Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne

12.05.2019 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
 1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego diecezjalnego WSD w Łowiczu.
 2. Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiaj liturgia słowa, ukazująca działalność ewangelizacyjną uczniów Pana.
 3. We wtorek drugi dzień wizytacji biskupiej w naszej Parafii. Ksiądz biskup Wojciech Osial w ciągu dnia odwiedzi placówki oświatowe: Szkoły i Przedszkola oraz DPS przy ul. Krzywoustego. Po południu poprowadzi majowe nabożeństwo o godz.17.00 oraz udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży na mszy świętej o godz. 18.00. Tym samym zakończy dwudniową wizytację kanoniczną w naszej wspólnocie parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. Trwamy w maju, miesiącu, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy Bogu nasze sprawy. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do świątyni na godz. 17.00 w dni powszednie. W niedziele o ile pozwoli pogoda odprawiamy majowe przy Osiedlowej kapliczce po mszy wieczornej.
 5. 1 czerwca (w sobotę) organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd o godz.6.00 rano. Koszt 50 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Pielgrzymka jest adresowana do Członków Kół Różańcowych i wszystkich czcicieli Matki Bożej pragnących pokłonić się Czarnej Madonnie.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek - św. Macieja Apostoła, a w czwartek - św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie kościoła do uroczystości I rocznicy Komunii Świętej. W tym tygodniu prosimy o taką pomoc parafian z ul. Wilczej bl.2.
05.05.2019 - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 1. Dziś na mszy św. o godz. 10.30 w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej, której przewodniczył będzie - wizytujący parafię - Ekscelencja Ks. Bp Wojciech Osial. Dzieci komunijne będą przychodziły na mszę świętą w Białym Tygodniu o godz. 18.00.
 2. Natomiast za tydzień o godz.10.30 Uroczystość Rocznicowa I Komunii Świętej. Dzieci rocznicowe i ich rodzice mają spowiedź w sobotę 11.05. od godz. 8.00 do 9.30. Otoczmy te dzieci serdeczną modlitwą oraz ich rodziców by tworzyli rodziny silne Bogiem.
 3. Za tydzień - w czwartą niedzielę wielkanocną - przypada tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się w sposób szczególny o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego diecezjalnego seminarium duchownego. Taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 4. Z okazji pasterskiej wizyty ks. biskupa zapraszamy serdecznie w dniu dzisiejszym o g.12.00 - matki z małymi dziećmi oraz w stanie błogosławionym, aby przyjąć indywidualne błogosławieństwo, o g.15.00 - wszystkich, którzy chcą polecać Bogu w godzinie miłosierdzia zmarłych i konających i o g.17.30 - wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na majowe nabożeństwo.
 5. Ku przypomnieniu nabożeństwa majowe, są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz.17.00, a w następną niedzielę, o ile pozwoli pogoda, przy Osiedlowej kapliczce po Mszy św. wieczornej.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.
 7. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnej. W tym tygodniu przygotowują świątynię rodzice dzieci rocznicowych.
 
28.04.2019 - II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego
 1. Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Jezusa Miłosiernego, aby wybłagać Miłosierdzie Boże dla nas i świata całego. Za odmówienie w dniu dzisiejszym Koronki możemy zyskać odpust zupełny spełniając pozostałe warunki. Po każdej mszy św. w dniu dzisiejszym odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 2. Za tydzień w niedzielę 5 maja będzie wizytował naszą parafię J. Eksc. Ks. Biskup Wojciech Osial. Spotka się z wiernymi podczas każdej mszy, wygłosi do nas Słowo Boże, wysłucha sprawozdań przedstawicieli parafialnych grup, poprowadzi Uroczystość Pierwszej komunii świętej o godz.10.30. Ks. Biskup przybędzie do naszej wspólnoty przed godziną 7.00. Zgromadźmy się jak najliczniej przed świątynią,aby przywitać dostojnego Pasterza.
 3. Zwyczajem w czasie wizytacji kanonicznej jest błogosławienie przez księdza biskupa małych dzieci. Dlatego zapraszamy szczególnie na sumę o godz. 12.00 rodziców z małymi dziećmi oraz matki w stanie błogosławionym. Po mszy świętej Ekscelencja będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa.
 4. Zapraszamy także na godz. 15.00 w przyszłą niedzielę na wspólną modlitwę z ks. biskupem jaką jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiarujemy tę modlitwę za zmarłych, konających i dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy szczególnie do udziału wiernych, którzy są w żałobie lub w minionym roku pożegnali bliskie sobie osoby.
 5. Ze względu na przepisy liturgiczne uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika obchodzić będziemy w dniu 30 kwietnia (wtorek), a 3 maja (piątek) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Natomiast 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze święte 1 i 3 maja w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz.17.30 poprowadzi ks. biskup. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
 7. Spotkania z narzeczonymi w ramach kursu przedmałżeńskiego odbywają się w soboty o godz. 19.00.
 8. Warto zadać sobie pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w pokoju Bożym tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.
 9. Dziś - w Niedzielę Miłosierdzia Bożego kwestują przed świątynią wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie”.
 10. Kościół przed uroczystością Pierwszej Komunii Św. - tj. w tym tygodniu - sprzątają rodzice dzieci komunijnych.
 11. Polecamy prasę katolicką.
14.04.2019 - NIEDZIELA PALMOWA
 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. W roku liturgicznym ten tydzień jest czasem wyjątkowym w którym uczestnicząc w świętych obrzędach- w sposób szczególny łączymy się z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
 2. W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa - wieczorem o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Wieczerzy Pańskiej.
 3. W Wielki Piątek gromadzimy się na ostatniej Drodze Krzyżowej o godz. 15.00, a o godz. 18.00 na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo to składa się z liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii świętej. Ofiary składane w tym dniu do koszyczka podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 4. W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz.8.00 do 13.00 przy kościele. W Bielawkach poświęcenie pokarmów o godz.9.15 i w Sierakowie o godz. 9.30.Pamiętajmy o adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim.
 5. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i Eucharystia.
 6. W Wielką Niedzielę tradycyjnie o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna.
 7. We wtorek tj.16.04. o godz.18.30 w kościele konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, którzy wkrótce przyjmą sakrament chrztu świętego.
 8. Kancelaria Parafialna czynna w Wielkim Tygodniu do środy włącznie. Także do środy można odbyć spowiedź w czasie mszy wieczornych.
 9. Dziękujemy wiernym z ul. Kr. Jadwigi bl.5. za przygotowanie kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza święta w intencji sprzątających w Niedzielę Wielkanocną o godz.10.3o.W tym tygodniu prosimy o taką pomoc parafian z ul. Kr. Jadwigi bl.7.
 10. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
 11. 27 kwietnia - w sobotę po świętach wielkanocnych, o godz. 19.oo - rozpoczynamy kurs przedmałżeński.
 
 
07.04.2019 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1.  Okres Wielkiego Postu to czas krytycznego spojrzenia przede wszystkim na siebie, po to, aby przemieniać swoje życie wykorzystując dane nam przez Kościół narzędzia, takie jak rekolekcje, spowiedź czy nabożeństwa pasyjne.
 2. Od najbliższej środy rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Tegoroczne nauki będzie głosił ks. dr hab. Henryk Sławiński – wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Program rekolekcji wygląda następująco. Spowiedź święta rekolekcyjna w piątek i w sobotę podczas mszy świętych.
 3. Wizyta u chorych w sobotę rekolekcyjną od godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Msza święta dla osób starszych, chorych, którzy pragną przyjąć umocnienie poprzez przyjęcie sakramentu namaszczenia w sobotę o godz. 10.00.
 4. Dajmy jak najlepsze świadectwo naszej wiary i miłości do krzyża Chrystusa biorąc udział w Osiedlowej Drodze Krzyżowej, w piątek od godz. 19.30.
 5. W tym tygodniu o pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania prosimy parafian z bloku przy ul.Kr. Jadwigi.
 6. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.
 7. W kolejne niedziele Wielkiego Postu oraz w rekolekcje można będzie złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Pańskiego Grobu.
 8. Za tydzień – 14 kwietnia – w Niedzielę Palmową, po mszy świętej wieczornej, ok. godz. 19.00, obowiązkowe spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 31.03.2019 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Boga Ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nam nasze grzechy. Obraz miłującego Ojca pobudza nas do dobrego przygotowania się do sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które pozwolą nam znaleźć czas na refleksję i zadumę nad naszym życiem, a jednocześnie w pełni przygotować się na przeżycie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej. Za tydzień podamy dokładny plan rekolekcji, które odprawimy w czwartek, piątek i sobotę przed Palmową niedzielą. W rekolekcje mamy jeszcze wolne intencje mszalne.
 3. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek – godz.16.45/ i Gorzkie Żale /Niedziela - godz. 17.45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Zechciejmy także uwzględnić nasz udział w Osiedlowej Drodze Krzyżowej, którą rozpoczniemy w piątek 12.04. o godz. 19.30.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Ku przypomnieniu w pierwszy czwartek od 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków wspólnoty ”Mamre”.
 5. Dziękujemy wiernym z ul. Jagiełły bl.13. za pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul.Kr. Jadwigi bl.3. Polecamy prasę katolicką.
 6. W pozostałe niedziele Wielkiego Postu oraz w rekolekcje można będzie złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Pańskiego Grobu.
 7. Za dwa tygodnie tj. 14.04. w Niedzielę Palmową, po mszy świętej wieczornej - ok. godz. 19.00, obowiązkowe spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. 
24.03.2019 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał do nawrócenia, do przemiany serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i potrafili go wykorzystać.
 2. Kościół pomaga nam w tym względzie organizując posługę sakramentalną, a w czasie Wielkiego Postu również rekolekcje. Zechciejmy w tym czasie pokuty i umartwienia skorzystać zarówno z sakramentów jak i z rekolekcji, które odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą.
 3. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek – godz.16.45/ i Gorzkie Żale /Niedziela - godz. 17.45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
 4. Jutrzejsza Uroczystość Zwiastowania Pańskiego upamiętnia objawienie się Maryi Archanioła Gabriela, który zwiastował Jej, że za sprawą Ducha Świętego pocznie i urodzi Syna Bożego. Msze święte jutro w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Ponadto Episkopat Polski ustanowił dzień 25 marca Dniem Świętości Życia. Na mszy świętej o godz. 17.00 można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 5. Dzisiaj kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie jest przeprowadzona przez wolontariuszy grupy charytatywnej „Rodzina-rodzinie”. Za tę pomoc bliźnim serdecznie dziękujemy. Od dzisiejszej niedzieli można składać ofiarę do koszyczka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Taca w przyszłą niedzielę na zakup opału do świątyni.
 6. Dziękujemy wiernym z ul. Jagiełły bl.11. za pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza święta w intencji sprzątających za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Jagiełły 13.
 7. Polecamy prasę katolicką.
17.03.2019 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Ciągle narzekamy na trudne czasy, na wydarzenia, z którymi nie możemy sobie poradzić, rzadko jednak na tyle ufamy Bogu, aby mieć w sobie wiarę, że wesprze nas w rozwiązaniu problemów, które przeszkadzają nam w osiągnieciu zbawienia. Właśnie taka pomoc okazał Bóg Apostołom, przygotowując ich w czasie Przemienienia Pańskiego na górze Tabor do ukrzyżowania Jezusa Chrystusa.
 2. Przemienienie na górze Tabor jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?
 3. Przemienienie takie w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania. Przypomnijmy sobie warunki sakramentu pokuty :rachunek sumienia, spowiedź szczera, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.
 4. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek – godz.16.45/ i Gorzkie Żale /Niedziela - godz. 17.45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go np. za jednego ze swoich zmarłych.
 5. We wtorek - 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 6. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na misje. Wspomóżmy tych, którzy głoszą Słowo Boże w krajach, gdzie jest bardzo wielki głód Ewangelii. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieła głoszenia Chrystusa. Za hojność serca dziękujemy.
 7. Za tydzień, przez wolontariuszy grupy charytatywnej „Rodzina-rodzinie”, zostanie przeprowadzona kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie. Za tę pomoc bliźnim serdecznie dziękujemy. Od przyszłej niedzieli można będzie złożyć do koszyczka ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Dziękujemy dwóm Paniom z ul. Jagiełły bl.9. za pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji Pań za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Jagiełły 11.
 9. Polecamy prasę katolicką.10.03.2019 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Żydzi przez 40 lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej, Jezus przez 40 dni pościł na pustyni. Nam również dany jest 40-dniowy post, abyśmy przemienili swoje życie i poszli za Chrystusem.
 2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również my, dlatego potrzebujemy oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.
 3. Już od początku Wielkiego Postu przygotowujmy się do spowiedzi. Pomocą niech nam będą warunki sakramentu pokuty: rachunek sumienia, spowiedź szczera, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.
 4. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek - godz.16.45/ i Gorzkie Żale /Niedziela - godz. 17.45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
 5. W przyszła niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na misje. Wspomóżmy tych, którzy głoszą Słowo Boże w krajach, gdzie jest bardzo wielki głód Ewangelii. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieła głoszenia Chrystusa. Za hojność serca dziękujemy.
 6. Za dwa tygodnie, przez wolontariuszy grupy charytatywnej „Rodzina- rodzinie”, zostanie przeprowadzona kwesta do puszek dla najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie. Za tę pomoc bliźnim serdecznie dziękujemy.
 7. Dziękujemy dwóm Paniom z ul. Jagiełły bl.7. za pomoc w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania. Msza święta w intencji Pań za tydzień o godz. 10.30. W tym tygodniu o taką pomoc prosimy parafian z ul. Jagiełły bl.9.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
03.03.2019 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Człowiek bardzo chętnie zauważa drzazgę w oku swego brata, jednak dużo trudniej przyznać mu się do belki w swoim oku. Dzisiejsza liturgia słowa u progu Wielkiego Postu stawia przed nami pytanie o to, jakim jestem człowiekiem i co powinienem zmienić w swoim życiu? Pytanie nie łatwe, bo łatwe jest poprawianie innych ludzi. Ostatecznie jednak, podobnie jak drzewo poznaje się po jego owocach, tak samo jest z człowiekiem.
 2. By jednak wydać dobry owoc, potrzeba stanąć w prawdzie o sobie samym przed Bogiem. Zauważmy więc grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Lekarstwem na nie są cnoty: pokora, szczodrobliwość, czystość, życzliwość, umiarkowanie, łagodność, cierpliwość i pilność w dobrym.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota modlitewna „Mamre” poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45 do 17.30. Zapraszamy do udziału.
 4. W Środę Popielcową - 6 marca przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszej wędrówce do Pana dzieło nawrócenia oraz kolejny w życiu Okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową w nasze świątyni o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. W nawróceniu naszych serc może nam pomóc udział w  pięknych i wzruszających nabożeństwach wielkopostnych jakimi są: odprawiane Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.45 i Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.45.
 6. Przypomnijmy również, że w Środę Popielcową katolików powyżej 14.roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18. a 60.rokiem życia katolik zobowiązany jest do postu ilościowego, tj. jest do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych.
 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 8. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania  parafian z ul. Jagiełły bl.7.


24.02.2019 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie „oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie, to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzią, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni według stałego porządku. Ponadto w pierwszy piątek wizyta u chorych.
 3. Niebawem Środa Popielcowa. 6 marca przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia. W nawróceniu naszych serc może nam pomóc udział w  pięknych i wzruszających nabożeństwach wielkopostnych jakimi są Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe.
 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.
 5. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła do niedzielnego świętowania parafian z ul. Jagiełły bl.5.
 
 


Szukaj na stronie
Pogoda Kutno z serwisu
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego