Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

09.02.2020 – V NIEDZIELA ZWYKŁA 
 1. Dziś o godz.15.00 w naszym kościele tzw. „Małżeńska randka”. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa wszystkich małżonków niezależnie od stażu małżeńskiego.
 2. W tym tygodniu, we wtorkowej liturgii, wspomnienie M.B. z Lourdes. Tego dnia przypada Światowy Dzień Chorego. Jest to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie o chorych, zarówno w naszej rodzinie, jak i w sąsiedztwie. Warto byłoby zatroszczyć się dla chorego zarówno o pomoc duchową, czyli posługę sakramentalną, jak i pomoc fizyczną: poprosić więc kapłana z posługą sakramentalną, pomóc w posprzątaniu mieszkania chorego, zrobieniu zakupów, a może i wesprzeć materialnie. Niewątpliwie każdy taki dobry uczynek będzie światłem rozświetlającym świat. W piątek – 14 lutego – święto Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 3. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów z duszpasterską wizytą w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za dar spotkania się, wspólną modlitwę i serdeczną rozmowę. Bardzo dziękujemy za poczęstunki, które są wyrazem Waszej polskiej gościnności. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane na utrzymanie świątyni i prace inwestycyjne parafii. Chcemy przypomnieć wszystkim Parafianom, że jako kapłani pamiętamy w modlitwie o Was w coniedzielnej Mszy świętej o godz. 12.00 oraz codziennych modlitwach brewiarzowych. Ponadto polecamy dobroczyńców dzieła budowy świątyni podczas każdej niedzielnej Eucharystii o godz. 10.30.
 4. Od jutra kancelaria parafialna czynna będzie w normalnych godzinach urzędowania -  tj. od poniedziałku do piątku, od.16.00 do 17.15 z wyłączeniem Świąt kościelnych.
 5. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 6. Dziękujemy parafianom z ul. Batorego - domy prywatne za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc wiernych z ul. Łokietka bl.1.


02.02.2020 - OFIAROWANIE PAŃSKIE
 1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wspominamy w tym dniu przyniesienie Dzieciątka Jezus do świątyni Jerozolimskiej i ofiarowanie Go Bogu. W liturgii jest obchodzone jako Święto Pańskie, natomiast w polskiej tradycji jako święto maryjne. Tradycyjnie przychodzimy w tym dniu na mszę świętą z gromnicami, które w czasie liturgii są święcone.
 2. Dzień dzisiejszy, z ustanowienia św. Jana Pawła II, jest obchodzony jako Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy w tym dniu w modlitwie szczególnie zakonników i zakonnice. Możemy także wesprzeć zakony kontemplacyjne złożoną ofiarą do puszki przed kościołem.
 3. Dziś o godz.15.00 mszą świętą rozpoczniemy w naszym kościele rozpoczniemy tzw. „Randkę Małżeńską”. Zapraszamy wszystkich małżonków do udziału.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej, a także Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. Dziękujemy wiernym z ul. Batorego bl.19. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Batorego – z domów prywatnych.
 6. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 7. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów w tygodniu minionym z duszpasterską wizytą. Powoli z kolędą zbliżamy się ku końcowi, którą zakończymy w najbliższą sobotę 08.02. Jeśli ktoś z parafian nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a miałby takie życzenie przyjmujemy indywidualne zgłoszenia kolędowe w zakrystii. Taką wizytę umówimy na konkretny dzień i godzinę.  Plan kolędy.


26.01.2020 - III NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W tym tygodniu w liturgii przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek -św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora kościoła; w piątek - św. Jana Bosko, kapłana. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz.18.30 a msza święta (z niedzieli) dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II o godz.19.30.
 2. W przyszłą niedzielę 02.02. przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy błogosławili gromnice oraz zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 4. W tym tygodniu prosimy o przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Batorego 19.
 5. Zapraszamy wszystkich małżonków na wydarzenie „Randka Małżeńska” w niedzielę 09.02. na godz.15.00 do naszego kościoła. Spotkanie rozpoczniemy mszą św. w intencji obecnych małżonków, podczas której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Następnie udamy się do Szkoły Podstawowej Nr 9 na projekcję filmu fabularnego o miłości małżeńskiej. Zapewniamy także drobny, słodki poczęstunek. Zainteresowanych prosimy do zakrystii w celu odebrania specjalnego zaproszenia. Dla uczestników tej randki czeka miła niespodzianka muzyczna. Gorąco polecamy.
 6. Trwa czas wizyty duszpasterskiej (kolędy). Do naszych domów i mieszkań przychodzi Pan Jezus w osobie kapłana, który modli się w intencji domowników i błogosławi im w Imieniu Jezusa Chrystusa. W kolędzie będzie nas wspierał były wikariusz naszej Parafii ks. Waldemar, obecnie proboszcz w Śleszynie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży w minionym tygodniu. Plan kolędy.
19.01.2020 - II NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Agnieszkę - dziewicę i męczennicę; w piątek - św. Franciszka Salezego - biskupa i doktora Kościoła; w sobotę - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 2. 18 stycznia rozpoczął się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa i potrwa do 25 stycznia. W naszych modlitwach prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.
 3. Pojutrze Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 4. 23 stycznia w czwartek przypada 7 rocznica śmierci ks. kard. Józefa Glempa - Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę o pokój Jego duszy.
 5. Dziś o godz. 16.30 w naszym kościele przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu młodzieży pt.: „Jeszcze jedna opowieść wigilijna”.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 7. Dziękujemy parafianom z ul. Batorego bl.15. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Batorego bl.17.
 8. Dzisiaj w trzecią niedziele miesiąca parafialne grupa charytatywna „Rodzina-Rodzinie” kwestuje na dzieła miłosierdzia. Taca w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Za dary serca dziękujemy.
 9. Trwa duszpasterska wizyta rodzin, zwana kolędą. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza ze swoimi parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży w minionym tygodniu. Plan kolędy na najbliższe dni znajduje się tutaj.
12.01.2020 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
 1. Chrzest Pański w Jordanie jest objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego. Przez to wydarzenie Jezus włączył się w oczekiwanie Izraela na przyjście zapowiedzianego Mesjasza.
 2. W tym dniu warto przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy świętej dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców w kancelarii parafialnej przynajmniej na miesiąc przed tym wydarzeniem. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka z USC i zaświadczenia dla chrzestnych (z parafii ich zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę), a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Chrzty w naszej parafii odbywają się generalnie we wszystkie niedziele oprócz pierwszej miesiąca o godz.12.00 podczas sumy.
 3. Świeto dzisiejsze kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, mimo że dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii trwa do (2.02.) Ofiarowania Pańskiego.
 4. Dziś na sumie o godz.12.00 gościmy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, który ubogaci liturgię śpiewem kolęd oraz zaśpiewa kolędy po mszy świętej.
 5. Dziękujemy wiernym z ul. Batorego bl.11. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających i darczyńców za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc parafian z ul. Batorego bl.15.
 6. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 16.30 na przedstawienie słowno-muzyczne, które wykona młodzież pt. ”Jeszcze jedna opowieść wigilijna”. 


Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego