ul.Żniwna i ulice przyległe: Pendereckiego,Osieckiej, Gombrowicza, Herberta; ul. Wilcza, Wronia i Orla - prywatne
III  NIEDZIELA  ZWYKŁA  22 STYCZNIA 2023r..

 1. Dziś w niedzielę na plebanii o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe dla Sióstr i Braci Różańcowych. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

 2. Jutro 23 dnia miesiąca zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 18:30.

 3. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii przeżywamy nawrócenie św. Pawła, a więc 25 stycznia w środę. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.

 4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek św. Franciszka Salezego;
  w czwartek - św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  w sobotę - św. Tomasza z Akwinu.

 5. Wczoraj był Dzień Babci, dziś jest Dzień Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy daru zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz zapewniamy o naszej wdzięcznej modlitwie.

 6. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca taca na ogrzewanie kościoła.

 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 8. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży przez naszych parafian w tygodniu minionym, jednocześnie w tym tygodniu odwiedzimy kolejną grupę parafian….
  Kolęda w tym tygodniu będzie przebiegała następująco, w dniach 23-28.01.2023r.
  PONIEDZIAŁEK /23.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły - bl.4.
  WTOREK /24.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Jagiełły - bl.3 i 5.
  ŚRODA /25.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Kr. Jadwigi - bl.7 i 3.
  CZWARTEK /26.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły - bl. 1 i 2.
  PIĄTEK /27.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Kr. Jadwigi bl.5 i ul. Bohaterów Walk nad Bzurą.
  SOBOTA /28.01/ Od. godz. 9:00 - ul.Józefów, Przytorze i Kr. Jadwigi - bl.3.
II  NIEDZIELA  ZWYKŁA  15 STYCZNIA 2023r..

 1. W tym tygodniu w Kościele powszechnym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa, który trwa w dniach 18 - 25 stycznia. Kończy się w święto Nawrócenia św. Pawła Ap. W wielu miejscach z tej racji będą się odbywać uroczyste nabożeństwa ekumeniczne. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o tej intencji i prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy :
  we wtorek - św. Antoniego Opata;
  w czwartek - św. Józefa Pelczara;
  w sobotę - św. Agnieszkę.

 3. W czwartek z racji 19 dnia miesiąca modlić się będziemy przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Księdza Jerzego Popiełuszki-kapłana męczennika.

 4. W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.

 5. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca wolontariusze grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na parafialne dzieła miłosierdzia. Za dary serca składamy podziękowanie.

 6. Zapraszamy serdecznie małżonków na wydarzenie „Randka Małżeńska” w niedzielę 5 lutego 2023r. Rozpoczniemy je w naszym kościele o godz. 15:00 Mszą św. w intencji małżonków podczas której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Następnie udamy się do Centrum Seniora przy ul. Kard. Wyszyńskiego 11A, na poczęstunek i zabawę taneczną prowadzoną przez wodzireja. Koszt to 200 zł od pary. Środki te są przeznaczone na posiłek, opłatę wodzireja i organizację całego wydarzenia. Chętnych małżonków zapraszamy do zakrystii celem odebrania specjalnego zaproszenia i wpisania się na listę uczestników.

 7. Do naszych mieszkań przychodzi kapłan z wizytą duszpasterską, chciejmy to spotkanie potraktować, jako okazję do spotkania braci w wierze w Jezusa Chrystusa.
  Kolęda w tym tygodniu będzie przebiegała następująco, w dniach 16-21.01.2023r.
  PONIEDZIAŁEK /16.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Łokietka bl.5 .
  WTOREK /17.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Łokietka bl. 8 i 2.
  ŚRODA /18.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - - ul. Łokietka bl.7, 3 i 1.
  CZWARTEK /19.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły 13, 11 i 9.
  PIĄTEK /20.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Kr. Jadwigi 6.
  SOBOTA /21.01/ Od. godz. 9:00 - ul. K. Wielkiego - prywatne i ul. Oporowska - nowe bloki.
NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO  8.01.2023r..

 1. Przeżywana dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Przypomnijmy sobie przy tej okazji, że chrzest jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą.

 2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu. Chrzest w naszej parafii jest udzielany w każdą niedzielę oprócz pierwszej niedzieli miesiąca w czasie mszy świętej o godz.12.00.Rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej najpóźniej dwa tygodnie przed datą chrztu. Przynoszą ze sobą następujące dokumenty:

  1) Akt urodzenia dziecka z USC,
  2) Akt ślubu kościelnego rodziców,
  3) Zaświadczenia dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego z własnej parafii tzn. parafii obecnego zamieszkania, a nie zameldowania,
  4) Zgodnie z dekretem księdza biskupa Ordynariusza chrzty odbywają się w swojej parafii tzn. w parafii zamieszkania.

  Chrzestnym może być osoba, która otrzyma odpowiednie zaświadczenie od własnego proboszcza, czyli: przyjęła odpowiednie sakramenty święte(Chrzest, Pokuta, Eucharystia i Bierzmowanie), praktykuje swoją wiarę uczęszczając na mszę święta i przyjmuje kolędę. Jeżeli jest to uczeń to uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to zawarła sakramentalny związek małżeński.

 3. Spotkanie opłatkowe dla Sióstr i Braci Kół Różańcowych w niedzielę 22.01.2023r. o godz. 15:00 na plebani, na które serdecznie zapraszamy.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.

 5. Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na najbliższy tydzień.

 6. KOLĘDA W DNIACH 09.01.-14.01.2023r.
  PONIEDZIAŁEK /09.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl. 16.
  WTOREK /10.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Batorego bl.5, bl.7 i bl.15.
  ŚRODA /11.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl. 10 i bl.14.
  CZWARTEK /12.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl. 4,6 i 8.
  PIĄTEK /13.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Łokietka bl. 6 i 4.
  SOBOTA /14.01/ Od. godz. 9:00 - ul. Batorego i Krzywoustego prywatne
UROCZYSTOŚCI  OBJAWIENIA  PAŃSKIEGO  6.01.2023r..

 1. Dziś w Uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławimy kredę i kadzidło, które zaniesiemy do naszych domów i mieszkań. Kredą oznaczymy nasze drzwi, aby było widać, że w tym domu mieszkają katolicy. Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

 2. Pojutrze w niedzielę o godz.14.oo spotkanie opłatkowe dla Scholi Parafialnej, Ministrantów , Lektorów, Szafarzy Komunii Św., Zespołu Katechetycznego. Spotkanie w Sali Klubu Seniora przy ul Kard. Wyszyńskiego

 3. W najbliższą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Kościoła Chrystusowego. Polećmy w tym dniu w modlitwach naszych rodziców, chrzestnych i kapłana, który nam udzielił tego sakramentu.

 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 5. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w czasie wizyty kolędowej. Jednocześnie też przypominamy, że podstawą koDziękujemy za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w czasie wizyty kolędowej. Jednocześnie też przypominamy, że podstawą kolędy jest modlitwa z rodzinami i błogosławieństwo odwiedzanych domów i mieszkań. A w dalszej kolejności: rozmowa duszpasterska z domownikami, uzupełnianie zapisów w kartotece.lędy jest modlitwa z rodzinami i błogosławieństwo odwiedzanych domów i mieszkań. A w dalszej kolejności: rozmowa duszpasterska z domownikami, uzupełnianie zapisów w kartotece.

 6. Terminarz kolędy podajemy w każdą niedzielę na najbliższy tydzień w ogłoszeniach duszpasterskich. Wywieszamy także w gablotce parafialnej oraz umieszczamy na stronie internetowej. Ministranci odwiedzają wiernych i zapisują na kolędę przed lub popołudniową.
UROCZYSTOŚCI  ŚWIĘTEJ  BOŻEJ RODZICIELKI  1.01.2023r..

 1. Wczoraj w ostatnim dniu Starego Roku dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Był godnym następcą św. Jana Pawła II. Przewodził Kościołowi w latach 2005-2013. Następnie jako papież emeryt ofiarował swoje ciche , ukryte i pełne modlitwy oraz cierpienia życie za Kościół. Powrócił do Domu Ojca 31.12.2022r. o godz. 8:34 po nagrodę szczęścia wiecznego. Pamiętamy o Nim w modlitwie w każdej Mszy świętej. Mszę św. od Parafian odprawimy za zmarłego Benedykta XVI w najbliższy wtorek o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do udziału. Uroczystości pogrzebowe w czwartek 05.01.2023r. przed południem.

 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. W dniu dzisiejszym modlimy się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie, Europie i na całym świecie, a zwłaszcza błagamy o pokój dla Ukrainy.

 3. Kolęda w tym tygodniu:
  Poniedziałek /02.01/ - od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Batorego bl.17
  Wtorek /03.01/ - od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl.20 i bl.18
  Środa /04.01/ - od godz. 9:00 lub 16:00 ul Batorego bl.11
  Czwartek /05.01/- od godz. 16:00 - ul. Batorego bl.3 i bl.9.
  Sobota /07.01/ - od godz. 9:00 Malina, ul. Lipowa ,ul. Zielona, ul. Oporowska

 4. W pierwszy piątek miesiąca /Objawienie Pańskie/ od godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu , adoracja wynagradzająca do godz. 18:00 oraz możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.

 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18:30 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o godz. 19:30 Msza święta przebłagalna za zniewagi wyrządzane św. Janowi Pawłowi II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach.
ŚWIĘTO  ŚW.  SZCZEPANA  26.12.2022r..

 1. Dzisiaj dzień szczególnej pamięci o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, stąd wysłuchujemy życzeń Rektora tej uczelni.

 2. Pojutrze rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na księdza. Prosimy stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty.

 3. Zapraszamy w sobotę 31.12. br. o godz. 18:00 na mszę świętą wieczorną, po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne z racji zakończenia roku.

 4. Kolęda od środy według następującego porządku:
  Środa/28.12./ od godz. 9:00 – Sieraków (2 księży)
  Czwartek/29.12./ od 9.oo lub 16:00 – ul. Batorego bl.19
  Piątek/30.12./ od 9:00 – Bielawki (2 księży)
  Sobota/31.12./ od 9:00 - Stara Wieś 2 księży)
PASTERKA  I  BOŻE NARODZENIE  25.12.2022r..

 1. Jutro w Boże Narodzenie pierwsza msza święta o godz. 9:00 , pozostałe według dalszego porządku niedzielnego. Drugiego dnia świąt porządek niedzielny mszy świętych oraz dzień naszej pamięci o Katolickim Uniwesytecie Lubelskim.

 2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.

 3. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt- oprawę i ustawianie choinek, wykonanie Bożonarodzeniowej dekoracji pod opieką ks. Jacka.

 4. Dziękujemy braciom Szymańskim z Łąkoszyna za ofiarowanie choinek do kościoła, a naszym parafianom pp.Miniszewskim za ich przywóz.

 5. W tym roku podejmujemy na nowo tradycyjną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Drugiego dnia świątecznego podamy porządek kolędy na najbliższe dni.
IV  NIEDZIELA  ADWENTU  18.12.2022r..

 1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna być ona przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, ze potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte i poświęcony opłatek. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Bardzo dobrze jeśli zaśpiewamy kolędę np.„ Wśród nocnej ciszy”. Następnie jedna osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa(Ew.Łk.2) Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze Nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny Odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym i poświęconym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Po wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej udajemy się na Pasterkę. Pasterka w tym roku o godz. 22:00.

 2. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma mszy świętej o godz. 7:00, a drugiego dnia w Uroczystość św. Szczepana msze święte według porządku niedzielnego.

 3. Spowiedź w tym tygodniu podczas mszy świętych wieczornych w środę, czwartek i piątek włącznie. W wigilię Bożego Narodzenia nie ma spowiedzi oraz kancelaria parafialna jest nieczynna.

 4. Polecamy sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów. Są jeszcze świece Caritas na wigilijny stół jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 5. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo do św. Ojca Pio w piątek o godz. 18:30.

 6. Wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują dziś w trzecią niedzielę miesiąca. Za składane dary serca dziękujemy.

 7. W związku z pytaniami o tegoroczną kolędę informujemy, że powracamy do tradycyjnego sposobu kolędowania. Duszpasterską wizytę rozpoczniemy po świętach. Drugiego dnia świąt podamy program kolędy na najbliższy tydzień .

 8. Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy właściwie odczytali Boże wezwanie i zaproszenie kapłanów do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach adwentowych oraz odbyciu świątecznej spowiedzi świętej. Nasze serca są gotowe na przyjęcie Bożej Dzieciny, która przychodzi do nas w Eucharystii.
III  NIEDZIELA  ADWENTU  11.12.2022r..

 1. W poprzednią i dzisiejszą niedzielę św. Jan Chrzciciel mówi, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela. Czas Adwentu jaki obecnie przeżywamy ma nam w tym pomóc, a zwłaszcza udział w adwentowych rekolekcjach i mszach świętych roratnich ku czci Matki Bożej.

 2. Zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 7.00 oraz dodatkowe dla tych , którzy nie mogą przyjść rano sprawujemy we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. Zachęcamy do odbycia rekolekcji i przystąpienia do spowiedzi i komunii świętej, aby Chrystus nie tylko rodził się w betlejemskim żłobie, ale również w naszych sercach.

 3. W tym tygodniu 15,16 i 17.12. (czwartek, piątek i sobota) odprawimy rekolekcje adwentowe. Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich będą o godz. 9.oo, 16.oo i 18.oo.Rekolekcje będzie prowadził ks. prałat Robert Kwatek- proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach . Będziemy spowiadali w piątek i w sobotę przed i w czasie mszy świętej.

 4. Przyjmujemy zgłoszenia przedświątecznej i rekolekcyjnej wizyty u osób chorych w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Do chorych udamy się w sobotę po godz. 10.00 . W sobotę rekolekcyjną po mszy świętej o godz. 9.00 udzielimy sakramentu umocnienia, namaszczenia świętym olejem tym , którzy źle się mają na ciele i na duszy.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę,
  a w środę - św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 6. Pasterka w tym roku o godz. 22.00.

 7. Polecamy prasę katolicką oraz sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów.

 8. U p.Kościelnego można nabyć świece na stół wigilijny jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzane przez Caritas.
II  NIEDZIELA  ADWENTU  04.12.2022r..

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
  w środę - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  w czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Msze święte we wtorek w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 2. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia zgodnie z objawieniami Matki Bożej między godziną 12:00, a 13:00 jest godziną szczególnych łask, które Matka Najświętsza obiecała udzielić modlącym się do Niej. Zapraszamy na wspólną modlitwę którą poprowadzi ks. Jacek – wikariusz.

 3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiana jest msza święta roratnia. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 7:00 oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30 dla tych, którzy rano nie mogli być obecni oraz dla dzieci i młodzieży.

 4. W dzisiejszą drugą Niedzielę Adwentu już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy spragnionych wiary i miłości do Boga oraz przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar składamy staropolskie „Bóg Zapłać”

 5. Polecamy świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód za sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Polecamy także sianko na stół wigilijny, przygotowane przez ministrantów. Dobrowolne ofiary składane przy nabywaniu sianka przeznaczone są na fundusz ministrancki.

 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 7. W dniach 15, 16 i 17 grudnia (czwartek, piątek i sobota), odprawimy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Msze święte z naukami dla wszystkich będą o godz. 9:00, 16:00 i 18:00. Rekolekcje będzie prowadził ks. Prałat Robert Kwatek ze Skierniewic. Spowiedź święta kilkanaście minut przed i w czasie mszy świętych. Spowiadali będą także księża z dekanatu.

 8. W środę dzień imienin naszego biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za naszego Pasterza.

 9. Odwiedziny u chorych w domach od ok. godz. 10:00 w rekolekcyjną sobotę. Zapisy na wizytę przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Pan organista będzie przynosił do domów opłatki:
  - od godziny 16:00
  05.12 w poniedziałek Józefów; Przytorze; Bohaterów walk n/Bzurą.
  06.12 we wtorek kś. Świtkowskiego i ulice przyległe; Wilcza 9 i 9a.
  07.12 w środę Jagiełły 1, 11 i 13; Chrobrego 4;
  08.12 w czwartek Łokietka 8; Królowej Jadwigi 4, 6;
  09.12 w piątek Wilcza 6, 3c.
  - od godziny 9:00
  10.12 w sobotę Grunwaldzka; Żniwna i ulice przyległe; Sklęczkowska.
I  NIEDZIELA  ADWENTU  27.11.2022r..

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2022/2023. Jest to już trzeci rok poświęcony Eucharystii. Temat tego roku brzmi - „Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym roku chcemy ukazać konsekwencje czerpania z Eucharystii, przyjmowanej w Komunii św. Ukazać obowiązek dzielenia się naszą wiarą z innymi. W poszczególne niedziele roku liturgicznego będziemy korzystali z czytań roku ”A”, a w ciągu tygodnia z czytań roku I.

 2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy świętej.

 3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.

 4. Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to msza, w której towarzyszymy NMP w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 7:00 rano i specjalne dla dzieci i młodzieży we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18:00. Rekolekcje natomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej. Rekolekcje adwentowe odprawimy 15, 16 i 17 grudnia (czwartek , piątek i sobota).

 5. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świece, symbolizujące cztery niedziele Adwentu.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek tradycyjnie od godz. 15:00 adoracja Wynagradzająca Bożemu Sercu Jezusa i spowiedź święta. W sobotę nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:30, a o godz. 19:30 Msza św. ekspiacyjna za wszelkie zniewagi obrażające św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo.

 7. W tym tygodniu czcimy w liturgii:
  w środę - św. Andrzeja Apostoła;
  w sobotę - św. Franciszka Ksawerego.

 8. W środę dzień imienin naszego biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za naszego Pasterza.

 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są także świece Caritas na stół wigilijny jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022r.

 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość dzisiejsza ma podwójny sens. Z jednej strony zawiera się w niej przekonanie o wszechobecnym panowaniu Syna Bożego, a z drugiej zawarta jest zapowiedź końca ku któremu zmierzamy.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
  we wtorek - św. Cecylię (patronkę muzyki kościelnej);
  w czwartek - świętych męczenników Andrzeja Dung - Lac, kapłana, i Towarzyszy.

 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu - rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy świętej roratniej o godz. 7:00. Dodatkowe roraty dla tych, którzy nie mogą być obecni rano we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Są jeszcze kalendarze diecezjalne na 2023r.

 5. Przyjmujemy intencje mszalne na 2023r. w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 6. Taca w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Ze względu na niebotyczne ceny gazu kościół będzie ogrzewany czasowo. Piec będzie uruchamiany na niedzielę, a w tygodniu będziemy wyłączali. Zobaczymy także na ile będziemy w stanie udźwignąć opłaty.
XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.11.2022r..

 1. „Kto chce pójść za Mną, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje, to stwierdzenie Chrystusa podsumowuje dzisiejsza Ewangelię. Czy jesteśmy jednak gotowi do podjęcia krzyża Chrystusowego?

 2. Warto też zastanowić się , czy ja jestem przygotowany na spotkanie z Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: Kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi świętej , kiedy przystępowałem do Komunii Św.? Czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego?

 3. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zwłaszcza na Ukrainie. Gościmy w naszej Wspólnocie Ks. Andrzeja Parusińskiego z Kostopola na Ukrainie. Ks. Andrzejowi dziękujemy za wygłoszone słowo Boże, a w Jego imieniu składamy podziękowanie za złożone datki materialne oraz dostarczone produkty zwłaszcza żywnościowe.

 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  w czwartek - św. Elżbietę Węgierską,
  w piątek - bł. Karolinę Kózkówną.

 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok liturgiczny.

 6. U p. Kościelnego można nabyć aktualną prasę katolicką oraz kalendarze diecezjalne na 2023r.

 7. W kancelarii i zakrystii przyjmowane są wypominki oraz intencje mszalne na cały 2023r.
XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  06.11.2022r..

 1. Życie po zmartwychwstaniu(wieczne) jest zupełnie czymś innym, niż życie doczesne. Potrzeba, abyśmy również i my uświadomili sobie ten fakt.

 2. Dzisiejsza ewangelia, jest też dobrą okazją do tego, aby zatroszczyć się o naszych domowników, zwłaszcza tych starszych i chorych, wspierając ich w przystąpieniu do sakramentów świętych. Może trzeba zaprosić kapłana do naszego domu z posługą sakramentalną.

 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  w środę - rocznicę poświecenia Bazyliki Laterańskiej;
  w czwartek - św. Leona Wielkiego - papieża;
  w piątek – św. Marcina z Tours ;
  w sobotę - św. Jozafata.

 4. W piątek - 11 listopada - przypada 104 rocznica odzyskania Niepodległości po ponad stu latach od rozbiorów Rzeczypospolitej. Szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach polećmy Bogu naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w jej obronie. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 5. W piątek przypada także Uroczystość Św. Wiktorii, głównej patronki naszej diecezji. Polecamy nasz łowicki Kościół jej szczególnej opiece i wstawiennictwu przed Bogiem.

 6. W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i po mszach świętych w zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na cały 2023r. księża przyjmują także na wypominki za zmarłych.

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2023r. u Pana kościelnego.

 8. Za tydzień Dzień Solidarności z Ukrainą i żyjącymi tam katolikami. Będziemy gościli w naszej wspólnocie 13.11. zaprzyjaźnionego z naszą Parafią ks. Andrzeja Parusińskiego, który pracuje w Kostopolu. Ks. Andrzej wygłosi kazania i będzie przed kościołem po mszach świętych zbierał ofiary do koszyczka.Za życzliwe wsparcie z góry dziękujemy. Ksiądz Andrzej zwraca się także do nas z prośbą o pomoc żywnościową. Potrzebne są produkty żywnościowe, które mają dłuższy termin przydatności np. konserwy oraz inne np. latarki, baterie, koce i zimowa odzież. Do 13.11. włącznie można takie rzeczy przynosić do zakrystii ministranckiej lub kancelarii. W niedzielę wieczorem samochód typu bus zostanie zapakowany i pojedzie na Ukrainę.

 9. Tacę inwestycyjną z drugiej niedzieli przesuwamy na trzecią tj. 20.11.
 
XXXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  30.10.2022r..

 1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, dzień modlitwy za wstawiennictwem Wszystkich Świętych Pańskich. Przez ich wstawiennictwo polecajmy nas samych, naszych bliskich i zmarłych. W oktawie tej uroczystości (1-8 listopada) można uzyskać odpust przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

 2. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tym dniu polecajmy w modlitwie wszystkich zmarłych.

 3. Msze święte w naszym kościele 1 i 2 listopada o godz. 7:00, 8:00, i 18:00. Różaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17:00. Msze święte 01.11. za zmarłych i procesje na cmentarzach są w godzinach: Cmentarz Kutnowski godz. 11:30 i 16:00. Cmentarz na Kuczkowie godz. 11:00.

 4. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, modlitwę tę można praktykować na różne sposoby, a więc przez zamawianie mszy św. czy wypominków za zmarłych, odmawianie różańca czy innych modlitw, a także prze pobożne nawiedzanie cmentarzy i modlitwę za zmarłych. Księża przyjmują na wypominki w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przyjmowane są także intencje Mszy św. na cały 2023r.

 5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Ponadto przypominamy, że po zmianie czasu z letniego na zimowy nabożeństwo pierwszo - sobotnie o godz. 18:30, a następnie msza święta w duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II o godz. 19:30. Nowością tych mszy świętych będzie indywidualne błogosławieństwo relikwiami Świętego Papieża Polaka dla każdego z uczestników.

 6. Prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023r. są do nabycia u Pana kościelnego.
 
XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  23.10.2022r..

 1. Pan Jezus pokazuje nam w dzisiejszej Ewangelii, że wysłuchuje modlitwy skruszonego grzesznika. Czy my jesteśmy gotowi uznać swoje grzechy i słabości, aby modlić się jak skruszony grzesznik?

 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna. W imieniu misjonarzy i misjonarek dziękujemy za dary serca składane na misyjną tacę.

 3. Dziś bezpośrednio po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Św. Ojca Pio.

 4. W tym tygodniu w liturgii w piątek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 5. Po następnej niedzieli we wtorek liturgii będziemy obchodzić:
  - Uroczystość Wszystkich Świętych,
  w środę - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 6. Msze święte w naszym kościele 1 listopada o godz. 7:00, 8:00, i 18:00.
  Różaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17:00.
  Natomiast 2 listopada msze święte o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.
  1 listopada Msze święte i procesje za zmarłych na cmentarzach są w godzinach:
  - Cmentarz Kutnowski godz. 11:30 i 16:00;
  - Cmentarz na Kuczkowie godz. 11:00.

 7. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, modlitwę tę można praktykować na różne sposoby, a więc przez zamawianie mszy św. czy wypominków za zmarłych, odmawianie różańca czy innych modlitw, a także prze pobożne nawiedzanie cmentarzy. Księża przyjmują na wypominki w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przyjmowane są także intencje Mszy św. na cały 2023r.

 8. Prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023r. są do nabycia u Pana kościelnego.

 9. W najbliższą sobotę (29.10.) przypada druga rocznica śmierci ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego. W naszej Parafii odprawimy mszę św. o wieczny pokój dla Jego duszy w niedzielę (30.10.) o godz. 10:30. Zachęcamy do udziału.

 10. W dniu wczorajszym 22.10. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II o godz. 17:30 zostały uroczyście wprowadzone przez naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja F. Dziubę relikwie świętego Papieża Polaka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni ks. Kard. Stanisławowi Dziwiszowi, który przekazał te relikwie do naszej wspólnoty parafialnej. Nasz umiłowany św. Jan Paweł II jest z nami nie tylko duchowo poprzez tajemnicę świętych obcowania, ale także fizycznie w maleńkiej cząstce krwi. Od nas będzie odbierał należną cześć i uszanowanie. Jego obecność w świętym relikwiarzu przyczyni się z pewnością do wzrostu Jego kultu i jeszcze głębszej pamięci o Nim w naszej wspólnocie parafialnej.
 
XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  16.10.2022r..

 1. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem” Blask Prawdy - Veritatis splendor”, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie funduszu stypendialnego prowadzonego przez Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

 2. Z racji obchodów Papieskiej Niedzieli nasza Schola zaprasza na godz. 17:00 do świątyni, by wziąć udział w programie słowno-muzycznym dedykowanym św. Janowi Pawłowi II. Z tej racji różaniec odmówimy bezpośrednio po sumie. Po południu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego.

 3. Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Ku przypomnieniu nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45, a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych dni , zwłaszcza intencję błagalną o pokój dla Ukrainy i świata.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek- św. Ignacego Antiocheńskiego ;
  we wtorek-św. Łukasza Ewangelistę (dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia);
  w środę- Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych;
  w czwartek- św. Jana Kantego, w sobotę- św. Jana Pawła II.

 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

 6. Intencje mszy św. na cały 2023 r. są przyjmowane w kancelarii parafialnej i zakrystii. Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najpilniejsze zgłoszenie się do księży. Jeszcze istnieje taka możliwość.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r. Motywem kalendarzy są wizerunki świętych Apostołów jakie znajdują się w kościołach naszej Diecezji.

 8. W sobotę 22.10 w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II o godz. 17:30. Biskup Ordynariusz dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Papieża – Polaka. Zapraszamy do udziału w tym historycznym i uroczystym wydarzeniu w naszej wspólnocie.
XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  09.10.2022r..

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie 13.10. tj. w czwartek na godz. 19:00. Modlitwa różańcowa jest ratunkiem dla schorowanego świata i zapewnieniem nam zbawienia.

 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45, a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych dni, zwłaszcza błaganie o pokój dla Ukrainy i świata.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego - współpatrona naszej diecezji;
  w sobotę - św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
  W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej, a w sobotę Dzień Dziecka Utraconego.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy Obchodzić kolejny Dzień Papieski w ramach którego zapraszamy na godz. 17:00 do świątyni. Nasza Schola parafialna wykona program słowno - muzyczny dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Z tej racji wyjątkowo różaniec niedzielny odmówimy za tydzień po sumie. Tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia.

 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

 6. Intencje mszy św. na cały 2023 r. będą przyjmowane od 12 października w kancelarii parafialnej. Początek przyjmowania po Mszy świętej porannej a później zgodnie z czynną kancelarią. Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najpilniejsze zgłoszenie się do księży.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r. Motywem kalendarzy są wizerunki świętych Apostołów jakie znajdują się w kościołach naszej Diecezji.

 8. Możemy nabyć jak co roku wkłady do zniczy nagrobnych rozprowadzane przez Caritas wspierając diecezjalne dzieła miłosierdzia

 9. W sobotę 22.10 w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II o godz. 17:30, biskup Ordynariusz dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Papieża – Polaka. Zapraszamy do udziału w tym historycznym i uroczystym wydarzeniu w naszej wspólnocie.
XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  02.10.2022r..

 1. Bóg nieustannie obdarza nas darami potrzebnymi nam do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystamy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucimy.

 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach - we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45 a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych rodzin i nas samych.

 3. W W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek-św. Franciszka z Asyżu;
  w środę- Faustynę Kowalską,
  a w piątek - Matkę Bożą Różańcową.

 4. Przypomnijmy, że ustanowienie święta Matki Bożej Różańcowej jest wyrazem wdzięczności Kościoła za zwycięstwo wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Lepanto w dniu 7 października 1571r.

 5. Za dwa tygodnie zapraszamy z okazji Papieskiej Niedzieli na godz. 17:00 do naszej świątyni. Nasza Schola parafialna wykona program słowno-muzyczny dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Z tej racji wyjątkowo różaniec niedzielny odmówimy za dwa tygodnie po sumie.

 6. Papieskiej niedzieli wesprzemy jak co roku utalentowaną młodzież przez zbiórkę do puszek na stypendia naukowe, które świadczy Fundacja „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 7. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

 8. Intencje mszy św. na cały 2023 r. będą przyjmowane od 12 października w kancelarii parafialnej.
  Początek przyjmowania po Mszy świętej porannej, a później zgodnie z czynną kancelarią.
  Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najpilniejsze zgłoszenie się do księży.

 9. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r. Motywem kalendarzy są wizerunki świętych Apostołów jakie znajdują się w kościołach naszej Diecezji.
XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  25.09.2022r..

 1. Dziś 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy - polećmy w naszych modlitwach wszystkich tułaczy i bezdomnych.

 2. Dzisiejsza liturgia Słowa Bożego wskazuje, że Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne - to wezwanie - powinno nas mobilizować do przemiany życia.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek - św. Wincentego a’ Paulo, kapłana;
  w środę - św. Wacława, męczennika;
  w czwartek - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  w piątek - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  w sobotę - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.

 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w pierwszo - sobotnim nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 19:00 i Mszy świętej dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach, którą będziemy sprawować o godz. 20:00.

 5. W sobotę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „ Różaniec- to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w swej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Zapraszamy do udziału w różańcowych nabożeństwach, które odprawiane w dni powszednie na godz. 16:45 i w niedziele na godz. 17:30. Rozważania i modlitwę różańcową od poniedziałku do piątku prowadzą pod okiem katechetów dzieci i młodzież, a soboty i niedziele członkowie Kół Różańcowych.

 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich. Polecamy serdecznie kalendarze diecezjalne na 2023r. Są w nich umieszczone obrazy z wizerunkami świętych Apostołów jakie znajdują się w świątyniach naszej Diecezji.

 7. Od 12 października tj. od środy przyjmowane będą w kancelarii parafialnej intencje Mszy świętych na cały 2023r. Osoby, które chcą zamówić msze święte gregoriańskie na przyszły rok zgłaszają się 5, 6, 7 października z taką intencją. Od przyszłej niedzieli będą przyjmowane przez księży modlitwy wypominkowe za zmarłych.
XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  18.09.2022r..

 1. Dzisiejszej niedzieli spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych po mszy świętej o godz. 10:00. Natomiast spotkanie dla młodzieży klas ósmych i ich rodziców także w dniu dzisiejszym po mszy świętej wieczornej o godz.18:00.

 2. Dzisiejszej niedzieli przypada wspomnienie św. Stanisława kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Patrona Polski. Także w tym dniu przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tacę dzisiejszą przeznaczamy na katolickie media i zachęcamy serdecznie do korzystania z ich przekazu.

 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy wspomienia :
  we wtorek - św. Męczenników Koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  w środę - święto św. Mateusza Apostoła;
  w piątek- św. Ojca Pio z Pietrelciny , kapłana.
  W piątek o godz. 19:00 msza święta i nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie do udziału i wspólnej modlitwy.

 4. Zgodnie ze zwyczajem w trzecią niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne podejmowane przez parafialną grupę charytatywną „Rodzina -Rodzinie”. Za składane dary serca wielkie podziękowanie. Przeznaczamy je na jako pomoc cierpiącej Ukrainie.

 5. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Chcemy szczególnie zachęcić do nabycia u Panna kościelnego diecezjalnego kalendarza na 2023r. W kalendarzu zaznaczone są wszystkie święta kościelne oraz wspomnienia świętych, których w innych kalendarzach nie znajdziemy.

 6. Dziękujemy pielgrzymom, którzy ubiegłej niedzieli ofiarowali swój trud pielgrzymi i modlitwę, także w naszej intencji, wędrując na uroczystości dziękczynne do Głogowca.

 7. Pierwszego października w sobotę organizowana jest autokarowa pielgrzymka do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  11.09.2022r..

 1. Zajęci sobą, mało zwracamy uwagę na drugiego człowieka, a jeszcze rzadziej zauważamy jego przemianę i nawrócenie. A tymczasem Chrystus zachęca nas do radości z tego, że grzesznik porzucił swój grzech i powrócił do domu Ojca. Czy jest to dla mnie powód do radości ?

 2. Dzisiaj o godz. 9:15 wyruszyła z przed naszego kościoła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Głogowieckiego na uroczystości dziękczynne za koronację papieskimi koronami, łaskami słynącego obrazu Matki Bożej - Pani Ziemi Kutnowskiej, która miała miejsce w 1975r. Za ofiarowany trud pielgrzymi i modlitwę dziękujemy.

 3. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż- znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Msze święte, ze względu na dzień pracy, według porządku dnia powszedniego. Ponadto w tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek –św. Jana Chryzostoma;
  w czwartek- N.M.P. Bolesnej;
  w piątek św. Korneliusza i Cypriana.

 4. Za tydzień w niedzielę 18 września przypada dzień Św. Stanisław Kostki patrona dzieci i młodzieży.

 5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej wieczornej ok. 18.45. obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 6. We wtorek 13 dnia miesiąca zapraszamy na godz.19.00 na Mszę świętą i Fatimskie Nabożeństwo (przedostatnie w tym roku).

 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na media katolickie.

 8. Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze Diecezjalne na 2023r. Można nabyć u Pana Kościelnego.

 9. Za tydzień po mszy świętej o godz. 10:30 spotkanie organizacyjno – informacyjne z rodzicami i dziećmi komunijnymi.

 10. Nasza diecezja włączyła się w ogólnopolską peregrynację relikwii bł. Carlo Acutisa. 15 września relikwie błogosławionego będziemy gościć w Kutnie. Do południa odbędą się warsztaty w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Żeromskiego. O godz. 15 rozpocznie się blok modlitewny w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie. Zwieńczeniem spotkania będzie uroczysta Msza św. o godz. 18 w parafii św. Wawrzyńca. Zapraszamy aby włączyć się w tę piękną inicjatywę.
XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  04.09.2022r..

 1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych, jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza Liturgia Słowa. Zasadnicze jest jednak stwierdzenie: "Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem". Czy jestem więc uczniem Chrystusa?

 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone tornistry-plecaki i przybory szkolne najmłodszych.

 3. Przypominamy, że powróciliśmy do powakacyjnego porządku mszy świętych i nabożeństw. Wieczorne msze święte niedzielne są sprawowane o godz. 18:00 oraz poranne msze święte w dniu powszednim o godz. 7:00 .

 4. W miesiącu wrześniu podejmujemy działania związane z przygotowania do sakramentów świętych: Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania. Pierwsze spotkanieorganizacyjne z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami za dwa tygodnie po mszy świętej o godzinie 10:30 oraz spotkanie z kandydatami do bierzmowania po mszy świętej wieczornej o godz.18:00.

 5. W czwartek przypada Święto Narodzenia Najświętrzej Marii Panny zwane popularnie Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze święte w naszym kościele tego dnia 0 godzinie 9:00, 17:00 i 18:00.

 6. W przyszłą niedzielę 11 września w Głogowcu o godz. 12:00 uroczystości dziękczynne za koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej, która miała miejsce w 1975r. W tym roku organizujemy pieszą pielgrzymkę na te uroczystości. Pielgrzymi wyruszą o godz. 9:15 z przed naszej świątyni. Po drodze dołączą pątnicy z Parafii św. Wawrzyńca i Św. Jana Chrzciciela.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u pana kościelnego diecezjalny kalendarz na 2023r.

 8. Próba scholi w sobotę o godzinie 10:00, zbiórka ministrantów w piątek o godzinie 19:00.
XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  28.08.2022r..

 1. W czwartek 01 września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się i wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.

 2. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku nauki. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w czwartek 1.09. o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Tornistry - plecaki i przybory szkolne dla najmłodszych poświęcimy za tydzień w niedzielę o godz. 10:30.

 3. Od 1 września zostaje przywrócony powakacyjny porządek mszy świętych i nabożeństw. Powracają niedzielne wieczorne msze święte o godz. 18:00 oraz poranne msze święte w dni powszednie o godz. 7:00.

 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek i sobotę właściwe nabożeństwa zgodnie z podejmowaną praktyką.

 5. Za trzy tygodnie w niedzielę 18 września po mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców oraz po mszy świętej o godz. 10:30 spotkanie organizacyjne z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Te spotkania są obowiązkowe.

 6. W niedzielę 11 września w Głogowcu o godz. 12:00 uroczystości dziękczynne za koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej, która miała miejsce w 1975r. W tym roku organizujemy pieszą pielgrzymkę na te uroczystości. Pielgrzymi wyruszą z przed naszej świątyni 11.09. o godz. 9:15 po drodze dołączą wierni z Parafii św. Wawrzyńca i Św. Jana Chrzciciela

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u pana kościelnego diecezjalny kalendarz na 2023r.
XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  21.08.2022r..

 1. Każdy człowiek otrzymuje dar zbawienia, dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu, choć nie każdy chce z tego daru skorzystać. Chrystus zauważa, że nie wystarczy się do Niego tylko przyznawać, ale potrzeba swoim życiem odpowiedzieć na Jego wezwanie. Czy więc swoim życiem odpowiadamy na wezwanie Jezusa Chrystusa?

 2. Pojutrze we wtorek z racji 23 dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 19.oo.

 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  Msze święte w naszej świątyni dnia 26.08 o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
  Zechciejmy, jak najgodniej i najlepiej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny.

 4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - N.M.P. Królową;
  w środę - św. Bartłomieja, Apostoła;
  w sobotę – św. Monikę.
  Ponadto w kalendarzu świeckim we wtorek obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

 5. Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam przez Boga?

 6. Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby
  z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku
  szkolnego i katechetycznego 1 września o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki.

 7. Przybory szkolne i tornistry dla najmłodszych uczniów zostaną poświęcone w pierwszą niedzielę września o godz. 10:30.

 8. Od 1 września wracamy do powakacyjnego porządku mszy świętych i nabożeństw. Niedzielna wieczorna msza święta o godz. 18:00, a poranne msze święte w dni powszednie o godz. 7:00.

 9. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej nabywania i lektury. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r.

 10. Za trzy tygodnie 11 września wyruszy o godz. 9:15 piesza pielgrzymka do Głogowca na uroczystości dziękczynne za koronację Matki Bożej Pani Ziemi Kutnowskiej jaka miała miejsce w 1975r.
UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA  NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY  15.08.2022r..

 1. Uroczystość dzisiejsza, oprócz sensu teologicznego, w dziejach naszej Ojczyzny zawiera głęboki sens patriotyczny. Najpierw więc Najświętsza Maryja Panna, jako najwspanialszy owoc miłości i wierności Bogu, pokazuje nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie i do niej mamy dążyć. Ale zauważamy również, że życie doczesne przeżywamy w naszej ziemskiej Ojczyźnie, której mamy bronić i przyczyniać się do jej rozwoju.

 2. Dziś przypominamy również wydarzenia z 1920r. i wojny, która się wtedy odbywała, a która była wojną o chrześcijańskie oblicze Rzeczypospolitej i całej Europy. W perspektywie 100-lecia Odzyskania Niepodległości warto o tym pamiętać, ponieważ dziś ideologia marksistowska wdziera się do naszej Ojczyzny i próbuje w inny sposób walczyć z naszymi narodowymi wartościami „ Bóg-Honor-Ojczyzna”.

 3. Na dzisiejszą uroczystość do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze wędrowali także pielgrzymi z naszej parafii pod opieką ks. Jacka. Bardzo im dziękujemy za modlitwy i ofiarowany również za nas trud pielgrzymi.

 4. W obrzędzie błogosławieństwa wianków kwiatów, ziół i zbóż usłyszymy za chwilę słowa:
  ”A gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Maryja Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twego domu”.
  Czy rzeczywiście nasze dłonie są pełne dobrych uczynków ?

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w środę - św. Jacka, kapłana;
  w sobotę - św. Bernarda, opata i doktora kościoła.

 6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 7. W najbliższą niedzielę 21.08. będziemy gościć w naszej wspólnocie księdza z Parafii, która buduje w Warszawie Świątynię Matki Bożej Pompejańskiej. Ksiądz wygłosi kazanie i zbierze tacę na rzecz budowy tejże Świątyni. Z góry dziękujemy za ofiarowane dary serca. Natomiast „Rodzina-Rodzinie” będzie kwestować 28.08.
XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  14.08.2022r..

 1. Dziś dotarła na Jasną Górę po raz 27 Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka z łowickiej Katedry. Wędrowała także grupa Biało – Żółta wraz z przewodnikiem Ks. Jackiem. Pielgrzymi nieśli w sercach i na ustach nie tylko swoje intencje, ale także pamiętali i ofiarowali swój trud pielgrzymi w naszych intencjach. Dziękujemy pielgrzymom za pamięć o nas. My także wspieraliśmy ich duchowo w modlitwie, a niektórzy parafianie odwiedzali pielgrzymów na trasie ich wędrówki.

 2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:
  w środę - św. Jacka, kapłana;
  w sobotę - św. Bernarda, opata i doktora kościoła.

 3. W dniu jutrzejszym 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.

 4. Jutro 15 sierpnia będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej siostrę Leticję, Boromeuszkę, z dalekiego Krasnojarska. Siostra przybliży nam działalność sióstr na Dalekim Wschodzie, a my na miarę możliwości wesprzemy dzieło dobroczynne Sióstr Boromeuszek.

 5. W środę i czwartek mini delegacja Parafian udała się do Krakowa do Sekretariatu Kard. Stanisława Dziwisza. Otrzymaliśmy z rąk Ks. Kardynała relikwie św. Jana Pawła II oraz dokument potwierdzający autentyczność św. Relikwii. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszej Parafii w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, które przypada 22.10. w sobotę. Jesteśmy pełni radości, że Relikwie św. Papieża-Polaka będą na zawsze w naszej świątyni pośród Parafian.
 
XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  07.08.2022r..

 1. Wczoraj wyruszyła po raz 27 Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka na Jasną Górę z łowickiej Katedry. Wędruje także grupa Biało – Żółta wraz z przewodnikiem Ks. Jackiem. Pielgrzymi niosą w sercach i na ustach nie tylko swoje intencje, ale także pamiętają i ofiarują trud pielgrzymi w naszych intencjach. Pielgrzymi dotrą 14 sierpnia przed cudowny wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Będziemy w tych dniach duchowo łączyli się z nimi i pamiętali o nich w modlitwach osobistych i wspólnotowych odmawianych w kościele.

 2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:
  w poniedziałek - św. Dominika, kapłana;
  we wtorek - święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy;
  w środę - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  w czwartek - wspomnienie św. Klary, dziewicy.

 3. W sobotę 13 dnia miesiąca o godz. 19.00 Msza święta i Fatimskie Nabożeństwo. Zapraszamy do udziału.

 4. 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.

 5. 15 sierpnia będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej siostrę Leticję, Boromeuszkę, z dalekiego Krasnojarska. Siostra przybliży nam działalność sióstr na Dalekim Wschodzie, a my na miarę możliwości wesprzemy dzieło dobroczynne Sióstr Boromeuszek.

 6. W środę i czwartek mini delegacja Parafian udaje się do Krakowa do Sekretariatu Kard. Stanisława Dziwisza po odbiór relikwii św. Jana Pawła II. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszej Parafii w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, które przypada 22.10. w sobotę. Jesteśmy pełni radości, że Relikwie św. Papieża - Polaka będą na zawsze w naszej świątyni pośród Parafian.

 
XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  31.07.2022r..

 1. Tradycyjnie w naszej duchowości sierpień jest miesiącem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach są odprawiane odpusty ku czci Najświętszej Maryi Pannie. Chciejmy ten czas wykorzystać dla ożywienia naszych relacji z Matką Bożą poprzez duchowe włączenie się w pielgrzymowanie.

 2. Sierpień, czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

 3. W sobotę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 9.oo, 17.oo i 18.oo.

 4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek- św. Alfonsa Liguoriego; we wtorek- odpust Porcjunkuli; W tym tygodniu przypadają także : pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.

 6. Dziś w naszym kościele o godz. 19.oo spotkanie organizacyjne z uczestnikami Grupy Biało-Żółtej Młodzieżowej Pielgrzymki Łowickiej na Jasną Górę z Przewodnikiem ks. Jackiem.

 
XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  24.07.2022r..

 1. „Panie naucz nas modlić się”, ta prośba znajduje się w centrum dzisiejszej liturgii Słowa. Niewątpliwie duchową podstawą wiary jest modlitwa, o której zwłaszcza w czasie wakacji nie należy zapominać.

 2. Przypominamy o modlitwie porannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, którą możemy odmawiać trzy razy w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem.

 3. Dziś rozpoczynamy w Kościele po raz 23 obchody Tygodnia Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Na zakończenie obchodów tygodnia św. Krzysztofa, czyli w przyszłą niedzielę będziemy święcić po każdej mszy świętej pojazdy mechaniczne . Będziemy upraszać u Boga dla podróżujących szczęśliwe podróże oraz szczególną opiekę św. Krzysztofa. Wesprzemy także materialnie organizację MIVA Polska , która między innymi funduje pojazdy dla misjonarzy.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek-św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; we wtorek-Św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek-św. Martę, Marię i Łazarza.

 5. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Jak słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę po raz XXVII wyruszy Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka na Janą Górę. Do 31 lipca można dokonywać zapisów On-line na stronie internetowej pielgrzymki. Osoby, które zdecydują się w ostatniej chwili na udział w pielgrzymce, będą mogły zapisać się 06.08. w Łowiczu w dniu wyjścia pielgrzymów.

 6. Spotkanie pielgrzymów grupy Biało–Żółtej z ks. Jackiem-przewodnikiem w niedzielę 31.07. o godz.19.oo. w naszym kościele.

 7. Zbliżający się miesiąc sierpień to także miesiąc abstynencji alkoholowej. Hasłem tego miesiąca są słowa:” Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Ten naglący, ważny temat przybliżymy w przyszłą niedzielę.

 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

 
XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  17.07.2022r.
 1. Pojutrze – 19. dnia miesiąca modlić się będziemy przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszko  kapłana męczennika. Na zakończenie Mszy świętej otrzymamy błogosławieństwo świętym relikwiarzem.
 2. W  sobotę z okazji 23. dnia miesiąca Msza święta i  nabożeństwo do św. Ojca Pio o godz.19.00. Czcicieli  św. Ojca Pio serdecznie zapraszamy  na  wspólną modlitwę.
 3. Za dwa tygodnie (w niedzielę 31.07.) na zakończenie obchodów tygodnia św. Krzysztofa będziemy święcić  po każdej mszy świętej pojazdy mechaniczne . Będziemy  upraszać u Boga dla podróżujących szczęśliwe podróże  oraz  szczególną opiekę św. Krzysztofa. Wesprzemy  także materialnie organizację MIVA Polska, która funduje pojazdy dla misjonarzy.
 4. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi. Pamiętajmy także o naszej chrześcijańskiej powinności uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 5. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Jak słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę po raz XXVII wyruszy Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka na Janą Górę. Do 31 lipca można dokonywać zapisów on-line na stronie internetowej pielgrzymki. Osoby, które zdecydują się w ostatniej chwili na udział w pielgrzymce, będą mogły zapisać się 06.08. w Łowiczu w dniu wyjścia pielgrzymów.
 6. Spotkanie pielgrzymów grupy Biało–Żółtej  z ks. Jackiem-przewodnikiem w niedzielę 31.07. o godz.19.00 w naszym kościele.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek- Św. Marię Magdalenę, a  w sobotę- św. Brygidę, patronkę Europy.
 8. Dziś - z racji trzeciej niedzieli miesiąca - kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-rodzinie”. Dzisiejsze dary serca przekażemy pielgrzymom na cele organizacyjne.

 
XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  10.07.2022r.
 1. Ewangelia dziś usłyszana ukazuje nam Chrystusa przekazującego przykazanie miłości Boga i bliźniego. Jest to jakże aktualne przypomnienie nam wszystkim, abyśmy starali się żyć tymi przykazaniami na co dzień i pełnili dzieła miłosierdzia wobec bliźnich.
 2. W środę z racji 13. dnia miesiąca o godz. 19.00 Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do udziału.
 3. W środę - 13.07. - w godzinach porannych od 9.00 do 11.00 przed kościołem zbiórka tzw. „elektrośmieci”. Pozbywając się zużytego i niesprawnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wspieramy przy  okazji  dzieła miłosierdzia prowadzone przy współpracy Kościoła i Firmy Utylizacyjnej.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek - święto św. Benedykta opata, Patrona Europy; we wtorek - wspomnienie  św. Brunona z Kwerfurtu; w środę – św. Pustelników  Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 5. Za trzy tygodnie - w niedzielę 31.07. - po liturgicznym  wspomnieniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, będziemy błogosławić kierowców i poświęcimy ich pojazdy po każdej mszy świętej. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 6. Przypominamy także, że ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W pierwsze soboty wakacji jest to Msza święta o godz. 20.00 w pozostałe miesiąca o godz. 18.00. Mamy więc dodatkową możliwość, aby w sobotę uczestniczyć we mszy świętej niedzielnej. Taka propozycja skierowana jest do tych , którzy z ważnej przyczyny nie mogą pójść do kościoła w niedzielę.
 7. Ponadto przypominamy, że w wakacje niedzielna msza święta wieczorna jest o godz. 20.00.
 8. W ramach działalności ewangelizacyjnej, korzystajmy z prasy katolickiej i innych do korzystania zachęcajmy.
 9. Bardzo serdecznie apelujemy o stosowanie właściwego ubioru kiedy przychodzimy do świątyni  ze względu na szacunek dla miejsca świętego.

  

  
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.07.2022r.
 1. Czas wakacji to również czas uroczystości odpustowych w różnych miejscowościach i świątyniach. Zechciejmy również i z tej rzeczywistości skorzystać. Łącząc element poznawczy dotyczący poznawanego terenu, świętych patronów i lokalnych tradycji religijnych.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - bł. Marię Teresę Ledóchowską,  jest to również święto patronalne Apostolstwa Chorych; w piątek - św. Jana z Dukli.
 3. „Kościół żywo poleca wiernym, by przyjmowali zawsze Komunię Św., gdy uczestniczą w sprawowaniu Eucharystii. Zobowiązuje ich do tego przynajmniej raz w roku” (KKK,n1417).
 4. Za trzy tygodnie - w ostatnią niedzielę lipca, po wszystkich mszach świętych - będziemy święcić pojazdy mechaniczne: samochody, motocykle i rowery na okazję wspomnienia patrona kierowców i podróżujących - św. Krzysztofa oraz prosić Go o szczególną opiekę dla każdego, kto korzysta z tego rodzaju środków lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do swego patrona.
 5. 13 lipca, do godz.11.00, można będzie przynieść na plac przed kościół zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pozbywając się elektrośmieci poprzez współpracującą z Kościołem firmę utylizacyjną wspieramy dzieła dobroczynne dla Afryki.
 6. Korzystajmy z mediów katolickich i prasy, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

  
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 26.06.2022r.
 1. W czasie wakacji  wielu Parafian wyjedzie  poza miejsce swojego  zamieszkania. Wierni  będą chcieli tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nimi. Wykorzystując ten piękny czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu oraz pamiętajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.
 2. Czas wakacji niech będzie także czasem pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa, podejmijmy lekturę książki i prasy religijnej.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypadają: we wtorek wspomnienie – św. Ireneusza; w środę - Uroczystość św. Piotra i Pawła.
 4. W środę msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Taca z tego dnia na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy świętych; w dni powszednie msze św. o godz. 17.30 i 18.00, natomiast niedzielna wieczorna o godz. 20.00.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.
 7. W ostatnią niedzielę lipca po wszystkich mszach świętych będziemy święcić pojazdy mechaniczne: samochody, motocykle i rowery na okazję patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa oraz prosić Go o szczególną opiekę dla każdego kto korzysta z tego rodzaju środków lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do swego patrona.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich i prasy, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
 9. Przypominamy o stosownym stroju przychodząc w upalne dni do świątyni. Strój bardziej „godny niż wygodny”.
[if !supportLists]

  
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2022r. 
 1. Dziś w Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie, kim dla nas jest? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Jezusa Chrystusa.
 2. W czwartek - na zakończenie Oktawy Bożego Ciała - procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy świętej o godz.17.30. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone wianki. Zachęcamy do licznego udziału. Liczymy na obecność dziewczynek sypiących kwiatki, ministrantów i asysty kościelnej.
 3. W czwartek - 23 dnia miesiąca, o godz. 19.00 Msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami.
 4. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz.8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i całe Grono Pedagogiczne.
 5. W piątek - po skończonej Oktawie - przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze święte w naszym kościele o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych.
 7. W upalne dni, kiedy przychodzimy do świątyni, pamiętajmy o właściwym ubiorze. Strój bardziej ”godny niż wygodny”.
 8. Po następnej niedzieli - tj. od 27.06. - wakacyjny porządek mszy świętych; w dni powszednie nie ma mszy porannej, a w niedziele msze św. wieczorne recytowane o godz. 20.00.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 10. W dzisiejszą - trzecią niedzielę miesiąca - wolontariusze Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” podejmują kwestę. Za złożone ofiary zakupimy żywność i środki chemiczne dla Ukrainy. Dziękujemy za dary serca.

  
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022r.
 1. Czyniąc znak krzyża mówimy: ”W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem - Bogiem z nami.
 2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i drogi wsi. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas swoim Ciałem, abyśmy w drodze nie ustali. Procesja w tym roku wyruszy ok. godz. 10.30 z kościoła św. Męczenników Kutnowskich , przejdzie do kościoła św. Wawrzyńca i zakończy się mszą świętą uroczyście koncelebrowaną w kościele.
 3. Msze święte w Boże Ciało w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 4. Ponadto informujemy już dziś, że na zakończenie oktawy Bożego Ciała tj. 23.06.w czwartek po mszy świętej o godz.17.30. będzie także procesja do 4 ołtarzy wokół naszej świątyni. Bedzie to wspaniała okazja do uczczenia Chrystusa Eucharystycznego dla tych również Parafian, którzy z różnych względów nie mogli pójść w procesji na Boże Ciało.
 5. W czwartek 23-go czerwca po procesji o godz.19.oo Msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 6. Powoli dobiega końca rok szkolny, zachęcamy rodziców i uczniów do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii świętej, zwłaszcza łącząc ten sakrament z uroczystością Bożego Ciała. Msza św. dziękczynna za kolejny rok nauki z prośbą o dobry i bezpieczny wypoczynek wakacyjny w piątek 24.06. o godz.8.00.
 7. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji mają spotkanie z siostrą Agnieszką we wtorek 14.06.o godz. 17.00 w kościele św. Wawrzyńca.

  
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ŚWIĘTO PATRONALNE KU CZCI ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ 05.06.2022r.
 1. Dzisiaj o godz.18.00 nie ma mszy świętej wieczornej, natomiast zgodnie z wieloletnim zwyczajem o godz.18.00 rozpoczniemy XXV Odpustową Biesiadę. Na początku zaśpiewamy Litanię do N.S.P.J., następnie wystąpią: Zespół Śpiewaczy „Siemienice” z Siemienic, Orkiestra Dęta z solistami, parafialne schole, również nasza.
 2. Zapraszamy do wspólnego biesiadowania, a zwłaszcza poczęstunku. Można będzie skosztować gratisowo potrawy z grilla: kiełbaski, kaszanki oraz pysznych ciast i napojów.
 3. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. dr Radosław Czarniak – Ojciec duchowny i wykładowca WSD w Łowiczu. Po sumie procesja Eucharystyczna wokół naszej świątyni.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. W czwartek - 9 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze święte w tym dniu o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. W czwartek - 16 czerwca Boże Ciało. W tym roku uczcimy Chrystusa Eucharystycznego we wspólnej procesji. Procesja wyruszy o godz.10.30 z Parafii bł. Męczenników Kutnowskich i zakończy trasę w macierzystej Parafii św. Wawrzyńca. Zapraszamy do udziału. Nasza wspólnota buduje trzeci ołtarz na Placu Piłsudskiego.

  
 


Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego