Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

16.09.2018 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to wynika z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedź teoretyczna, potrzeba swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.
  2. We wtorek – 18 września uroczystość Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, świętego, którego rok właśnie obchodzimy. Na mszy św. o godz. 10:30 poświęcona została gipsowa figura św. Stanisława Kostki – dar dzieci i rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W środę – 19 września będziemy modlić się za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i przyjmiemy błogosławieństwo I stopniem relikwii ks. Jerzego.
  4. Wraz z miesiącem wrześniem podejmujemy działania związane z przygotowaniami do sakramentów Pokuty i I Komunii Świętej oraz Bierzmowania. Za tydzień (23 września) po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zostaje przesunięte na niedzielę – 30 września po mszy św. o godz. 18:00. SPOTKANIA SĄ OBOWIĄZKOWE.
  5. Dziś – w trzecią niedzielę miesiąca wolontariusze parafialnej grupy „Rodzina-Rodzinie” kwestują na cele dobroczynne. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  6. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Chrobrego 10 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 10:39. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z bloku przy ul. Chrobrego 14.
  7. Ministrantów i chłopców chętnych zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę - 22 września, na godz. 10:00.
  8. Koła Żywego Różańca organizują autokarową pielgrzymkę do sanktuarium w Domaniewicach. Wyjazd w dniu 29 września o godz. 8:30 sprzed naszego kościoła, powrót ok. godz. 16:00. Koszt – 25zł. Zapisy w zakrystii.
  9. W przyszłą niedzielę, z racji 23. dnia miesiąca, po mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  10. Przypomnienie. Osoby, które z jakichś wyjątkowych przyczyn nie będą mogły być na mszy św. niedzielnej, zapraszamy na eucharystie z liturią niedzielną odprawiane w sobotę o godz. 18:00, a w pierwszą sobotę miesiąca o 20:00.

09.09.2018 - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Z dzisiejszej niedzieli płynie dla nas przesłanie - Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.
  2. Rozpoczęcie i realizacja kolejnego roku edukacji i pracy formacyjnej powinno też przebiegać w takiej świadomości. Jeżeli z wiarą prosimy, to Pan Bóg obdarza nas swoimi łaskami, ale od nas zależy, czy ją wykorzystamy.
  3. Z początkiem września, podejmujemy działania związane z przygotowaniami do sakramentów: Pokuty i I Komunii Świętej oraz Bierzmowania. Za dwa tygodnie - po mszy świętej o godz. 10.30 - spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, a po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Spotkania są obowiązkowe.
  4. Dziękujemy serdecznie pielgrzymom, którzy w dniu wczorajszym modlili się w Sanktuarium Głogowieckim przed Matką Bożą w intencji naszej wspólnoty oraz reprezentowali nas na uroczystościach odpustowych.
  5. W czwartek przypada 13. września o godz.19.00 msza święta i fatimskie nabożeństwo. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i zgłębiania Orędzia Maryi z Fatimy.
  6. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego; tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie ma dla nas krzyż. Msze święte według porządku dnia powszedniego.
  7. Polecamy prasę katolicką i kalendarze diecezjalne na 2019 rok.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Chrobrego 8 za przygotowanie Kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty. Msza święta w intencji sprzątających Kościół i ofiarodawców za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taka pomoc prosimy wiernych z ul. Chrobrego 10.
  9. Koła Żywego Różańca organizują autokarową pielgrzymkę do sanktuarium w Domaniewicach w sobotę 29 września. Wyjazd sprzed Kościoła o godz. 9.00 a powrót około godz. 16.00. Koszt 25 zł. Zapisy w Zakrystii

monitoring pozycji
Szukaj na stronie