Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

18.02.2018 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
  1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pod hasłami: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” i „Ratuj duszę swoją”. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
  2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek o godz.16.45.Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17.45. Gorzkie Żale. Przygotowujmy się też powoli do rekolekcji wielkopostnych, które tradycyjnie odprawimy przed Palmową Niedzielą.
  3. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca Parafialna Grupa Charytatywna ”Rodzina-Rodzinie” kwestuje na rzecz swoich podopiecznych przed świątynią. Za składane dary serca dziękujemy.
  4. Nabożeństwo i msza święta do świętego O. Pio - 23. dnia miesiąca w piątek o godz.18.30.Przynieśmy ze sobą karteczki z intencjami.
  5. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca taca na ogrzewanie kościoła.
  6. W następną niedzielę II Wielkiego Postu tradycyjnie od wielu lat obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na wsparcie projektów misyjnych.
  7. Polecamy katolicką prasę i zachęcamy do jej lektury.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Jagiełły bl.13 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza święta za tydzień w intencji sprzątających i darczyńców o godz.10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy wiernych z ul. Królowej Jadwigi bl.3.
11.02.2018 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 roku praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem.
  2. W najbliższą środę przypada Popielec. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich. Msze święte w naszym kościele w Popielec o godz. 9.oo, 17.oo i 18.oo.
  3. W dobrym przeżyciu okresu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy w piątki o godz. 16.45 na Drogę Krzyżową i w niedziele o godz.17.45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
  4. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów z duszpasterską wizytą w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za dar spotkania się, wspólną modlitwę i serdeczną rozmowę. Bardzo dziękujemy za poczęstunki, które są wyrazem Waszej polskiej gościnności. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane na utrzymanie świątyni i potrzeby parafii. Chcemy przypomnieć wszystkim Parafianom , że jako kapłani pamiętamy w modlitwie o Was w coniedzielnej Mszy świętej o godz. 12.00 oraz codziennych modlitwach brewiarzowych. Ponadto polecamy dobroczyńców dzieła budowy świątyni podczas  każdej niedzielnej Eucharystii o godz. 10.30.Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie może jeszcze zgłosić wizytę duszpasterską na dzisiejsze popołudnie.
  5. Kancelaria parafialna od jutra czynna będzie według stałego urzędowania tj. od poniedziałku do piątku w godz. od.16.00 do 17.15 z wyłączeniem Świąt kościelnych.
  6. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
  7. Dziękujemy parafianom z ul. Jagiełły bl.11 za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz.10.3o. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc wiernych z ul. Jagiełły bl.13.

monitoring pozycji
Szukaj na stronie