Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Menu główne:

02.12.2018 - I NIEDZIELA ADWENTU
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2018/2019. Hasłem tego roku duszpasterskiego są słowa: ” W mocy Ducha Bożego”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku ”C”, natomiast czytania codzienne w okresie ”w ciągu roku” będą z roku I.
  2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy świętej.
  3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.
  4. Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to msza, w której towarzyszymy NMP w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa.  Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.oo rano i specjalne dla dzieci i młodzieży we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.oo.Rekolekcje natomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej. Rekolekcje adwentowe odprawimy12, 13 i 14 grudnia(środa, czwartek i piątek). Poprowadzi je Ojciec Zbigniew redemptorysta znany nam z misji św. z roku 2015.
  5. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świeczki, symbolizujące cztery niedziele Adwentu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, a w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.45, którą poprowadzi Wspólnota ”Mamre”. W pierwszy piątek adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  według stałego porządku. W sobotę msze święte w naszym kościele o godz. 9.oo, 17oo i 18.oo.
  7. U Pana Kościelnego można nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Kupując świecę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  8. W tym tygodniu  prosimy parafian z ul. Batorego bl.19.o przygotowanie do niedzielnego świętowania.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu