Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 26.06.2022r.
 1. W czasie wakacji  wielu Parafian wyjedzie  poza miejsce swojego  zamieszkania. Wierni  będą chcieli tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nimi. Wykorzystując ten piękny czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu oraz pamiętajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.
 2. Czas wakacji niech będzie także czasem pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa, podejmijmy lekturę książki i prasy religijnej.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypadają: we wtorek wspomnienie – św. Ireneusza; w środę - Uroczystość św. Piotra i Pawła.
 4. W środę msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Taca z tego dnia na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy świętych; w dni powszednie msze św. o godz. 17.30 i 18.00, natomiast niedzielna wieczorna o godz. 20.00.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.
 7. W ostatnią niedzielę lipca po wszystkich mszach świętych będziemy święcić pojazdy mechaniczne: samochody, motocykle i rowery na okazję patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa oraz prosić Go o szczególną opiekę dla każdego kto korzysta z tego rodzaju środków lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do swego patrona.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich i prasy, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
 9. Przypominamy o stosownym stroju przychodząc w upalne dni do świątyni. Strój bardziej „godny niż wygodny”.

  
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2022r. 
 1. Dziś w Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie, kim dla nas jest? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Jezusa Chrystusa.
 2. W czwartek - na zakończenie Oktawy Bożego Ciała - procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy świętej o godz.17.30. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone wianki. Zachęcamy do licznego udziału. Liczymy na obecność dziewczynek sypiących kwiatki, ministrantów i asysty kościelnej.
 3. W czwartek - 23 dnia miesiąca, o godz. 19.00 Msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami.
 4. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz.8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i całe Grono Pedagogiczne.
 5. W piątek - po skończonej Oktawie - przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze święte w naszym kościele o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych.
 7. W upalne dni, kiedy przychodzimy do świątyni, pamiętajmy o właściwym ubiorze. Strój bardziej ”godny niż wygodny”.
 8. Po następnej niedzieli - tj. od 27.06. - wakacyjny porządek mszy świętych; w dni powszednie nie ma mszy porannej, a w niedziele msze św. wieczorne recytowane o godz. 20.00.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 10. W dzisiejszą - trzecią niedzielę miesiąca - wolontariusze Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” podejmują kwestę. Za złożone ofiary zakupimy żywność i środki chemiczne dla Ukrainy. Dziękujemy za dary serca.

  
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022r.
 1. Czyniąc znak krzyża mówimy: ”W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem - Bogiem z nami.
 2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i drogi wsi. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas swoim Ciałem, abyśmy w drodze nie ustali. Procesja w tym roku wyruszy ok. godz. 10.30 z kościoła św. Męczenników Kutnowskich , przejdzie do kościoła św. Wawrzyńca i zakończy się mszą świętą uroczyście koncelebrowaną w kościele.
 3. Msze święte w Boże Ciało w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 4. Ponadto informujemy już dziś, że na zakończenie oktawy Bożego Ciała tj. 23.06.w czwartek po mszy świętej o godz.17.30. będzie także procesja do 4 ołtarzy wokół naszej świątyni. Bedzie to wspaniała okazja do uczczenia Chrystusa Eucharystycznego dla tych również Parafian, którzy z różnych względów nie mogli pójść w procesji na Boże Ciało.
 5. W czwartek 23-go czerwca po procesji o godz.19.oo Msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 6. Powoli dobiega końca rok szkolny, zachęcamy rodziców i uczniów do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii świętej, zwłaszcza łącząc ten sakrament z uroczystością Bożego Ciała. Msza św. dziękczynna za kolejny rok nauki z prośbą o dobry i bezpieczny wypoczynek wakacyjny w piątek 24.06. o godz.8.00.
 7. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji mają spotkanie z siostrą Agnieszką we wtorek 14.06.o godz. 17.00 w kościele św. Wawrzyńca.

  
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ŚWIĘTO PATRONALNE KU CZCI ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ 05.06.2022r.
 1. Dzisiaj o godz.18.00 nie ma mszy świętej wieczornej, natomiast zgodnie z wieloletnim zwyczajem o godz.18.00 rozpoczniemy XXV Odpustową Biesiadę. Na początku zaśpiewamy Litanię do N.S.P.J., następnie wystąpią: Zespół Śpiewaczy „Siemienice” z Siemienic, Orkiestra Dęta z solistami, parafialne schole, również nasza.
 2. Zapraszamy do wspólnego biesiadowania, a zwłaszcza poczęstunku. Można będzie skosztować gratisowo potrawy z grilla: kiełbaski, kaszanki oraz pysznych ciast i napojów.
 3. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. dr Radosław Czarniak – Ojciec duchowny i wykładowca WSD w Łowiczu. Po sumie procesja Eucharystyczna wokół naszej świątyni.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. W czwartek - 9 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze święte w tym dniu o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. W czwartek - 16 czerwca Boże Ciało. W tym roku uczcimy Chrystusa Eucharystycznego we wspólnej procesji. Procesja wyruszy o godz.10.30 z Parafii bł. Męczenników Kutnowskich i zakończy trasę w macierzystej Parafii św. Wawrzyńca. Zapraszamy do udziału. Nasza wspólnota buduje trzeci ołtarz na Placu Piłsudskiego.

  
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29.05.2022r.
 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została ustanowiona na pamiątkę wstąpienia do nieba Jezusa Chrystusa, które miało miejsce na Górze Oliwnej czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu. Nazwa została zaczerpnięta z opisu znajdującego się w Dziejach Apostolskich. Jest jednym z najstarszych świąt, było obchodzone już w drugiej połowie IV wieku.
 2. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę - 04.05. czyli Wigilię Zielonych Świątek po Mszy świętej wieczornej ok. godz.20.40 czuwanie modlitewne na które serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca z właściwymi sobie nabożeństwami, na które zapraszamy.
 4. Za tydzień - w niedzielę - 05.06. przypada przeniesione z 08.06.patronalne Święto ku czci Św. Jadwigi Królowej zwane odpustem. Sumę odpustową o godz.12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. dr Radosław Czarniak ojciec duchowny i wykładowca w WSD w Łowiczu.
 5. Do tego święta przygotujemy się duchowo odprawiając tradycyjnie nabożeństwo 40-to godzinne. W piątek 03.06. i w sobotę 04.06. o godz. 9.00 i 18.00 msze święte z naukami eucharystycznymi. Między mszami świętymi adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w te dni do szczególnie licznych nawiedzeń i adoracji prawdziwie obecnego Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii.
 6. Za tydzień w niedzielę nie ma mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Natomiast o tej godzinie rozpoczniemy Biesiadę Odpustową nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W tym roku wystąpią: Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni „Siemienice” z Siemienic oraz Schole Parafialne.
 7. Zapraszamy do współtworzenia i uczestnictwa w Biesiadzie Odpustowej. Podczas świętowania można będzie poczęstować się potrawami z grilla, pysznymi ciastami i napojami. Liczymy na domowe wypieki wielu Pań z Parafii, a Zespół Charytatywny „Rodzina-Rodzinie” prosimy o posługę przy stole biesiadnym.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa są odprawiane o godz.17.00, a w niedziele o godz.17.30.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 10. Dziś nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej przy Osiedlowej Kapliczce.
 11. Wspólna comiesięczna modlitwa Kół Różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.00.

  
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022r.
 1. Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas czy obdarzamy Go miłością? Nie oczekuje jednak od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego nauki. Stańmy więc w prawdzie o sobie i odpowiedzmy, czy każdego dnia żyjemy według Bożego prawa?
 2. Dziś przypada 18. rocznica sakry biskupiej i ingresu Pasterza Diecezji Łowickiej ks. bp. Andrzeja Franciszka Dziuby. W każdej mszy świętej pamiętamy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 3. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Święto to zostało ustanowione w Rzymie w dniu 18 maja 1815 roku przez papieża Piusa VII jako wyraz wdzięczności za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej.
 4. Jutro – 23. dnia miesiąca - Msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy na godz. 19.00. Przynieśmy karteczki z intencjami.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
 6. W czwartek wspominamy św. Filipa Nereusza, a jednocześnie jest to Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach; zarówno tych żyjących, jak i zmarłych. Tego dnia przypada 10. rocznica święceń kapłańskich naszego wikariusza ks. Jacka. Msza święta w Jego intencji o godz. 18.00.
 7. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię tego święta - tj. w sobotę 4 czerwca- zapraszamy po mszy wieczornej na wspólne czuwanie i modlitwę.
 8. W sobotę po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.
 9. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. Za dwa tygodnie święto Patronalne ku czci św. Jadwigi Królowej zwane odpustem. Tradycyjnie w piątek i w sobotę nabożeństwo 40-to godzinne. Msze święte z naukami eucharystycznymi o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę wieczorem Biesiada Odpustowa. Jak zawsze będzie poczęstunek i dobra zabawa.
 11. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które rzucają światło wiary na bieżące problemy.

  
V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022r.  
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są okazją do tworzenia parafialnej wspólnoty modlitwy. W dni powszednie odprawiamy majowe o godz.17.00, a w niedziele i święta o godz. 17.30. Nasz udział w nabożeństwach niech będzie wspólnym błaganiem o ustanie wojny na Ukrainie. W ostatnią niedzielę maja nabożeństwo majowe przy Osiedlowej Kapliczce po mszy świętej wieczornej.
 2. Ponadto bardzo zachęcamy, aby powracać już do kościoła i do udziału bezpośrednio w nabożeństwach i mszach świętych. Dyspensy zwalniające od uczestnictwa w niedziele i w święta nakazane już zostały dawno zniesione. Pamiętajmy, że uczestnictwo w kościele jest innym uczestnictwem niż w domu korzystając z mszy świętej transmitowanej. Tu uczestniczymy na żywo, a nie wirtualnie. Tutaj dokonuje się nasze uświęcenie i tu Pan Bóg Żywy obecny w Najświętszym Sakramencie zsyła na nas łaski, przychodzi fizycznie do serc oraz odbiera należną Mu chwałę.
 3. Przypominamy parafianom o obowiązku wielkanocnej spowiedzi świętej. Tę powinność możemy spełnić do niedzieli Trójcy Świętej. Służymy kapłańską posługa w konfesjonale w czasie sprawowanych mszy świętych, a także przed lub po mszy świętej na życzenie penitenta.
 4. Dziś - w trzecią niedziele miesiąca - wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują przed świątynią. Za składane dary serca zakupimy żywność i środki czystości dla Ukrainy.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej . Polecamy wydania papierowe i elektroniczne tygodników „ Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Idziemy” oraz codziennej gazety „Nasz Dziennik” Czytając tę lekturę będziemy duchowo się rozwijali i mieli właściwe chrześcijańskie spojrzenie na to co dzieje się w świecie i otaczającej nas rzeczywistości.
 6. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 7. W przyszłą niedzielę przypada 18 rocznica konsekracji biskupiej i ingresu naszego Pasterza, Biskupa Łowickiego, Andrzeja Franciszka Dziuby. Polecajmy Jego Osobę w modlitwie opiece Matki Najświętszej
 8. Za trzy tygodnie w pierwszą niedzielę czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową ku czci św. Jadwigi Królowej naszej Patronki. Po południu o godz. 18.00 będzie zorganizowana Biesiada Odpustowa z udziałem Zespołów Muzycznych, Scholii i Orkiestry Dętej.

  

 
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 08.05.2022r.  
 1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego diecezjalnego WSD w Łowiczu oraz kleryka Przemysława.
 2. Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiaj liturgia słowa, ukazująca działalność ewangelizacyjną uczniów Pana.
 3. W piątek najbliższy 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Czcicieli Maryi zapraszamy na godz. 19.oo.
 4. Trwamy w maju, miesiącu, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy Bogu nasze sprawy. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do świątyni na godz. 17.oo w dni powszednie i na godz.17.3o w niedziele. W ostatnią niedzielę maja odprawimy nabożeństwo majowe po mszy świętej wieczornej przy Osiedlowej kapliczce.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek -św. Stanisława patrona Polski, w sobotę - św. Macieja Apostoła.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 7. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie kościoła do uroczystości I rocznicy Komunii Świętej.

  
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2022r.
 1. Dziś - w niedzielę - o godz. 10.30 w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci komunijne będą przychodziły na mszę świętą w Białym Tygodniu o godz. 18.00 (oprócz najbliższej środy). Natomiast za tydzień o godz.10.30 Uroczystość Rocznicowa I Komunii Świętej. Dzieci rocznicowe i ich rodzice mają spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.15. Próba przed uroczystością rocznicową w czwartek o godz. 15.30. Otoczmy dzieci Komunijne i Rocznicowe oraz ich rodziców serdeczną modlitwą, by tworzyli rodziny silne Bogiem.
 2. W środę – 4 maja, o godz.18.00 młodzież naszej Parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Młodzież ta sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzyma przez posługę ks. Bpa Wojciecha Osiala – sufragana Diecezji Łowickiej. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców we wtorek 03.05. od godz. 15.30 do godz.17.30.
 3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Prosimy o udekorowanie przydrożnych figurek czy kapliczek. Ku przypomnieniu nabożeństwa majowe odprawiamy w niedziele i święta o godz.17.30, a w dni powszednie o godz.17.00 w naszym kościele.
 4. We wtorek - 3 maja przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z właściwymi sobie nabożeństwami, na które serdecznie zapraszamy.
 6. Za tydzień - w czwartą niedzielę wielkanocną – przypada tzw. niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się w sposób szczególny o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego diecezjalnego seminarium duchownego. Taca będzie przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnej. W tym tygodniu przygotowują świątynię rodzice dzieci rocznicowych.

  
II NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.04.2022r.
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej odmówimy Koronkę do Jezusa Miłosiernego.
 2. Warto sobie zadać pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w Bożym pokoju tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 4. Jutro 25 kwietnia przypada 5 rocznica nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Wspominamy to historyczne wydarzenie i związane z tym duchowe przeżycia. W związku z tą rocznicą zapraszamy wiernych w dniu dzisiejszym na Jasnogórski Apel o godz. 21.00 do naszego kościoła. Jeszcze raz wyrazimy M.B. podziękowanie za nawiedzenie naszej wspólnoty. Będziemy też prosić w o ustąpienie epidemii koronawirusa , o powrót do zdrowia dla chorych oraz o zaprzestanie działań wojennych na Ukrainie i nawrócenie tych, którzy tę wojnę rozpętali i dar pokoju dla Europy i świata.
 5. Za tydzień w niedzielę 01.05. dzieci klas III będą miały swoją Uroczystość Pierwszej Komunii świętej o godz. 10.30. Serdeczna prośba kapłanów i rodziców dzieci, aby osoby bezpośrednio nie związane z tą uroczystością zechciały uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o innej godzinie.Za dwa tygodnie 08.05. Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii św. dla dzieci klas IV.
 6. Za tydzień 01.05. rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w niedziele o godz.17.30 ,a w dni powszednie o godz. 17.00.
  
 
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022r.  
 1. Składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby , czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach Jego życia i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie.
 2. Dziękujemy tym osobom, które przyszły z pomocą ks. Jackowi w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy.
 3. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim , którzy włączyli się w uroczyste i jak najgodniejsze sprawowanie Świętego Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o tej uczelni w modlitwie .
 5. Polecamy świąteczną prasę katolicką.
 6. Przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada z ustanowienia św. JPII w przyszłą niedzielę odprawiamy Nowennę do Jezusa Miłosiernego.
 
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 18.04.2022r.  
 1. Najbliższa niedziela kończąca oktawę Wielkanocy, to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech to będzie dla wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, a szczególnie dla biednych grzeszników. Tego dnia po każdej mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 2. Polecamy świąteczną prasę katolicką.

  
NIEDZIELA PALMOWA - 10.04.2022r.
 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. W roku liturgicznym ten tydzień jest czasem wyjątkowym. Uczestnicząc w świętych obrzędach, w sposób szczególny, łączymy się z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.
 2. Kancelaria Parafialna czynna w Wielkim Tygodniu czynna do środy włącznie.
 3. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia: 
 • w Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa - wieczorem o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Wieczerzy Pańskiej; 
 • w Wielki Piątek gromadzimy się na ostatniej Drodze Krzyżowej o godz. 15.00, a o godz. 18.00 na liturgii Męki Pańskiej; nabożeństwo to składa się z liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii świętej; ofiary składane w tym dniu do koszyczka podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej; w tym dniu obowiązuje post ścisły; 
 • w Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00 przy kościele; wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia - po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i Eucharystia; 
 • w Wielką Niedzielę tradycyjnie o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna.

   
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 27.03.2022r.  
 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą (w czwartek, piątek i sobotę tj. dniach 7÷9 kwietnia). Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Rekolekcje będzie prowadził znany nam i bardzo ceniony kaznodzieja - Ojciec Zbigniew Podlecki – redemptorysta. W czasie rekolekcji O. Zbigniew poprowadzi również rozważania Osiedlowej Drogi Krzyżowej, którą odprawimy w piątek rekolekcyjny o godz.19.30. Rekolekcja to również dni spowiedzi. W konfesjonałach będą posługiwali księża – również goście z dekanatu. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski” - już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej.  
 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16.45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 3. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 4. Zgodnie z zapowiedzią w piątki po Drodze Krzyżowej oraz w niedziele Wielkiego Postu można złożyć ofiarę do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione, a za ofiary dziękujemy.
 5. Młodzież naszej Parafii przygotowuje palemki i będzie je rozprowadzała w Niedzielę Palmową przed świątynią. Uzyskane środki - dobrowolne ofiary zasilą fundusz naszej młodzieży.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.
 7. W sobotę przypada 17. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu na godz.19.30 na mszę świętą dziękczynną za dar tego świętego Polaka – Papieża, jakim obdarzył nas Bóg.

  
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022r.  
 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą (czwartek, piątek i sobota) włączając w ich przebieg osiedlową Drogę Krzyżową.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.45, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną sprawowane są w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 3. W Wielkim Poście jesteśmy szczególnie wezwani do pełnienia dobrych chrześcijańskich czynów: modlitwy, jałmużny i postu. Niech będzie ich jak najwięcej w naszym życiu i niech będą oznaką naszego miłosierdzia wobec bliźnich, w tym czasie szczególnie wobec bliźnich z Ukrainy.
 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 5. W niedziele wielkopostne oraz po piątkowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej można złożyć do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
 6. W środę – 23. dnia miesiąca o godz. 19:00 Msza Święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 7. W czwartek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 8. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania N.M.P. oraz Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.
 9. Dzisiaj – w trzecią niedzielę miesiąca – wolontariusze grupy „Rodzina-rodzinie”, kwestują na dzieła miłosierdzia.
 10. Obowiązkowe spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania w sobotę, po mszy św. wieczornej, ok. 18:45.

   
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13.03.2022r
 1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przedstawia nam Chrystusa przemienionego wobec swoich uczniów na Górze Tabor. W ten sposób przygotowuje ich do wydarzeń, które niebawem nastąpią, a więc do swojej męki i śmierci, a jednocześnie nas zachęca, abyśmy podjęli trud przemiany własnego życia.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i pomocy misjonarzom pracującym na całym świecie zwana Niedzielą Ad Gentes.
 3. Dzisiejszej niedzieli przypada 9.rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecajmy w naszych modlitwach Biskupa Rzymu.
 4. Korzystajmy z nabożeństw okresowych czyli Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.45, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną sprawowane w każdą niedzielę o godz. 17.45.
 5. W najbliższą sobotę – 19 marca – przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Msze święte w nasze świątyni w tym dniu o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Dziękujemy także za ofiary składane do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Ofiary te można będzie składać do koszyczka po każdej Drodze Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu oraz w każdą Niedzielę Wielkopostną. Te ofiary są wyrazem naszej wiary i pięknym zwyczajem Kościoła.
 7. Obowiązkowe spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania w sobotę 19.03. i 26.03. po mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.45.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 9. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz Ukrainy. Za złożone środki zakupiliśmy ponad 2,5 tony żywności i środków czystości. W minionym tygodniu dwa transporty pojechały na granicę Państwa i dary przekazano na ręce Ks. Andrzeja z Kostopola. który prosił by przekazać wiernym z naszej Parafii serdeczne podziękowanie w imieniu cierpiącej Ukrainy.

  
06.03.2022 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  
 1. Żydzi przez 40 lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej, Jezus przez 40 dni pościł na pustyni i nam dany jest 40-dniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.
 2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.
 3. Już od początku Wielkiego Postu przygotowujmy się do spowiedzi. Pomocą niech nam będą warunki sakramentu pokuty: rachunek sumienia, spowiedź szczera, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.
 4. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa (Piątek - godz.16.45) i Gorzkie Żale (Niedziela - godz. 17.45). Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
 5. Dzisiejszej niedzieli zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na rzecz Ukrainy. Akcja jest przeprowadzana przez Caritas Polska. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i wrażliwość Waszych serc.
 6. Dziś o godz. 17.00 spotkanie członków Kół Różańcowych.
 7. W tym tygodniu we wtorek przypada Dzień Kobiet, polećmy w naszych modlitwach bliskie nam niewiasty.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

   
27.02.2022 - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Człowiek bardzo chętnie zauważa drzazgę w oku swego brata, jednak dużo trudniej przyznać mu się do belki w swoim oku. Dzisiejsza liturgia słowa u progu Wielkiego Postu stawia przed nami pytanie o to, jakim jestem człowiekiem i co powinienem zmienić w swoim życiu? Pytanie nie łatwe, bo łatwe jest poprawianie innych ludzi. Ostatecznie jednak, podobnie jak drzewo poznaje się po jego owocach, tak samo jest z człowiekiem.
 2. By jednak wydać dobry owoc, potrzeba stanąć w prawdzie o sobie samym przed Bogiem. Zauważmy więc grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Lekarstwem na nie są cnoty: pokora, szczodrobliwość, czystość, życzliwość, umiarkowanie, łagodność, cierpliwość i pilność w dobrym.
 3. W Środę Popielcową - 6 marca przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszej wędrówce do Pana dzieło nawrócenia oraz kolejny w życiu Okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową w nasze świątyni o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia każdego katolika (powyżej 14. roku życia) obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18. a 60. rokiem życia zobowiązany jest do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch posiłków skromnych.
 4. Czas Wielkiego Postu jaki rozpoczynamy jest czasem pokuty i nawrócenia. W nawróceniu naszych serc może nam pomóc udział w pięknych i wzruszających nabożeństwach wielkopostnych jakimi są: odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.45 i Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.45. W ten pierwszy piątek wyjątkowo o godz.17.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. Chcemy gorąco i serdecznie zaprosić w pierwszą sobotę miesiąca na godz.18.30. O tej godzinie rozpoczniemy blok modlitewny w intencji naszej Ojczyzny oraz Ukrainy. Będziemy błagać Boga Miłosiernego o pokój dla Europy i zaprzestanie działań wojennych. Będziemy modlili się do Niepokalanego Serca Maryi, Św. Andrzeja Boboli, Św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny , Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko i Św. Michała Archanioła. Modlitwy zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 8. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Jagiełły bl.7.

  
VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022r. 
 1. Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie „oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie, to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzią, który za dobro wynagradza, a za zło karze.
 2. Przypomnijmy główne prawdy wiary: Jest jeden Bóg; Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za zło karze; Są trzy osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia; Dusza ludzka jest nieśmiertelna; Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
 3. W związku z tym podejmujmy działania mające na celu odbudowywanie relacji z tymi, z którymi żyjemy w niezgodzie. Szukajmy sposobu, aby budować zniszczone mosty i na nowo podejmować trud wspólnego działania, a nade wszystko starajmy się czynić jak najwięcej dobra będąc w stanie łaski uświęcającej. Takie bowiem dobro ma moc zasługującą.
 4. Jutro przypada trzecia rocznica śmierci Pierwszego Biskupa Ordynariusza naszej Diecezji - bp. Alojzego Orszulika. Polecamy zmarłego Pasterza pamięci modlitewnej wiernych.
 5. W liturgii wspominamy: we wtorek - święto Katedry Świętego Piotra Apostoła; w środę - św. Polikarpa - Biskupa i Męczennika.
 6. W środę - 23 dnia miesiąca zapraszamy na mszę św. i Nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 18.45.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się foldery - informacje o możliwości odpisania 1% na rzecz Caritas Diecezji Łowickiej. Polecamy te dzieła miłosierdzia.
 9. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca wolontariusze z Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na dzieła dobroczynne. Za dary serca składamy podziękowanie.

  
VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022r.
1.               Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie „oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie, to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzią, który za dobro wynagradza, a za zło karze.
2.               Przypomnijmy główne prawdy wiary: Jest jeden Bóg; Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za zło karze; Są trzy osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia; Dusza ludzka jest nieśmiertelna; Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
3.               W związku z tym podejmujmy działania mające na celu odbudowywanie relacji z tymi, z którymi żyjemy w niezgodzie. Szukajmy sposobu, aby budować zniszczone mosty i na nowo podejmować trud wspólnego działania, a nade wszystko starajmy się czynić jak najwięcej dobra będąc w stanie łaski uświęcającej. Takie bowiem dobro ma moc zasługującą.
4.               Jutro przypada trzecia rocznica śmierci Pierwszego Biskupa Ordynariusza naszej Diecezji - bp. Alojzego Orszulika. Polecamy zmarłego Pasterza pamięci modlitewnej wiernych.
5.               W liturgii wspominamy: we wtorek - święto Katedry Świętego Piotra Apostoła; w środę - św. Polikarpa - Biskupa i Męczennika.
6.               W środę - 23 dnia miesiąca zapraszamy na mszę św. i Nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 18.45.
7.               Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
8.               Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się foldery - informacje o możliwości odpisania 1% na rzecz Caritas Diecezji Łowickiej. Polecamy te dzieła miłosierdzia.
9.               Dziś w trzecią niedzielę miesiąca wolontariusze z Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na dzieła dobroczynne. Za dary serca składamy podziękowanie.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.02.2022r.
 1. Kto obdarza mnie zbawieniem? Do takiego pytania prowadzi nas dzisiejsza liturgia słowa. Czy pochodzi ono od człowieka, czy od Boga? Jeżeli Bóg jest dawcą Zbawienia, to nie należy pokładać nadziei w człowieku, tylko realizować wskazania Boże.
 2. Wielokrotnie mówimy, że nie wiemy jak realizować nasze życie, aby podobać się Bogu i osiągnąć zbawienia. Przypomnijmy, że Kościół wskazał nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.
 3. Uczynki co do duszy: grzeszących upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.
 4. Uczynki co do ciała: łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzać, więźniów wspierać, umarłych pogrzebać.
 5. W poniedziałek w liturgii wspominamy świętych Cyryla i Metodego- patronów Europy.
 6. W przyszły poniedziałek 21 lutego przypada 3 rocznica śmierci Pierwszego Ordynariusza Diecezji Łowickiej biskupa Alojzego Orszulika.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej nabywania. Wykorzystajmy obecny czas (dłuższe wieczory) na lekturę religijną. Skorzystajmy zwłaszcza z książek o tematyce zarówno religijnej jak i patriotycznej.
 8. Jesteśmy zmuszeni zawiesić tace inwestycyjne w drugie niedziele miesiąca i prosić Was Parafian o pomoc w drugą i czwartą niedzielę na spłatę rachunku za ogrzewanie. Otrzymaliśmy rachunek za okres dwóch miesięcy za gazowe ogrzewanie kościoła i plebanii na kwotę 24.696,59 zł. Do tej pory wierni ofiarowali na ogrzewanie ok. 8.tys. zł. Z tego względu na razie zawieszamy ogrzewanie świątyni. Niebawem otrzymamy rachunek za kolejne dwa miesiące. Parafie przez dostawcę gazu traktowane są nie jak domostwa lecz jako instytucje biznesowe dlatego prawie 400% zdrożał gaz w stosunku do roku ubiegłego. Jeśli sytuacja się nie zmieni, w przyszłości będziemy musieli niestety całkowicie zrezygnować z ogrzewania świątyni.

  
V NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.02.2022r. 
 1. W kolejną niedzielę słowo Boże odsłania nam tajemnice powołania człowieka przez Boga. Dziś słyszeliśmy o powołaniu Izajasza. Również i św. Paweł przypomina nam o swoim powołaniu do głoszenia Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.
 2. Aby podjąć realizację powołania, trzeba zaufać Chrystusowi i wypłynąć na głębię, jak tego doświadczali Apostołowie.
 3. Zechciejmy również i my podjąć wezwanie Chrystusa „wypłyń na głębię”, aby - realizując Jego naukę - przemieniać własne życie i pomagać w odkrywaniu naszego Zbawiciela innym.
 4. W czwartkowej liturgii będziemy wspominali św. Scholastykę; w piątek - Światowy Dzień Chorego (rocznica pierwszego objawienia w Lourdes).
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 6. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 7. Również dzisiaj, o godz.17.15, spotkanie z członkami K.Ż.R. - wymiana tajemnic różańcowych i wspólna modlitwa różańcowa.
 8. Parafia św. Jana Chrzciciela w Kutnie zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne „Kurs Nowe Życie”. Szczegóły > tutaj.


   
IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.01.2022r. 
 1. Pan Bóg na drodze naszego życia stawia ludzi, którzy głoszą nam Słowo Boże, ale również i my sami jesteśmy powołani do głoszenia słowa. Szczególnie do głoszenia Słowa Bożego powołani są kapłani i zakonnicy. Polecajmy w naszych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy też o tych, którzy głosili nam Słowo Boże - o naszych kapłanach, katechetach i najbliższych - niech nasza modlitwa za nich będzie wyrazem wdzięczności za okazaną nam pomoc.
 2. W tym tygodniu - w środę – 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wspominamy w tym dniu przyniesienie Dzieciątka Jezus do świątyni Jerozolimskiej i ofiarowanie Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy w tym dniu na mszę świętą z gromnicami, które będą poświęcone w czasie liturgii. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, aby ciekły wosk nie kapał na posadzkę lub ławki. Z tym świętem związany jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte 02.02. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.
 3. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W czwartek-modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek spowiedź i Komunia św. wynagradzająca oraz nawiedzenie chorych. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy świętej o godz. 16.30, a od godz.15.00 adoracja pierwszopiątkowa. W sobotę zapraszamy o godz. 18.30 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz.19.30 na mszę świętą dziękczynną za życie, pontyfikat i kanonizację św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach.
 4. Za tydzień po Mszy świętej wieczornej, o godz. 18.00, kandydaci do bierzmowania spotykają się z ks. Sławomirem.
 5. W miniony wtorek zakończyliśmy odprawianie Mszy świętych kolędowych. Dziękujemy Parafianom za udział w tych szczególnych Mszach świętych, dar wspólnej modlitwy, składane ofiary w kopertach na potrzeby parafii i utrzymanie Świątyni oraz przyjęcie kolędowego błogosławieństwa.

  
 III NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 STYCZNIA 2022r.
 1. Dzisiaj obchodzona jest w Kościele tzw. Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Św. Franciszek w roku ubiegłym z okazji Niedzieli Słowa Bożego powiedział: Jest to list miłosny napisany dla nas przez Tego, który zna nas jak nikt inny: czytając je, słyszymy na nowo Jego głos, widzimy Jego twarz, otrzymujemy Jego Ducha. Papież zachęca nas abyśmy czytali Pismo Święte przynajmniej dwie minuty dziennie. Prosi, aby mieć w domu otwartą Biblię. Proponuje, aby czytać ją w telefonie np. w autobusie, na przystanku lub w wolnej chwili. Wielu katolików czyta fragment Ewangelii, która przypada na dany dzień i szuka światła pytając: „Co Bóg mi dziś mówi prze swoje słowo?”.
 2. Zachęcamy więc do stałej lektury Słowa Bożego, a także zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z ks. Sławomirem w niedzielę – 6 lutego, po mszy św. o godz.18.00.
 4. Nietypowa tegoroczna kolęda dobiega końca. Przypominamy o mszach kolędowych przewidzianych na najbliższy tydzień:
 • w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 - ul. Wilcza, bl. 1, 2, 3, 3A, 3B, 3C, 3D i 28;
 • w poniedziałek - 24.01, o godz. 18.00 - ul. Wilcza, bl. 2, 4, 6 i ul. Troczewskiego, bl. 5, 39 i domy prywatne;
 • we wtorek - 25.01, o godz.18.00 - ul. Warsz. Przedmieście bl. 15, 18, 18A oraz pozostali chętni, którzy nie mogli być w zaproponowanych wcześniej terminach.
 Jeśli, ktoś ma życzenie na spotkanie kolędowe indywidualne – u siebie w domu, zgłasza chęć takiej wizyty w kancelarii lub zakrystii.

   
II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022r.
 1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam objawienie się Jezusa Chrystusa uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej, a jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach życia ludzkiego.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Antoniego Opata; w środę - św. Józefa Sebastiana Pelczara - biskupa; w piątek - św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 3. We wtorek - tj. 18 stycznia - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa i potrwa do 25 stycznia. W naszych modlitwach prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.
 4. W środę, z racji 19. dnia miesiąca, modlić się będziemy przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Księdza Jerzego Popiełuszki – kapłana-męczennika.
 5. W piątek przypada Dzień Babci, a sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 6. 23 stycznia - w przyszłą niedzielę - przypada 9. rocznica śmierci ks. kard. Józefa Glempa - Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę o pokój Jego duszy.
 7. Dziś - w trzecią niedzielę miesiąca - wolontariusze grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na parafialne dzieła miłosierdzia. Za dary serca składamy podziękowanie.
 8. Na kolejne msze kolędowe zapraszamy Parafian zamieszkałych pod adresami:
- dziś (16.01) na godz. 17.00, ul. Chrobrego, bl.: 16, 18 i 20;
- w poniedziałek (17.01) na godz. 18:00 - ul. Chrobrego, bl.: 4, 6, 8,10 i 14;
- we wtorek (18.01) na godz. 18.00 - ul. Łokietka bl.: 1, 2, 3, 4, 5, i 6;
- w środę (19.01) na godz. 18.15 - ul. Łokietka bl,: 7 i 8 oraz z ul. Kr. Jadwigi - bl.3, 4, 5, 6 i 7;
- w czwartek (20.01) na godz. 18.00 - ul. Jagiełły bl.: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 11 i 13;
- w piątek (21.01) na godz.18.00 - ul. Grunwaldzka bl.: 12, 12A i 12B;
- w sobotę (22.01) na godz. 18.00 - ul. Grunwaldzka bl.: 12C, 4, 6 i 8;
- w niedzielę (23.01) na godz.17.00 - ul. Wilcza bl.: 1, 3, 3A, 3B, 3C, 3D, 9, 9A i 28.
Istnieje również możliwość kolędy u Parafian w domach czy mieszkaniach. Takie wizyty umawiamy indywidualnie w zakrystii na konkretny dzień i godzinę.
   
 
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 09.01.2022r.  
 1. Przeżywana dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Przypomnijmy sobie przy tej okazji, że chrzest jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą.
 2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu. Chrzest w naszej parafii jest udzielany w każdą niedzielę oprócz pierwszej niedzieli miesiąca w czasie mszy świętej o godz.12.00.Rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej najpóźniej dwa tygodnie przed datą chrztu. Przynoszą ze sobą następujące dokumenty: a) Akt urodzenia dziecka z USC, b)Akt ślubu kościelnego rodziców, c) Zaświadczenia dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego z własnej parafii tzn. parafii obecnego zamieszkania, a nie zameldowania. Chrzestnym może być osoba, która otrzyma odpowiednie zaświadczenie od własnego proboszcza, czyli: przyjęła odpowiednie sakramenty święte (Chrzest, Pokuta, Eucharystia i Bierzmowanie), praktykuje swoją wiarę uczęszczając na mszę święta i przyjmuje kolędę. Jeżeli jest to uczeń to uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to zawarła sakramentalny związek małżeński.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 4. Msze święte kolędowe rozpoczną się 10 stycznia. Zapraszamy kolejno:
 • w poniedziałek - 10.01 - na godz.18.00 Parafian z Bielawek, Sierakowa oraz ulicy Lipowej, Zielonej, Oporowskiej i Sklęczkowskiej;
 • we wtorek - 11.01 - na godz. 18.00 Parafian z Maliny, Starej Wsi, Józefowa, Przytorza i ul. Bohaterów Walk n/Bzurą;
 • w środę - 12.01 - na godz. 18.15. Parafian z ulicy Batorego – domki prywatne, Krzywoustego, K. Wielkiego, Grunwaldzkiej, Żniwnej, Wrzosowej, Dojazd i nowych ulic przy Żniwnej;
 • w czwartek - 13.01 - na godz. 18.00 Parafian z całego Osiedla Ks. Jana Świtkowskiego (T. Klepy, Wituszyńskiego, Gruszczyńskiego, Fijałkowskich), W. Przedmieście i ulice przyległe Wronia i Orla - domy prywatne oraz ul. Wilcza - domki prywatne;
 • w piątek - 14.01 - na godz. 18.00 Parafian z ul. S. Batorego bl. 3, 5, 7 i 9;
 • w sobotę - 15.01 - na godz. 18.00 Parafian z ul. S. Batorego bl.11,15,17 i 19;
 • w niedzielę - 16.01 - na godz. 17.00 Parafian z ul. B. Chrobrego bl. 16, 18, 20.
  

  
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 2 stycznia 2022r. 
 1. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele święcimy kadzidło i kredę, którą - zgodnie z prastarym zwyczajem polskim - na drzwiach naszych domostw i mieszkań kreślimy „C+M+B” – tj. pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu - Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry Roku Pańskiego; tłumaczymy to również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Msze święte tego dnia jak w każdą niedzielę, a zebrana taca przeznaczona jest na misje.
 2. Poświęcone: kredę i kadzidło można nabyć u Pana kościelnego przed świątynia.
 3. W przyszła Niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.
 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.
 6. Msze święte kolędowe rozpoczną się 10 stycznia. Zapraszamy kolejno:
 • w poniedziałek - 10.01 - na godz.18.00 Parafian z Bielawek, Sierakowa oraz ulicy Lipowej, Zielonej, Oporowskiej i Sklęczkowskiej;
 • we wtorek - 11.01 - na godz. 18.00 Parafian z Maliny, Starej Wsi, Józefowa, Przytorza i ul. Bohaterów Walk n/Bzurą;
 • w środę - 12.01 - na godz. 18.15. Parafian z ulicy Batorego – domki prywatne, Krzywoustego, K. Wielkiego, Grunwaldzkiej, Żniwnej, Wrzosowej, Dojazd i nowych ulic przy Żniwnej;
 • w czwartek - 13.01 - na godz. 18.00 Parafian z całego Osiedla Ks. Jana Świtkowskiego (T. Klepy, Wituszyńskiego, Gruszczyńskiego, Fijałkowskich), W. Przedmieście i ulice przyległe Wronia i Orla - domy prywatne oraz ul. Wilcza - domki prywatne;
 • w piątek - 14.01 - na godz. 18.00 Parafian z ul. S. Batorego bl. 3, 5, 7 i 9;
 • w sobotę - 15.01 - na godz. 18.00 Parafian z ul. S. Batorego bl.11,15,17 i 19;
 • w niedzielę - 16.01 - na godz. 17.00 Parafian z ul. B. Chrobrego bl. 16, 18, 20.

  
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 01.01.2022r.  
 1. W Nowym Roku Pańskim - 2022 życzymy naszym Parafianom obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Niech Ona wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości, a także zdrowia i błogosławieństwa na cały rok. Niech ten rok mimo pewnych niepokojów i niewiadomej co przyniesie, będzie rokiem zaufania Bogu i pogody ducha. Niech Bóg, który jest Miłością, prowadzi Was po nieznanych drogach życia. My zaś pamiętajmy o słowach św. Pawła Apostoła: „Jesteśmy więcej niż zwycięzcami przez Tego, który nas umiłował”.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pokoju i modlimy się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie, Europie i na całym świecie.
 3. Kolęda w tym roku będzie realizowana podobnie jak w roku ubiegłym - będziemy zapraszali na Msze święte kolędowe do naszej świątyni. W najbliższym czasie takie zaproszenia dotrą do Parafian. Istnieje także możliwość odwiedzin indywidualnych w domach czy mieszkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 4. Dziś - z racji pierwszej soboty miesiąca - o godz. 18.30 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryia, a o godz. 19.30 Msza święta dziękczynna za dar św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach.  

 
ŚWIĘTO ŚWIETEJ RODZINY- NIEDZIELA 26.12.2021r.
 1. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędowej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Pragniemy jednak spotkać się z naszymi Parafianami w kościele. Dlatego kierujemy do każdej rodziny list-zaproszenie do wspólnej modlitwy, by prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla nas na ten trudny czas. Msze święte sprawowane w świątyni będą składane Bogu w Waszych intencjach, za wszystkich bliskich sercu żyjących i zmarłych.
 2. Raz jeszcze dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt - przywiezienie, oprawę i ustawianie choinek oraz szopki.
 3. Dziś - w niedzielę czcimy Najświętszą Świętą Rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryję i Józefa. Jest to także święto wszystkich rodzin chrześcijańskich.
 4. Taca z niedzieli, ostatniej miesiąca, na ogrzewanie naszej świątyni.

BOŻE NARODZENIE 25.12.2021 r.
 1. Jutro - w Boże Narodzenie pierwsza msza święta o godz. 7.00, pozostałe według dalszego porządku niedzielnego.
 2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.
 3. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt - przywóz, oprawę i ustawianie choinek, wykonanie Bożonarodzeniowej dekoracji.
 4. Jutro w liturgii w niedzielę czcimy Najświętszą Rodzinę z Nazaretu.
 5. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędowej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Pragniemy jednak spotkać się z naszymi Parafianami w kościele. Dlatego kierujemy do każdej rodziny list-zaproszenie do wspólnej modlitwy, by prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla nas na ten trudny czas. Msze święte sprawowane w świątyni będą składane Bogu w Waszych intencjach, za wszystkich bliskich sercu żyjących i zmarłych. Ponadto będzie możliwość odwiedzin kolędowych w domach po uprzednim umówieniu terminu.
 6. Taca z jutrzejszej ostatniej niedzieli miesiąca na ogrzewanie świątyni.
 
 
IV NIEDZIELA ADWENTU - 19.12.2021r. 
 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna być ona przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte i poświęcony opłatek. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Bardzo dobrze jeśli zaśpiewamy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie jedna osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk.2 ) Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze Nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny Odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym i poświęconym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Po wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej udajemy się na Pasterkę. Również i w tym roku będą dwie pasterki: pierwsza o godz.22.00, a druga o godz.23.15.
 2. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, msze święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego.
 3. Spowiedź w tym tygodniu podczas mszy świętych wieczornych do czwartku włącznie. W wigilię Bożego Narodzenia nie ma spowiedzi oraz kancelaria parafialna jest nieczynna.
 4. Polecamy sianko na stół wigilijny oraz kalendarze na 2021r. Świec Bożonarodzeniowych już nie mamy.
 5. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo do św. Ojca Pio w czwartek o godz. 18.30.
 6. Dzisiaj (w trzecią niedzielę miesiąca) kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie”. Za składane dary serca dziękujemy.
 7. W związku z licznymi pytaniami o tegoroczną kolędę informujemy, że kolęda będzie przebiegała podobnie jak w roku ubiegłym. Będziemy zapraszali Parafian na spotkania kolędowe do naszej świątyni. Każda rodzina otrzyma list od kapłanów z zaproszeniem na konkretny dzień i godzinę do kościoła. Będzie także możliwość wizyty kolędowej indywidualnej w domach czy mieszkaniach Parafian po wcześniejszym uzgodnieniu dokładnego terminu z zainteresowanymi.

  
III NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021r.
 1. W poprzednią i dzisiejszą niedzielę św. Jan Chrzciciel mówi, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela. Czas Adwentu, jaki obecnie przeżywamy, a zwłaszcza udział w adwentowych rekolekcjach i mszach świętych roratnich ku czci Matki Bożej, ma nam w tym pomóc.
 2. Zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 7.00 oraz dodatkowe dla tych, którzy nie mogą przyjść rano sprawujemy we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00. Zachęcamy do odbycia rekolekcji i przystąpienia do spowiedzi i komunii świętej, aby Chrystus nie tylko rodził się w betlejemskim żłobie, ale również w naszych sercach.
 3. W dniach 16, 17, i 18 .12. (czwartek, piątek i sobota) odprawimy rekolekcje adwentowe. Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich będą o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Rekolekcje będzie prowadził ks. kan. dr Sławomir Wasilewski - były Rektor Seminarium Łowickiego, a obecnie dziekan i proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skierniewicach. Będziemy spowiadali w piątek i w sobotę tylko w trzech konfesjonałach (pod chórem w dwóch i w kaplicy bocznej w trzecim).
 4. Przyjmujemy zgłoszenia przedświątecznej i rekolekcyjnej wizyty u osób chorych w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Do chorych udamy się w sobotę po godz. 9.00. W sobotę rekolekcyjną podczas mszy świętej o godz. 11.00 udzielimy sakramentu umocnienia, namaszczenia świętym olejem tym, którzy źle się mają na ciele i na duszy.
 5. Jutro rozpoczynamy drugą część Adwentu. Liturgia słowa będzie nam przekazywała atmosferę Ziemi Świętej w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjście na świat Jezusa Chrystusa.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Łucję - dziewicę i męczennicę, a we wtorek - św. Jana od Krzyża - kapłana i doktora Kościoła.
 7. Pasterki w tym roku będą dwie: pierwsza o godz. 22.00, a druga o godz.23.15.
 8. Polecamy prasę katolicką oraz sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów.

  
 
 
05.12.2021 - II NIEDZIELA ADWENTU
 1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed nami św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „do przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie podaje nam dwa podstawowe sposoby na przygotowanie w naszym życiu drogi dla Pana. Pierwszym jest udział we mszy roratniej, a drugim jest odprawienie rekolekcji adwentowych i przystąpienie do sakramentu pokuty.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek - św. Mikołaja; we wtorek - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w środę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek - św. Jana Diego, w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Msze święte w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia (środa) w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 3. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia zgodnie z objawieniami Matki Bożej między godziną 12.00 a 13.00 jest godzina szczególnych łask, które Matka Najświętsza obiecała udzielić modlącym się do Niej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, którą poprowadzi ks. Jacek - wikariusz.
 4. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiana jest msza święta roratnia. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00 oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00 dla tych, którzy rano nie mogli być obecni oraz dla dzieci i młodzieży.
 5. W drugą Niedzielę Adwentu, już od wielu lat, tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy spragnionych wiary i miłości do Boga oraz przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar składamy staropolskie „Bóg Zapłać”.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii zostaną odprawione w dniu 16, 17 i 18 grudnia (czwartek, piątek i sobota). Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. kan. dr Sławomir Wasilewski - były Rektor Seminarium Łowickiego, a obecnie dziekan i proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skierniewicach. Spowiedź w piątek i sobotę, tylko w trzech konfesjonałach z folią ochronną (pod chórem i w kaplicy bocznej).
 8. Pasterki w tym roku odprawimy dwie: pierwsza o godz. 22.00, a druga o godz.23.15.

   
28.11.2021 - I NIEDZIELA ADWENTU  
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021/2022. Hasłem tego roku duszpasterskiego są słowa: ”Eucharystia jest wezwaniem do świętowania i apostolstwa” , a motto biblijne: ”Ten, kto mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku ”C”, natomiast czytania codzienne w okresie ”w ciągu roku” będą z roku II.
 2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy świętej.
 3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.
 4. Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to msza, w której towarzyszymy NMP w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00 rano i specjalne dla dzieci i młodzieży we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00. Rekolekcje natomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej. Rekolekcje adwentowe odprawimy 16, 17 i 18 grudnia (czwartek, piątek i sobota).
 5. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świece symbolizujące cztery niedziele Adwentu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca z właściwymi sobie nabożeństwami.
 7. W tym tygodniu czcimy w liturgii: we wtorek - św. Andrzeja Apostoła; w piątek - św. Franciszka Ksawerego; w sobotę - św. Jana Damasceńskiego.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 9. Msza święta pogrzebowa za śp. Agnieszkę Mikołajczyk będzie sprawowana w naszym kościele w czwartek - 2 grudnia, o godz.13.00. Uroczystości żałobne poprowadzi ks. Bp Rafał Markowski z Warszawy. Ta msza będzie transmitowana online. Odsyłamy do strony internetowej Parafii.
 
    
 


Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego